اوپن استرالیا: سه مرد آمریکایی برای اولین بار در 18 سال گذشته در مسابقات قهرمانی به هشت مرحله نهایی راه یافتند | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نگرانی های بن شلتون که منجر به اولین اوپن استرالیا شد، کمتر به بازی تنیس مربوط می شد و بیشتر به هر چیز دیگری مربوط به این سفر مربوط می شد.

اولین بار او در خارج از ایالات متحده است. اولین باری که از پاسپورت استفاده می کند. جت لگ اختلاف زمانی غذا. رانندگی در سمت چپ جاده. و، اوه، بله، کل بخش مربوط به همگام شدن با کلاس های آنلاین است، زیرا او این هفته یک ترم جدید را شروع می کند و در حالی که مدرک بازرگانی را دنبال می کند.

شلتون، می بینید، هنوز فقط 20 سال دارد. یک سال پیش در این زمان، او در کلاس های تنیس کالج در دانشگاه فلوریدا شرکت می کرد، جایی که پدرش، که خودش یک حرفه ای سابق بود، مربی تیم مردان بود. از روز دوشنبه، زمانی که او جی جی ولف را با نتایج 6-7 (5)، 6-2، 6-7 (4)، 7-6 (4)، 6-2 در جان کین آرنا شکست داد، شلتون، به طور ناگهانی و خیره کننده، یک فینالیست یک چهارم نهایی گرند اسلم – یکی از سه مرد آمریکایی که در ملبورن پارک تا این حد صعود کرده است که بیشترین رکورد از سال 2000 برای این کشور است.

“قطعا یک شگفتی است. شلتون که قهرمانی انفرادی NCAA 2022 را به دست آورد، درباره عملکرد خود در دومین تورنمنت بزرگ دوران حرفه ای نوپای خود گفت. شاید کمی به من کمک کرده باشد، به نوعی این انتظار یا احساسی که باید برای اجرا نداشته باشم، نداشته باشم، اما بتوانم فقط بیرون بروم، خودم باشم و آزادانه بازی کنم. فکر می کنم این سهم بزرگی در موفقیت من بوده است.»

اکنون شلتون رتبه 89 با تامی پل رتبه 35 آمریکایی دیگر دیدار می کند که بازیکن شماره 24 روبرتو باوتیستا آگوت از اسپانیا را با نتایج 6-2، 4-6، 6-2، 7-5 حذف کرد.

مسابقه آنها اولین مرحله یک چهارم نهایی اسلم بین دو مرد از ایالات متحده از سال 2007 خواهد بود، زمانی که اندی رادیک در ملبورن مردی فیش را شکست داد و ایالات متحده را از اولین نیمه نهایی مردان اوپن استرالیا پس از رادیک در سال 2009 مطمئن خواهد کرد. عنوان قهرمانی رادیک در US Open 20 سال پیش آخرین مسابقات قهرمانی بزرگ تک نفره برای مردی از کشور است.

بن شلتون
بن شلتون پس از پیروزی مقابل همکار آمریکایی جی جی ولف در جریان مسابقه دور چهارم اوپن استرالیا در روز دوشنبه جشن گرفت. عکس: آنتونی والاس / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

پل، یک جوان 25 ساله از نیوجرسی، گفت: “این مانند رویای هر فردی است که وقتی تنیس را شروع می کند، بازی های بزرگ در اسلم ها را انجام دهد.” “من واقعاً هیجان زده هستم که روز چهارشنبه بیرون بیایم. ما می دانیم که یک آمریکایی در نیمه نهایی حضور خواهد داشت، بنابراین من نیز در مورد آن بسیار هیجان زده هستم.

این سه نفر سباستین کوردا است که سه شنبه در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کارن خاچانوف شماره 18 روسیه بازی می کند. کوردا نیز مانند شلتون و پل، برای اولین بار توانسته است تا این جا را به عنوان یکی از مهم‌ترین شرکت‌ها طی کند. و مانند شلتون، پدر کوردا تنیس بازی کرد: پتر کردا در سال 1998 اوپن استرالیا را برد.

پل، شلتون و کوردا اولین مردان آمریکایی هستند که پس از آندره آغاسی، جیمز بلیک و رابی گینپری در سال 2005 به یک چهارم نهایی گرند اسلم رسیده اند و اولین نفری هستند که در اوپن استرالیا به یک هشتم نهایی رسیده اند. آغاسی، پیت سامپراس و کریس وودراف در سال 2000.

البته هیچ چیز جدیدی در مورد همه اینها وجود ندارد، البته برای نواک جوکوویچ، قهرمان 21 دوره گرند اسلم که در جریان پیروزی 6-2، 6-1، 6-2 مقابل الکس دی میناور استرالیایی، بازیکن شماره 22 و رده بندی این مسابقات، تسلیم ناپذیر به نظر می رسید. اعلام کرد که مزاحم همسترینگ چپ او دیگر مشکلی ندارد.

جوکوویچ با اشاره به اینکه قرص‌های ضدالتهابی زیادی مصرف کرده است، گفت: «امروز چیزی احساس نکردم.

جوکوویچ که سال گذشته نتوانست در اوپن استرالیا بازی کند به دلیل اینکه در برابر کووید-19 واکسینه نشده بود، یک قدم به رکورد دهمین قهرمانی در ملبورن نزدیک شد و هرگز با امتیاز شکست مواجه نشد و با کسب 100 درصد از مسابقات قهرمانی در ملبورن. بازی های سرویس ده میناور

جوکوویچ به مصاف با آندری روبلف بازیکن شماره 5 می رود. روسی مدام برمی گشت، مدام برمی گشت، مدام برمی گشت – از 5-2 شکست در ست پنجم، از رویارویی با یک جفت امتیاز مسابقه در حالی که 6-5 عقب بود، از کسری 5-0 و 7-2 در ست اول. تای بریک نهایی – به 10 – قبل از اینکه در نهایت در راد لاور آرنا شماره 9 هولگر ران 6-3، 3-6، 6-3، 4-6، 7-6 (11-9) را کنار بگذاریم.

روبلف زمانی که بازگشت بک هندی او از سیم خارج شد و به سختی و به سختی از کنار زمین رونه عبور کرد و دسترسی به آن غیرممکن بود، آن را به دست آورد. روبلف در خط پایه به پشت افتاد و هر دو دستش را بالا آورد که انگار می خواست بگوید: «متاسفم!» – یا شاید “متاسفم. متاسف نبودن!” – در حالی که رون راکت خود را دور انداخت.

“من حرفی ندارم، مرد. من می لرزم. آن توپ دقیقاً در کنار من بود و نمی‌دانم چگونه از آن عبور کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هری ویتینگتون، وکیل تگزاس که توسط چنی تیراندازی شد، در ۹۵ سالگی درگذشت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، همسرش گفت، هری ویتینگتون، یک وکیل ثروتمند …