فرانک لمپارد سرمربی اورتون را پس از شکست های فاجعه بار اخراج کرد | اورتون

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرانک لمپارد پس از اخراج شدن پس از 11 شکست در 14 بازی، به آخرین مصدوم مدیریتی اورتون تبدیل شد.

هواداران اورتون پس از باخت 2-0 روز شنبه مقابل وستهم بار دیگر به مالک فرهاد مشیری، رئیس بیل کنرایت و هیئت مدیره اعتراض کردند، اما این لمپارد است که کمتر از یک سال پیش منصوب شد و با کار خود هزینه سقوط نگران کننده باشگاه را پرداخت. منطقه سقوط

مشیری استادیوم لندن را ترک کرد، جایی که او یک بازدید نادر برای تماشای تیم داشت و به طرز عجیبی مدعی شد که تصمیم گیری در مورد آینده لمپارد به عهده او نیست. هیئت مدیره اورتون روز یکشنبه برای بررسی وضعیت اسفناک تیم تشکیل جلسه داد و به این ملی پوش سابق انگلیس اطلاع داده شد که سلطنتش روز دوشنبه به پایان رسیده است.

لمپارد در 12 بازی اخیر خود در لیگ برتر فقط یک برد را زیر نظر گرفته بود و از زمان شکست خانگی باکسینگ دی مقابل ولوز که در آن زمان در انتهای جدول قرار داشت، در موقعیتی نامطمئن قرار داشت. اورتون پس از شکست فاجعه بار مقابل برایتون و باخت خانگی دیگر مقابل ساوتهمپتون، رده آخر، از آن زمان با کمترین امتیاز باشگاه در این مرحله از هر فصل لیگ برتر به انتهای جدول سقوط کرده است.

این بازیکن 44 ساله در 31 ژانویه سال گذشته جای رافائل بنیتز را گرفت اما علیرغم حفظ جایگاه اورتون در بازی ماقبل آخر فصل مقابل کریستال پالاس، نسبت برد او از هر سرمربی دائمی اورتون بدتر بود به استثنای مایک واکر.

جدایی لمپارد به این معنی است که فرهاد مشیری، مالک اورتون، طی تقریباً هفت سال شش مدیر را برکنار کرده است و به دنبال هشتمین سرمربی دائمی دوره پر هرج و مرج خود است. رالف هاسنهوتل، سرمربی سابق ساوتهمپتون، که پس از اخراج بنیتز مورد توجه قرار گرفت، و شان دایچ، سرمربی سابق برنلی، می توانند از جمله نامزدهای جانشینی لمپارد باشند. اورتون همچنین ممکن است یک قرار موقت تا پایان فصل را در نظر بگیرد.

فرهاد مشیری مالک اورتون شاهد شکست 2-0 مقابل وستهام است
فرهاد مشیری مالک اورتون (راست) شکست 2-0 مقابل وستهم را تماشا می کند. عکس: الکس پانتلینگ/گتی ایماژ

آخرین آشفتگی در لحظه ای مبهم برای مشیری و اورتون رخ می دهد. یک استادیوم جدید با هزینه 550 میلیون پوند در براملی مور داک در حال ساخت است، سه مجموعه آخر حساب های موجود باشگاه نشان می دهد که مجموعاً زیان 372.6 میلیون پوندی را نشان می دهد و روابط تجاری سودآور با شرکت های متعلق به علیشیر عثمانوف پس از تهاجم روسیه به اوکراین قطع شده است. بنابراین سقوط از لیگ برتر عواقب بدی برای اورتون خواهد داشت.

لمپارد انتظار داشت در بازار نقل و انتقالات ژانویه مورد حمایت قرار گیرد، زیرا در کل باشگاه تشخیص داده می شود که گزینه های مهاجم تیم باید بهبود یابد. او چندین هدف بالقوه را شناسایی کرده بود که در کنار کوین تلول، سومین مدیر فوتبال در دوره مشیری کار می‌کردند، و معتقد بود که قدرت شلیک بیشتر به دور کردن تیم از خطر کمک می‌کند. قرارداد قرضی برای آرنات دانجوما، وینگر ویارئال نزدیک به اتمام است، اگرچه اورتون اهداف مهم خود را کوین شید، جورجینیو راتر و دنی اینگز به ترتیب به برنتفورد، لیدز و وستهم از دست داد.

اورتون گلزن برتر فصل گذشته، ریچارلیسون را در ماه جولای فروخت تا به آنها کمک کند تا قوانین سود و پایداری لیگ برتر را رعایت کنند. بازیکنان بعدی لمپارد برای یک سوم نهایی، نیل موپای و دوایت مک نیل، ضعیف بوده اند و دومینیک کالورت-لوین، مهاجم انتخاب اول، دو فصل است که با مصدومیت مواجه بوده است.

لمپارد کمک کرد تا هواداران سرخورده اورتون در فصل گذشته در مبارزه با سقوط مجدداً به این تیم متصل شوند و در حالی که او هدف مستقیم خشم هواداران از برایتون نبود، حمایت از سرمربی سابق دربی و چلسی پس از دو شکست تلخ در بورنموث در سال گذشته کم رنگ شد. یک هفته قبل از تعطیلات جام جهانی

اورتون تصمیم گرفت در کنار آخرین سرمربی خود با مشیری بایستد و مدعی شد که به کار لمپارد ایمان دارد و تنها 13 روز قبل از اخراج او به ثبات نیاز داشت. شعارهایی مبنی بر “شما برای پوشیدن پیراهن مناسب نیستید” علیه بازیکنان لمپارد و همچنین درخواست‌های مجدد برای اخراج هیئت مدیره پس از باخت مقابل ساوتهمپتون، زمانی که مدیران به توصیه کارکنان امنیتی باشگاه دور ماندند، شنیده می‌شد. با این حال، آنها در وستهام حضور داشتند تا ببینند دیوید مویس، سرمربی سابق اورتون، موقعیت خود را با هزینه هافبک سابق وستهم تقویت می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

در کوپر یونیون، یک نمایش طراحی روسی در یک آتش متقابل سیاسی گرفتار شد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، کنسرت‌ها، …