CBI حق دارد. بریتانیا به یک برنامه رشد نیاز دارد | نیلز پراتلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیاو CBI آن را به‌عنوان یک «سخنرانی بزرگ» توصیف کرد، که بهتر است قضاوت را به دیگران واگذار کنیم، اما، بله، تونی دانکر، مدیر کل CBI، در روز دوشنبه در هنگام پرداختن به وسواس فعلی در بریتانیا به چند نکته عالی اشاره کرد. اتاق های هیئت مدیره: برنامه ملی رشد کجاست؟

اول، وقت آن رسیده است که بریتانیا به خاطر ساخت این همه مزارع بادی فراساحلی تبریک نگوید و بفهمد که به قول دانکر، «مسابقه تسلیحاتی یارانه‌ای» در سرمایه‌گذاری سبز در جریان است. این عبارت دراماتیک ممکن است مانند درخواستی برای دستمزدهای شرکتی به نظر برسد (و تا حدی چنین است) اما همچنین ارزیابی گسترده ای از قانون کاهش تورم رئیس جمهور جو بایدن است که به طور گمراه کننده ای نامگذاری شده است. بسته 369 میلیارد دلاری (298 میلیارد پوند) برای هدایت یارانه ها به سمت فناوری های سبز بسیار زیاد است و پتانسیل تغییر چشم انداز سرمایه گذاری و افزایش کشش گرانشی ایالات متحده را دارد. نادیده گرفتن آن یک قانون سخت است.

اتحادیه اروپا نگران است – وزیر تجارت چک هفته گذشته در داووس آن را معادل “دوپینگ در ورزش” خواند – و می توان دلیل آن را درک کرد. حتی Northvolt، سازنده باتری‌های برقی سوئدی که قهرمان اروپا در این فناوری است، آشکارا در حال بحث است که آیا برای استفاده از یارانه‌ها، کارخانه بعدی خود را در ایالات متحده باز کند یا خیر.

بریتانیای کوچک به وضوح نمی‌تواند با کلان رقابت کند (مخصوصاً زمانی که برخی از مشتریان بالقوه به اندازه بریتیش ولت، یک شرکت بدون محصول یا مشتریان توسعه‌یافته، بی‌امید هستند)، اما انجام هیچ کاری نیز معتبر نیست. دانکر گفت: «ما از آلمانی‌ها در پمپ‌های حرارتی، فرانسوی‌ها در زیرساخت‌های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی و آمریکا در پروژه‌های عملیاتی جذب و ذخیره‌سازی کربن، با وجود مزیت بریتانیا در دریای شمال، عقب هستیم».

این یک نکته منصفانه است. موفقیت در مزارع بادی فراساحلی بر اساس ترتیبات تشویقی است که به رژیم قراردادها برای تفاوت تبدیل شد و بعید به نظر می‌رسد که هیدروژن یا سوخت‌های هوانوردی پایدار، برای استفاده از دو نمونه از نمونه‌های او، بدون مکانیزم مشابه، توربو شارژ شوند. رویکرد فعلی در واقع بوی امید به بهترین ها را می دهد.

ثانیاً، دولت حتی در مورد استراتژی مالیاتی برای تحریک سرمایه‌گذاری تجاری، جایی که بریتانیا حدود یک دهه است نزدیک به انتهای جدول لیگ OECD قرار دارد، از فلسفه خود Sunak پیروی نمی‌کند. به عنوان صدراعظم، سوناک تنها 11 ماه پیش سخنرانی کرد که به شدت به این نکته اشاره کرد که راه اندازی «فوق العاده کسرها» دو ساله پس از قرنطینه – معافیت های مالیاتی که به شرکت ها اجازه می داد 130 درصد از هزینه های سرمایه گذاری در کارخانه و ماشین آلات را در مقابل سود جبران کنند. رژیم جانشین دریافت کنید

سوناک گفت: «ما نیاز داریم که سیاست مالیاتی آینده ما هدفمند و استراتژیک باشد. بر این اساس بود که رهبران CBI، که احتمالاً اکنون مانند لیوان‌ها احساس می‌کنند، سال گذشته از افزایش مالیات شرکت‌ها از 19 درصد به 25 درصد حمایت کردند: آنها فکر می‌کردند چیزی در جهت دیگری جریان خواهد داشت. همانطور که هست، کسرهای فوق العاده در ماه مارس بدون هیچ چیز دیگری به پایان می رسد.

باید گفت که همه متقاعد نشده‌اند که کسرهای فوق‌العاده باعث افزایش هزینه‌های تجاری می‌شود – یا هزینه‌هایی که به هر حال انجام نمی‌شد. اندازه‌گیری این چیزها دشوار است، حتی اگر امثال BT – یک طرفدار بزرگ، به طور شگفت‌انگیزی – به‌طور آشکار سعی کرده‌اند سرعت برنامه نصب فیبر سریع خود را افزایش دهند. با این حال، به همان اندازه، بدیهی است که در کنار زدن یک طرح یک شبه یک خطر لبه صخره وجود دارد.

دانکر بر این باور است که بریتانیا می تواند از پنجمین سیستم مالیاتی رقابتی در OECD برای سرمایه گذاری سرمایه به جایگاه 30 در بین 38 کشور سقوط کند. تکرار سخاوت 130 درصدی واقع بینانه نیست، اما، بله، 50 درصد در ابتدا، همانطور که CBI پیشنهاد می کند، سیگنالی است که دولت این مورد را می پذیرد که رشد مستلزم یک شات آدرنالین از سرمایه گذاری است.

برخی از دیگر درخواست‌های دانکر – برای مثال در مورد مهاجرت، برای رسیدگی به کمبود مهارت‌ها – احتمالا نادیده گرفته خواهند شد، صرف نظر از شایستگی‌هایشان. اما بقیه مطالب مستحق پاسخ هستند. CBI همیشه صدای معتبر کسب و کار نیست، اما در این موقعیت، روی پول است: جذابیت برای یک استراتژی مشترک برای رشد تقریباً جهانی است. مدیران شرکت ها کمبود پول را درک می کنند. غرغر فقدان ایده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …