وزیر بریتانیا اعتراف کرد که 200 کودک پناهجو ناپدید شده اند | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک وزیر اذعان کرده است که دویست کودک پناهجو که در هتل هایی که توسط وزارت کشور اداره می شود، ناپدید شده اند.

سیمون موری، وزیر امور داخله، روز دوشنبه به مجلس اعیان گفت: این افراد شامل یک دختر و حداقل 13 کودک زیر 16 سال هستند.

این افشاگری پس از آن صورت می گیرد که آبزرور گزارش داد که یک افشاگر از یک هتل دفتر امور داخلی در برایتون ادعا کرده است که تعدادی از کودکان از خیابان خارج از مرکز ربوده شده و در ماشین ها سوار شده اند.

پلیس به این دپارتمان هشدار داده بود که ساکنان آسیب پذیر هتل – کودکان پناهجو که اخیراً به بریتانیا آمده اند، بسیاری از آنها با قایق های کوچک، بدون والدین یا مراقبان – هدف شبکه های جنایی قرار خواهند گرفت.

لرد موری در پاسخ به سوال پل اسکریون، همتای لیبرال دموکرات، ارقام را که از ژوئیه 2021 جمع آوری شده است، فاش کرد. “وزارت کشور هیچ قدرتی برای بازداشت کودکان پناهجوی بدون همراه در این هتل ها ندارد و ما می دانیم که برخی از آنها گم شدن بسیاری از آنها که ناپدید می شوند متعاقبا ردیابی می شوند.»

او گفت که 88 درصد از 200 کودک – 176 – اصالتا آلبانیایی هستند و دولت امیدوار است که استفاده از هتل برای کودکان را “در اسرع وقت” متوقف کند.

شش هتل دفتر امور داخلی برای کودکان پناهجوی بدون همراه از جمله هتل برایتون وجود دارد.

سازمان‌های غیردولتی بارها نگرانی‌های خود را در مورد ناپدید شدن کودکان از محل اقامت ابراز کرده‌اند و پیشنهاد داده‌اند که به وزارت کشور کمک کنند تا آنها را ایمن نگه دارد، اما دولت این پیشنهادها را رد کرده است.

در توسعه بیشتر، کمیسر کودکان، Rachel de Souza، نامه ای به Suella Braverman، وزیر کشور ارسال کرد تا اطمینان حاصل کند که تمام پروتکل ها برای کودکان گم شده، از جمله با اطلاع رسانی به مقامات در مورد حوادث جدی، رعایت می شود.

او گفت: «من عمیقاً نگران خطراتی هستم که کودکان پناهجوی بدون همراهی که در هتل‌ها قرار می‌گیرند، از سوی افرادی که مصمم به استثمار آنها هستند، مواجه هستم. ما باید با آنها به عنوان کودکان آسیب پذیری که هستند رفتار کنیم و از لحظه ای که پا به ساحل ما گذاشتند به درستی از آنها حمایت کنیم.

«من به دنبال تضمینی بوده‌ام که مراقبت و حمایت مناسب از بدو ورود در اختیار این جوانان قرار می‌گیرد، از جمله از طریق بازدید از این هتل‌ها و واحدهای پذیرش در کنت برای درک تجربیات کودکان.

او گفت: «ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم کودکانی که با بدترین آسیب‌های روحی مواجه شده‌اند، به‌عنوان مستقل از خود مراقبت کنند – باید از روز اول تا زمانی که 18 ساله می‌شوند تحت مراقبت و حمایت دولت قرار گیرند.»

منابع وزارت کشور گفتند که این که کودکان بدون همراه از هتل های این کشور ربوده شده اند، “صحت ندارد” و گفتند که آنها آزادند محل اقامت خود را ترک کنند.

با این حال، یک افشاگر ادعا کرد که شاهد قاچاق کودکان از هتل دیگری بوده است که توسط وزارت کشور در Hythe، کنت اداره می شود و تخمین می زند که هر هفته 10 درصد از جوانان آن ناپدید می شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …