آلمان به شراکت خط لوله هیدروژن سبز با فرانسه، اسپانیا و پرتغال می پیوندد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

قرار است یک خط لوله هیدروژن سبز که از اسپانیا و پرتغال فرانسه را تامین می کند تا آلمان گسترش یابد.

این بخشی از یک “نقشه راه مشترک” جدید در مورد هیدروژن است که به طور مشترک توسط پاریس و برلین برای افزایش “سرمایه گذاری در فناوری های آینده، به ویژه انرژی های تجدید پذیر و کم کربن” اعلام شده است.

خط لوله زیردریایی H2Med از شبه جزیره ایبری به فرانسه قرار است تا سال 2030 وارد عملیات شود و هیدروژن تولید شده با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را حمل کند. به گفته مقامات اسپانیایی، انتظار می‌رود که سالانه 2 میلیون تن هیدروژن سبز را حمل کند که 10 درصد کل مصرف اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.

خط لوله زیردریایی H2Med

ترزا ریبرا، وزیر انتقال محیط زیست اسپانیا، پیوستن آلمان به این پروژه را «خبر عالی» خواند.

در سپتامبر 2022، کمیسیون اتحادیه اروپا 5.2 میلیارد یورو بودجه عمومی اتحادیه اروپا برای پروژه های هیدروژن را تصویب کرد

اگرچه اعتقاد زیادی به هیدروژن به عنوان سوخت پاک‌تر برای آینده وجود دارد، انتقال از گاز طبیعی یک کار بسیار پیچیده خواهد بود.

این امر مستلزم تعمیرات اساسی در کل اکوسیستم گاز از جمله توزیع، ذخیره سازی، انتقال از جمله خطوط لوله، سایت های ذخیره سازی، بنادر و اختراع مجدد بالقوه لوازم خانگی و صنعتی است.

سهامداران از سراسر زنجیره ارزش گاز اروپا در حال همکاری بر روی یک نقشه تعاملی برای نشان دادن توسعه سیستم هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …