ایوان راکیتیچ خونسردی خود را حفظ می کند زمانی که سایرین در سویا در حال از دست دادن قدرت خود هستند | لالیگا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

منون راکیتیچ به نظر می‌رسید که سعی می‌کرد به بالا نگاه نکند و او هم گوش نمی‌کرد، نه زمانی که الخاندرو هرناندز هرناندز برای یکی از آن داوران بی‌معنای صحبت‌های بی‌معنا آمد. او قبلا پنالتی گرفته بود، خیلی ممنون. و حتی اگر مادرشوهرش یک بار برای او عکسی از لابرادور با توپ در پنجه هایش ارسال کرده و این پیام را که “سگ شما آنها را بهتر از شما می گیرد” را ارسال کرده است، او هم بد نیست.

او این کار را در دربی انجام داده بود، در مادرید به میدان رفت تا سویا را در رقابت قهرمانی نگه دارد و تنها بازیکنی است که در دو ضربات جام جهانی متوالی در میدان قرار گرفت و گل پنجم تعیین کننده را به ثمر رساند تا کرواسی را به یک چهارم و نیمه نهایی برساند. در سال 2018، باحال ترین مرد فوتبال.

شنبه مقابل کادیز کمی متفاوت بود، نوع دیگری از فشار. کانن جلوی او ایستاد. راکیتیچ نگاهش را برگرداند، به روتین پناه برد و فقط به توپ نگاه کرد، توپ را زمین گذاشت، برداشت و دوباره پایین آورد و با احتیاط آن را در چمن لانه کرد. ساق پاهایش را صاف کرد، جوراب چپش را بالا آورد، تیز، سپس سمت راستش را پاک کرد، بو کشید، مکث کرد و نفس عمیقی کشید. سپس پا به چپ گذاشت و در یک دوی کمانی حرکت کرد که با توپ در تور به پایان رسید.

او به سمت راست رفت، مچ دستش را بوسید، و آن مکان وحشی شد. در جایگاه اصلی، مدیر ورزشی گریه کرد. در سوت پایان او از پله ها پایین آمد تا راکیتیچ را در آغوش بگیرد و برای مدت طولانی آنقدر محکم فشرد که برایش عجیب بود که می توانست نفس بکشد. این بزرگ بود

صبر کن: بزرگ؟ پنالتی ایوان راکیتیچ که در هفته 18 کادیز را در خانه 1-0 در رده نوزدهم شکست داد، خبری نیست، حتی اگر ساعت زمانی که توپ وارد می شود، 88.08 باشد. به هر حال قرار نیست خبری باشد. شنبه شب بود. خبری که به شدت می خواستند. دیاریو دو سویا آن را «محمل‌کننده و حیاتی» خواند. تیتر می خواهید؟ در مورد این از AS: “راکیتیچ سویا را رها می کند”. یا Marca: “Rakitic Life Saver”. باشگاه نجات پنالتی ایوان راکیتیچ، مربی و رئیس فقید، از بحران جلوگیری می کند و جنگ را متوقف می کند تقریباً این کار را انجام می دهد.

سال گذشته در این زمان، سویا معتقد بود که چالش قهرمانی یک امکان است، نه تنها در برابر فشار فروش مقاومت کرد، بنابراین مدل خود را شکست، بلکه آنتونی مارسیال و ژسوس مانوئل کرونا را برای آخرین فشار در مواجهه با یک فرصت منحصر به فرد به خدمت گرفت. امیدهای آنها با تساوی در اوساسونا در اوایل فوریه از دست رفت، زمانی که راکیتیچ یک پنالتی در آخرین لحظه را از دست داد – اگرچه آنها برای مدت کوتاهی با پیروزی بر رقیب بتیس در پایان ماه، زمانی که یک گل به ثمر رساند دوباره احیا شدند – اما آنها همچنان با یک سوم متوالی به پایان رسیدند. حضور در لیگ قهرمانان اروپا و نهمین فصل متوالی راهیابی به اروپا. جایی که قرار است باشند.

دیگر: خیلی چیزها در 12 ماه تغییر کرده است. تقریبا همه چیز سویا در ژانویه سال گذشته نیز به مصاف کادیز رفت و با گل لوکاس اوکامپوس 1-0 پیروز شد. آنها با غلبه بر اتلتیکو مادرید به آن بازی رفته بودند و با 38 امتیاز از 18 بازی دوم شدند. آنها در بازی این شنبه با 23 امتیاز کمتر – 16 رتبه پایین تر – از 17 بازی وارد بازی شدند. تیمی که فصل گذشته یک بار در خانه شکست خورد، در کل این بازی یک بار در آنجا پیروز شده بود. اگر کادیز اکنون در همان جایی بود که در آن زمان بود – دومی پایین – سویا اکنون در رده سوم قرار داشت. سویا-کادیز به یک تقابل سقوط تبدیل شده بود.

همه چیز تبدیل به یک بحران شده بود. در زمین تمرین باشگاه، گرافیتی ظاهر شد که هیئت مدیره و تیم را متهم می کرد. هشدار می دهد که اگر آنها سقوط کنند، جایی برای پنهان شدن وجود نخواهد داشت. این احتمال اکنون واقعی است، ترس نیز. سویا باید برای سقوط خیلی خوب باشد، اما تماشای آنها با گذشت هفته ها، اجتناب از این احساس که آنها برای بیدار ماندن خیلی بد هستند، به طور فزاینده ای سخت می شد. آنها مدافعان میانی خود را در تابستان فروخته بودند و حتی رفتن ژول کونده و دیگو کارلوس کافی نبود. سویا چهارمین بودجه بزرگ اسپانیا را دارد اما باید هزینه ها را کاهش دهد و در مقابل این کار کمی مقاومت کرده بود. طبق گفته مونچی، مدیر ورزشی آنها، درآمد معمولی آنها حدود 180 میلیون یورو است، زمانی که هزینه ها به 230 میلیون یورو نزدیک می شود، حذف لیگ قهرمانان مشکلات آنها را تشدید می کند. اهداف مالی فعلی به فروش 38 میلیون یورویی بستگی دارد.

راکیتیچ بعد از زدن پنالتی با هم تیمی هایش جشن می گیرد.
راکیتیچ بعد از زدن پنالتی با هم تیمی هایش جشن می گیرد. عکس: خولیو مونوز/EPA

جایگزین ها ارزان نبودند و کار نکرده اند. به خریدهای جدید نگاه کنید و هیچ کدام تاثیری نداشته است: مارکائو (12 میلیون یورو) چهار بازی را شروع کرده است، تانگوی نیانزو 10، خریدی 16 میلیون یورویی که تصادفات برای او مدام اتفاق می افتد، اعتماد به نفس او روی زمین است. الکس تلس که در حال حاضر مصدوم شده است، هفت بازی را آغاز کرده است. کاسپر دولبرگ و ایسکو، که دومی با سرمربی ای که اخراج کرده بودند قرارداد امضا کرده بودند، قبلا رفته اند. عدنان یانوزای باید برود، اما ممکن است گیر کند. او 48 دقیقه بازی کرده است. تکاتیتو پایش شکست. اوکامپوس تابستان را ترک کرد و به تازگی بازگشته است و از آژاکس نجات یافته به این امید که بتواند آنها را نجات دهد.

تیم نامتعادل، کند است و کمی پیش می رود. بهترین گلزنان آنها در لیگ (رافا میر، اریک لاملا و آلیور تورس) هر کدام سه گل دارند. یوسف انسیری ندارد. مونچی که اغلب به عنوان یک معجزه‌گر دیده می‌شود، تقریباً برای اولین بار در خانه‌اش با انتقاد مواجه می‌شود. مربی گفت: «سه بازیکن در جناح راست هستند، هیچ کدام در سمت چپ.

آن مربی خورخه سامپائولی، دومین بازیکن فصل آنها و مرد دیگری است که به باشگاه بازگشته است. بعد از شروع بد این کمپین، که ادامه یک پایان بسیار بد بود، سویا سعی کرد جولن لوپتگی را در اوایل اکتبر اخراج کند، در حالی که اگر اصلاً می خواستند این کار را انجام می دادند، باید زودتر این کار را می کردند. غم تا آخر چسبیده کارساز نبوده است: در زمان سامپائولی، هیچ پیشرفت واقعی وجود نداشت. لوپتگی از هفت بازی پنج امتیاز کسب کرد. سامپائولی در این آخر هفته با 10 از 10 وارد بازی شد.

فقط آمار نیست. سبک او، همانطور که به طور واضح می گوید آنها می دانستند سبک او است، خطرات و پاداش های کمی به همراه داشته است. احساس نارضایتی، حتی استعفا، بیانیه‌های عمومی او به طور فزاینده‌ای بی‌پرده وجود دارد، اخیراً سرزنش او به جای دیگری کشیده شده است، و احساس ضعف او در موقعیتی خارج از کنترلش وجود دارد. او آشکارا اعتراف می کند که دیگر انتظار امضاهایی که درخواست کرده را ندارد. به نوبه خود، اعتماد به اینکه او مرد مناسبی است کاهش می یابد. جملاتی مانند «اینکه آیا تصمیم درستی گرفتم یا نه [coming]اگر به من دروغ گفته اند یا نه، برای من و کارگردان ها، پشت درهای بسته، مشکل است، دقیقاً از اعتماد صحبت نکنید. یا در واقع درهای بسته.

خورخه سامپائولی، سویا
لباس منحصر به فرد خورخه سامپائولی بازگشته است، اما تاثیر چندانی برای سویا ندارد. عکس: Pressinphoto/Shutterstock

در پشت آن، نبردی برای باشگاه در جریان است – و این هم عمومی است. خوزه ماریا دل نیدو، رئیس سابق و بزرگترین سهامدار، در تضاد آشکار با گروهی است که پسرش را در بر می گیرد و باشگاه را کنترل می کند. دل نیدو پدر که با عصبانیت به شعارهایی برای استعفای رئیس جمهور، پپه کاسترو، پیوست، سعی کرد در مجمع عمومی عادی دولت را تغییر دهد. با حمایت صندوق سرمایه گذاری که از کاسترو حمایت می کند (برای چه مدت؟) که مسدود شد، دل نیدو قادر به رای دادن نیست، اما در دادگاه به پایان می رسد.

در این جلسه 57 درصد به تایید مدیریت کاسترو و حساب های 2021-2022 رای منفی دادند که نشان دهنده ضرر 24 میلیون یورویی بود. : هفته گذشته، گروه های هوادار به دولت فعلی اعتراض کردند، اما این نشان دادن حمایت از مدعی نبود، زیرا دل نیدو در معرض شعارهایی بود که هزاران هوادار قبل از بازی در پیزخوان جمع شده بودند.

سامپائولی می گوید همه اینها همه چیز را “آلوده” می کند. او می‌گوید، این باشگاهی است با «مشکلات نهادی، سیاسی، بازار و ورزشی»، بازی کادیز برای همه به چیزی بسیار بزرگتر تبدیل شده است. او گفته بود: «این سخت‌ترین وضعیتی است که تا به حال داشته‌ام.

ما نمی‌توانیم به اعتراضات توجه زیادی داشته باشیم، زیرا اگر این کار را انجام دهیم، اضطراب، ترس، فوریت ایجاد می‌کند و این به هیچ وجه کمکی نمی‌کند. سرزنش آسان است و اتحاد دشوار است، اما تنها اتحاد سویا را از اینجا بیرون خواهد کرد.”

راهنمای سریع

نتایج لالیگا

نمایش دهید

مایورکا 1-0 سلتاویگو

رایو وایکانو 0-2 رئال سوسیداد

اسپانیا 1-0 رئال بتیس

اتلتیکو مادرید 3-0 رئال وایادولید

سویا 1-0 کادیز

ویارئال 1-0 خیرونا

الچه 1-1 سلامت

بارسلونا 1-0 ختافه

باشگاه اتلتیک 0-2 رئال مادرید

دوشنبه: والنسیا – آلمریا

از بازخورد شما متشکرم.

وحدت و اهداف اما با توجه به اینکه سامپائولی با لباس گرمکن، ریش و کلاه حبوباتش مانند پاپای در نقش پاپا اسمورف می‌چرخد، گل‌هایی به دست نمی‌آمد. در شبی که هواداران مرز مشخصی بین اعتراضات و بازی ترسیم کردند و از دقیقه اول تا آخر تیم را غوغا کردند، لاملا یک بازکننده دوست داشتنی را به دلیل آفساید رد کرد، مونچی در نیمه اول به زمین بازی رفت و ضربه ای را زد. بطری آب در مورد

تعداد ضربات همچنان بالا می رفت، اما نتیجه تغییری نکرد. در تلاش‌های آنها چیزی تقریباً ضعیف وجود داشت، که به طرز طنز آمیزی بی‌رحمانه بود: همانطور که راکیتیچ بعداً آن را بیان کرد، “نمی‌آید، نمی‌آید”. تا اینکه در سه دقیقه مانده به پایان بازی و اخراج سامپائولی برای بازی دوم، باز هم سر از بازی خارج شد.

یک هندبال خوب از ایوان آلخو، راکیتیچ را در موقعیتی قرار داد. او قبلاً اینجا بوده است، بارها، اگر شاید هرگز به این شکل. تمام آن وزن روی او، یک شلیک برای بیرون کشیدن آنها از پرتگاه، آنها را به رتبه 15 و خارج از بحران می کشاند تا حداقل یک هفته دیگر همه آنها را نجات دهد. کانن جلوی او ایستاده بود، اما نگاه نمی کرد. سپس دویدن خود را شروع کرد و گل زد، رامون سانچز پیزخوان در اطراف او منفجر شد.

او گفت: “با نهایت احترام برای کادیز و دروازه بان آنها، می دانستم که این کار را خواهم کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …