کار دردناک مرمت آثار میراث برزیل پس از شورش توسط حامیان بولسونارو

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دو هفته پس از غارت ساختمان‌های دولتی در پایتخت برزیل توسط تندروهای راست‌گرا، صنعتگران و کارشناسان در تلاش هستند تا ده‌ها عتیقه و آثار هنری را تعمیر کنند.

رندال فلیکس، استاد کار موزه سنا، 63 ساله، در تلاش بود تا یک صندلی اوایل قرن نوزدهم را که بولسوناریستاس دسته آن را پاره کرده بود، بازسازی کند.

او گفت: شوک بزرگ است. این بخشی از زندگی ماست، بنابراین وقتی می‌بینید که با یک قطعه اینطور رفتار شده است، بسیار سخت است.»

صندلی روی میز کار فلیکس، که متعلق به مقر سابق سنا در ریودوژانیرو بود، تنها یکی از ده ها قطعه آسیب دیده در تهاجم هزاران نفر از حامیان راست افراطی رئیس جمهور سابق ژایر بولسونارو به کنگره در برازیلیا است.

بولسوناریستاس

پس از نفوذ به ساختمان در 8 ژانویه، آنها وارد مقر ریاست جمهوری و دادگاه عالی شدند که با آثار هنری گرانبها تزئین شده بود و به دنبال سقوط دولت جدید چپگرا لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا بودند.

از آن روز، کارمندانی که معمولاً به کارهای حفاظتی مشغول بودند، سعی می کردند آثار را از مجموعه نجات دهند، که برخی از آنها به قطعاتی تبدیل شده اند تا مانند پازل کنار هم قرار گیرند.

در آزمايشگاه موزه اتاق نمايندگان چندين ظروف با قطعات ظروف و اشياي ديگر وجود دارد كه تنها با عكس هاي قديمي قابل شناسايي هستند.

بیشتر آنها در اتاق سبز نمادین یافت شدند، جایی که قانونگذاران معمولاً با مطبوعات صحبت می کنند و حدود 46 هدیه از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شده بود. برخی از این قطعات در میان شیشه ها و زیر آب پراکنده شده بود که پس از وقوع آتش سوزی در اتاق غرق شد.

میراث برزیل

کارکنان مشعل ها را برداشتند و تمام تلاش خود را برای نجات گنجینه ها از زیر آوار انجام دادند.

رئیس موزه اتاق نمایندگان گیلسی رودریگز است. او 58 سال دارد و 30 سال در آنجا کار کرده است.

گفت: این کار ما نیست. اینجا خانه ماست این کاری است که ما انجام می‌دهیم و از میراث مؤسسه مراقبت می‌کنیم، بنابراین احساس از دست دادن، اندوه می‌کنیم.»

اما کار دردناک در حال حاضر نتایج را نشان می دهد.

در اتاقک پایین، 60 درصد از اشیاء آسیب دیده قبلاً بازسازی شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …