حزب کارگر اسکاتلند به عنوان نماینده سابق مجلس نمایندگان آمریکا که اظهارات “جنسگرایانه” را مطرح کرده بود، در فهرست نهایی نمایندگان مجلس قرار گرفت | کار یدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حزب کارگر اسکاتلند به دلیل قرار دادن یک MSP سابق که «اظهارات عمیقا جنسی و نژادپرستانه» درباره یک دختر 15 ساله را در فهرست نهایی خود برای یک کرسی پارلمانی در گلاسکو قرار داده، مورد انتقاد قرار گرفته است.

فرانک مک آویتی، MSP سابق گلاسکو شتلستون، ضبط شد که یک دختر 15 ساله را “تاریک” و “تاریک” خطاب می کند و او را “بسیار خوب و بسیار لاغر” در جلسه کمیته هالیرود در سال 2010 توصیف می کند.

این دختر در آن زمان در یک حزب سبز اسکاتلند بود.

در خلال یک وقفه در جلسات کمیته، مک آویتی ضبط شد که گفت: «یک دختر بسیار جذاب در ردیف دوم وجود دارد، تاریک و تاریک. شاید یک کلمه کوچک برای او بگوییم.»

او افزود: “او بسیار جذاب به نظر می رسد، بسیار زیبا، بسیار باریک … گرما به من می رسد.” McAveety ادامه داد: “او به نوعی به نظر می رسد … او ظاهر فیلیپینی را دارد. می دانی… همان چیزی که در نقاشی گوگن می دید. کمی فرهنگ وجود دارد.»

مک آویتی که در آن زمان ازدواج کرده بود، بابت این اظهار نظر عذرخواهی کرد و استعفای خود را از نقش خود به عنوان دعوت کننده کمیته هالیرود اعلام کرد. او از آن زمان تاکنون چندین نقش در سیاست داشته و بین سال‌های 2015 تا 2017 رهبری شورای شهر گلاسکو را بر عهده داشته است.

McAveety، که تصور می شود درخواست نامزدی او توسط اتحادیه GMB حمایت می شود، درخواست مشترکی برای کرسی های شمال شرق گلاسکو و شرق گلاسکو در وست مینستر ارائه کرد. او در کنار مورین برک، عضو شورای شهر گلاسکو در فهرست نهایی قرار گرفت.

حزب کارگر اسکاتلند هفته گذشته پس از آنکه فعالان محلی تلاش کردند از حضور برخی از نامزدها جلوگیری کنند، انتخابات شرق گلاسکو و شمال گلاسکو را به حالت تعلیق درآوردند. قابل درک است که به شکایات مربوط به نظرات قبلی McAveety مرتبط نیست.

شبکه زنان کارگر (LWN) از حزب کارگر اسکاتلند به دلیل “چشم بستن” روی “اظهارات عمیقا جنسی و نژادپرستانه” انتقاد کرده است. کلر رینولدز، رئیس LWN، گفت: «LWN کارهای زیادی در درون حزب انجام داده است تا حزب را برای بهبود رویه‌های آزار جنسی، جلوگیری از احتمال وقوع حوادث و ایجاد فرآیندی به همان اندازه منصفانه انجام دهد. می تواند باشد.

«بنابراین واقعاً، واقعاً منزجرکننده و خشم‌انگیز است که می‌بینیم شخصی که دست به دام شده است، در حالی که در موقعیتی قدرت قرار دارد، اظهارات عمیقا جنسی و نژادپرستانه را در محل کار بیان می‌کند، و با فرآیند انتخاب بیشتر قدرت می‌گیرد. ما باید در مورد همه نامزدهای حزب کارگر، به ویژه اگر خطرات محافظتی داشته باشند، دقت لازم را انجام دهیم.»

LWN در بیانیه ای گفت: «فرایندهای گزینش به درستی واگذار شده است، اما نیاز به حمایت از زنان و دختران جهانی است. مردانی که رفتارشان پرچم‌های قرمز را به اهتزاز در می‌آورد، نباید بیشتر از این قدرت بگیرند.»

روند انتخاب حزب کارگر قبلاً مورد انتقاد قرار گرفته است، زیرا کیر استارمر به پاکسازی چپگراها از حزب و مسدود کردن نامزدهای چپ متهم شده است. مومنتوم، یک گروه مردمی حامی حزب کارگر، مدعی شد که کل فرآیند “اکنون کاملاً بی اعتبار شده است”.

یکی از سخنگویان مومنتوم گفت: «در سرتاسر کشور، نامزدهای محبوب، محلی و مورد حمایت اتحادیه‌های کارگری چپ توسط دستگاه استارمر، به ضعیف‌ترین بهانه‌ها مسدود شده‌اند. امروز، ادعای رهبری مبنی بر این که این صرفاً «عملیات لازم» است، ناقص است. مک آویتی صرفاً آخرین نامزد رسوایی‌آمیز حزب کارگر است که به مرحله فهرست نهایی راه یافته است: اظهارنظرهای تحقیرآمیز و جنسیت‌آمیز مانعی برای عضویت در پارلمان حزب کارگر نیست، تا زمانی که شما دوست رهبری باشید.

حزب کارگر اسکاتلند و مک آویتی به رویکردی برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی‌های شیلی دست‌کم ۲۳ نفر را به کام مرگ می‌کشند، زیرا گرمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش را مختل می‌کند | شیلی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دمای بی سابقه تابستانی بیش …