اخبار استرالیا زنده: وزیر ارشد NT در میان بحران نظم و قانون به آلیس اسپرینگز پرواز می کند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

مردان هنوز بر نقش های رهبری تسلط دارند، اما خزانه دار می خواهد سقف شیشه ای را بشکند

جیم چالمرز، خزانه‌دار، می‌گوید زنان علاقه‌مند به مشاغل اقتصادی از فرصت‌های مشابه مردان برخوردار نبوده‌اند، در میان شواهد بیشتری که نشان می‌دهد زنان در مشاغل برتر در مؤسسات اقتصادی و مالی کمتر حضور دارند.

او به آسوشیتدپرس استرالیا گفت: «همانطور که پارلمان ما اکنون بیشتر نماینده کشورمان به نظر می‌رسد، نهادهای اقتصادی ما نیز باید این کار را انجام دهند.

ما علاقه ای به موعظه های توخالی در مورد مشارکت زنان در نیروی کار نداریم، ما آن را عملی می کنیم و الگوبرداری می کنیم.»

یک گزارش RBA که در سال 2020 منتشر شد، نشان داد که دختران تنها 35 درصد از ثبت نام‌شدگان اقتصاد دبیرستان را تشکیل می‌دهند و این تعداد به طور پیوسته در حال کاهش بوده است.

و در حالی که پیشرفت هایی برای برچیدن سقف شیشه ای صورت گرفته است، مردان همچنان بر پست های رهبری برتر تسلط دارند.

کارت امتیازی آژانس برابری جنسیتی در محل کار در سال 2022 نشان داد که تنها 22 درصد از مدیران اجرایی زن هستند.

امیدهای هسته ای بیل گیتس

بیل گیتس، میلیاردر مایکروسافت، گفته است که فناوری هسته‌ای می‌تواند به جلوگیری از فاجعه آب و هوایی کمک کند، اما ممنوعیت استرالیا به این معنی است که باید منتظر ماند تا ببیند آیا پیشرفت‌های جدید در فناوری موفق به دوام‌تر کردن آن می‌شوند یا خیر.

رویکرد دولت برای 15 سال منتظر ماندن برای اثبات اینکه فناوری راکتورهای کوچک مدولار ایمن و ارزان است و ضایعات را می توان مدیریت کرد «نگرش بسیار خوبی بود».

آنتونی آلبانیز با بیل گیتس در سیدنی روز شنبه.
آنتونی آلبانیز با بیل گیتس در سیدنی روز شنبه. عکس: دین لوینز/AAP

او به حضار در سیدنی گفت: «نمی‌دانم موفق خواهد شد یا نه. من میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده ام [nuclear technology]، بنابراین باید فکر کنم که فرصتی وجود دارد.

گیتس گفت: «حتی اگر هسته ای موفق شود، ما همچنان به 60 تا 70 درصد انرژی های تجدیدپذیر نیاز داریم. “من فکر می کنم که جهان در این موارد سرمایه گذاری کمتری دارد [nuclear] نوآوری‌ها، زیرا می‌توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند.»

داستان کامل ما را بخوانید:

صبح بخیر

صبح بخیر و به پوشش خبری ما خوش آمدید. من مارتین فارر هستم با به روز رسانی های اصلی یک شبه قبل از اینکه همکارم ناتاشا می مسئولیت را بر عهده بگیرد.

دو داستان برتر امروز صبح ما یک رنگ سیاسی قوی دارد. طبق آخرین نظرسنجی Essential ما، آنتونی آلبانیزبا توجه به اینکه دولت کارگر با تورم بالا، افزایش نرخ بهره و قیمت بالای انرژی مبارزه می کند، رتبه محبوبیت او در تابستان از 60 درصد به 55 درصد کاهش یافته است. سردبیر امور بومی ما می نویسد، در میان تاکتیک های خرابکارانه رهبر اپوزیسیون، پیتر داتون، نخست وزیر نیز وارد تلاشی پرمخاطره برای تضمین پیروزی در همه پرسی بر سر صدای پارلمان می شود.

داستان بزرگ دیگر ما از کانبرا، مصاحبه اختصاصی با وزیر دفاع است ریچارد مارلز که در آن او می گوید دولت منابع “بی حد و مرز” ندارد و با انتخاب های سختی در مورد هزینه های نظامی روبرو است. او توضیح می دهد که در حالی که طبق وعده انتخاباتی حزب کارگر هزینه ها را افزایش خواهد داد، می تواند ساخت اولین زیردریایی هسته ای جدید را در خارج از کشور رد کند. و او اشاره کرد که اولویت دفاعی استرالیا به این دلیل است که “چگونه هر دشمن احتمالی را در فاصله بیشتر از سواحل خود در معرض خطر قرار دهیم”.

فشار در حال افزایش است قلمرو شمالی دولت صبح امروز فروش مشروبات الکلی را در آلیس اسپرینگز در تلاشی برای بازگرداندن قانون و نظم به شهر آشفته ممنوع کرد. مشکلات مربوط به الکل از زمانی که ممنوعیت های دوران مداخله الکل در جوامع دورافتاده بومیان در ماه ژوئیه پایان یافت، زمانی که مشروبات الکلی برای اولین بار در 15 سال گذشته در برخی از جوامع قانونی شد و برخی دیگر قادر به خرید الکل بدون مصرف الکل بودند، افزایش یافته است. محدودیت وزیر ارشد، ناتاشا فایلز، امروز به آلیس پرواز می کند تا به نگرانی ها گوش دهد، اما به استرالیایی گفته است که از هیچ مداخله “مبتنی بر نژاد” حمایت نخواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …