مایکروسافت سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در شرکتی که پشت ChatGPT | هوش مصنوعی (AI)

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مایکروسافت با اعلام سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در این کسب و کار، از تعمیق همکاری خود با شرکت سازنده برنامه هوش مصنوعی ChatGPT خبر داد.

این شرکت گفت که قرارداد با OpenAI شامل استقرار مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت در محصولات مایکروسافت است که شامل موتور جستجوی Bing و نرم‌افزارهای اداری آن مانند Word، PowerPoint و Outlook می‌شود.

ChatGPT، یک چت ربات هوش مصنوعی، از زمانی که در ماه نوامبر راه اندازی شد، بسیار هیجان انگیز بوده است و کاربران از توانایی آن در انجام کارهای مختلف از نوشتن دستور العمل ها و غزل تا برنامه های شغلی شگفت زده می شوند. این در خط مقدم هوش مصنوعی مولد، یا فناوری آموزش دیده بر روی مقادیر زیادی متن و تصاویر است که می تواند محتوا را از طریق یک پیام متنی ساده ایجاد کند.

همچنین به عنوان «تغییر بازی» توصیف شده است که معلمان دانشگاه‌ها و مدارس را به چالش می‌کشد، زیرا این نگرانی وجود دارد که دانش‌آموزان در حال حاضر از ربات چت برای نوشتن مقاله‌های باکیفیت با حداقل ورودی انسانی استفاده می‌کنند.

مایکروسافت در یک پست وبلاگی که “مرحله سوم” همکاری خود را اعلام کرد، گفت که این سرمایه گذاری شامل توسعه ابررایانه اضافی و پشتیبانی رایانش ابری برای OpenAI از طریق پلتفرم Azure خواهد بود. قبلاً گزارش شده بود که مایکروسافت در حال بررسی سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری (8 میلیارد پوند) در OpenAI این بار است.

ساتیا نادلا، رئیس و مدیر اجرایی مایکروسافت گفت: «ما با OpenAI مشارکت خود را حول یک جاه‌طلبی مشترک برای پیشبرد مسئولانه تحقیقات هوش مصنوعی و دموکراتیک کردن هوش مصنوعی به عنوان یک پلتفرم فناوری جدید شکل دادیم.

در این مرحله بعدی از مشارکت ما، توسعه‌دهندگان و سازمان‌ها در سراسر صنایع به بهترین زیرساخت‌ها، مدل‌ها و زنجیره ابزار هوش مصنوعی با Azure برای ساخت و اجرای برنامه‌های خود دسترسی خواهند داشت.

اعلامیه روز دوشنبه سومین سرمایه گذاری مایکروسافت در OpenAI مستقر در سانفرانسیسکو است که توسط ایلان ماسک و سرمایه گذار سام آلتمن تأسیس شده است. به عنوان بخشی از سرمایه گذاری، مایکروسافت از آن زمان یک ابر رایانه برای تقویت فناوری OpenAI، در میان سایر اشکال پشتیبانی، ساخته است.

دن آیوز، تحلیلگر شرکت خدمات مالی ایالات متحده Wedbush Securities، گفت: «با توجه به اینکه ChatGPT یکی از خلاقانه‌ترین فناوری‌های هوش مصنوعی است که در صنعت دیده می‌شود. [Microsoft] به وضوح در این زمینه تهاجمی است و در مورد آنچه که می تواند یک سرمایه گذاری بالقوه تغییر در هوش مصنوعی باشد، عقب نخواهد ماند.

“در مسابقه هوش مصنوعی امروز، نادلا و شرکت از بقیه شرکت‌های بزرگ فناوری جلوتر هستند و این سرمایه‌گذاری یک درجه بزرگ در کمربند هوش مصنوعی است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …