هیئت منصفه مردی را که با چکمه روی میز در دفتر پلوسی عکس گرفته بود محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردی از آرکانزاس که با چکمه‌اش روی میز دفتر نانسی پلوسی در جریان حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021 ژست گرفته بود، روز دوشنبه توسط هیئت منصفه فدرال به 8 فقره از جمله بی نظمی در ساختمان کنگره و دادستان محکوم شد. گفت.

این مرد، ریچارد بارنت، 62 ساله، از شهر گراویت، آرک، پس از عکاسی از او در دفتر خانم پلوسی با پوشیدن کلاه، ژاکت چهارخانه، شلوار بلوجین و چکمه های قهوه ای به یکی از متهمان مطرح در حمله به ساختمان کنگره تبدیل شد. دادستان گفت، در حالی که یک تفنگ شوکر از کمربندش آویزان شده بود.

به گفته سخنگوی دادستانی ایالات متحده در ناحیه کلمبیا، آقای بارنت در تاریخ 3 مه محکوم به 47 سال زندان است.

وکیل آقای بارنت، جوزف دی. مک براید، گفت که موکلش، فروشنده سابق ویترین، قصد داشت به این حکم اعتراض کند، که به گفته او هیئت منصفه تنها پس از دو ساعت مشورت، آن را بازگرداند.

آقای مک براید روز دوشنبه در مصاحبه ای گفت: “او خدا را دوست دارد.” او کشورش را دوست دارد. او می فهمد که کار اشتباهی انجام داده است. او فکر نمی کند که زندگی اش به پایان برسد زیرا پاهایش را روی میز کسی گذاشته است.»

در یکی از عکس‌های گرفته شده در 6 ژانویه، آقای بارنت چکمه‌ای را روی میز دفتر خانم پلوسی گذاشت و روی صندلی تکیه داد و دست‌ها را دراز کرده بود.

دادستان ها گفتند که در عکس دیگری، او پاکتی از خانم پلوسی را که خطاب به یکی از نمایندگان کنگره بود، در دست گرفت و سپس آن را دزدید.

آقای بارنت آن روز به خبرگزاری ها گفت که پاکت نامه را دزدیده است. دادستان ها در اسناد دادگاه نوشتند، در عوض، او گفت که یک ربع را روی میز خانم پلوسی گذاشته بود، اگرچه او گفت که او “ارزش آن را ندارد”.

به گفته دادستان، آقای بارنت، که به بیگو معروف است، همچنین به خبرگزاری ها گفت که یادداشتی روی میز گذاشته است که روی آن نوشته شده بود: «نانسی، بیگو اینجا بود» و یک توهین جنسیتی را اضافه کرد.

دادستان ها گفتند که بعداً متوجه شدند که آقای بارنت در هنگام عکاسی در دفتر خانم پلوسی، یک تفنگ شوکر را حمل می کرد که در شلوارش فرو رفته بود. به گفته دادستان، بسته بندی تفنگ شوکر در خانه آقای بارنت زمانی که بازرسان حکم بازرسی را در آنجا اجرا کردند، پیدا شد.

به گفته دادستان، آقای بارنت در 8 ژانویه 2021 دستگیر و در 29 ژانویه 2021 به هشت اتهام – چهار جنایت و چهار جنایت – متهم شده بود.

علاوه بر بی نظمی، این اتهامات شامل ممانعت از رسیدگی رسمی نیز بود. کمک و مشارکت؛ ورود و ماندن در یک ساختمان یا محوطه محدود با یک سلاح کشنده یا خطرناک؛ رژه، تظاهرات یا اعتصاب در ساختمان کاپیتول؛ و سرقت اموال دولتی

آقای بارنت در 4 فوریه 2021 نسبت به هر هشت فقره اتهامی بیگناه اعتراف کرد و تلاش کرد تا با قید وثیقه آزاد شود.

او با حضور ویدئویی از زندان در جلسه مارس 2021، پس از اینکه قاضی کریستوفر کوپر از دادگاه منطقه فدرال در واشنگتن، تاریخ بعدی دادگاه پرونده خود را برای یک روز در ماه مه تعیین کرد و فریاد زد که نمی خواهد پشت میله های زندان بماند، عصبانی شد. برای “یک ماه دیگر”

“آنها دارند این را می کشند!” آقای بارنت فریاد زد. “آنها همه را رها می کنند!”

آقای مک براید گفت که آقای بارنت در 27 آوریل 2021 در حبس خانگی با محدودیت آزاد شد.

در محاکمه این ماه، آقای مک براید گفت که او استدلال کرده است که آقای بارنت “ناخواسته” توسط جمعیت فزاینده به ساختمان کنگره هل داده شده است و اقدامات او “به دلیل اعتراض سیاسی است.”

آقای مک براید گفت که آقای بارنت وقتی به دفتر خانم پلوسی رفت، در سالن ها سرگردان بود و به دنبال دستشویی می گشت.

به گزارش UPI، آقای مک براید هفته گذشته در طی بیانیه های افتتاحیه گفت: “او یک تروریست داخلی نیست، اما او عموی دیوانه همه افراد خارج از شهر است.”

آقای مک براید در مصاحبه ای در روز دوشنبه با اشاره به آنچه که او “ماهیت سیاسی پرونده” خواند، گفت که محاکمه عادلانه آقای بارنت در واشنگتن غیرممکن بوده است، جایی که او گفت که هیئت منصفه به شدت از رئیس جمهور حمایت می کنند. بایدن او گفت که درخواست هایش برای انتقال محاکمه به خارج از واشنگتن توسط قاضی رد شده است.

آقای مک براید گفت: “بدیهی است که ما از یافته های هیئت منصفه ناامید شده ایم.” ما می‌دانستیم که با ورود به دادگاه، عرشه علیه ما انباشته شده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اندی فارل تضمین می کند که جانی سکستون آماده و آماده برای سفر به پاریس است | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اندی فارل هرگونه نگرانی در مورد …