بریتانیا 600 میلیون پوند برای حمایت از انتقال سبز صنعت فولاد ارائه می دهد | صنعت فولاد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به شرکت‌هایی که چهار کوره بلند باقیمانده فولاد بریتانیا را اداره می‌کنند، 600 میلیون پوند حمایت دولتی برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های کم انتشار پیشنهاد شده است.

انتظار می رود جرمی هانت صدراعظم این کشور این کار را انجام دهد
کمک 300 میلیون پوندی هر کدام برای فولاد بریتانیا و تاتا استیل را در اطلاعیه ای به زودی در این هفته تأیید کنید، اگرچه زمان بندی به پذیرش پیشنهادها بستگی دارد. بی بی سی ابتدا پیشنهاد دولت به هر دو شرکت را گزارش کرد.

صنعت فولاد یکی از سخت‌ترین صنعت‌ها برای کربن‌زدایی است، زیرا نیازمند انرژی زیاد و استفاده از زغال سنگ کک در ذوب آهن است، فرآیندی که مستقیماً دی‌اکسید کربن ساطع می‌کند.

بریتیش استیل که متعلق به شرکت جینگیه چین است و تاتا استیل متعلق به هند هر دو به دنبال این هستند که چگونه کارخانه‌های خود را به کوره‌های قوس الکتریکی ارتقا دهند که فلزات بازیافتی را با استفاده از برق گرم می‌کنند که در تئوری می‌تواند از منابع آلایندگی صفر باشد.

کارخانه های این شرکت ها هزاران کارگر با دو کوره را به ترتیب در Scunthorpe در لینکلن شایر و پورت تالبوت در جنوب ولز استخدام می کنند.

بریتیش استیل از پاییز در حال مذاکره با دولت بر سر حمایت از آن بوده است تا به آن در افزایش هزینه های اعتبارات کربن و همچنین قیمت بسیار بالاتر انرژی پس از تهاجم کامل روسیه به اوکراین در 11 ماه پیش کمک کند. در همین حال، تاتا چندین سال است که در حال مذاکره در مورد آینده بلندمدت سایت پورت تالبوت بوده است.

این قابل درک است که هر گونه حمایت دولتی مشروط به این خواهد بود که شرکت‌ها نیز متعهد به سرمایه‌گذاری در کارخانه‌ها شوند و به سرمایه‌گذاری‌های زیست‌محیطی به منظور پیروی از قوانین کمک‌های دولتی مرتبط خواهد بود.

ناتاراجان چاندراسکاران، رئیس گروه تاتا، تابستان گذشته گفت که سایت پورت تالبوت به 3 میلیارد پوند – از جمله 1.5 میلیارد پوند از طرف دولت – برای فعال ماندن نیاز دارد.

منابع صنعتی این سوال را مطرح می کنند که آیا این مقدار برای ارتقاء دو کوره بلند مورد نیاز است یا خیر، اگرچه 300 میلیون پوند احتمالا فقط هزینه های ارتقاء یکی را پوشش می دهد.

همچنین تصور می‌شود که British Steel به دنبال امکان جذب و ذخیره کربن برای یکی از کوره‌های بلند به عنوان Scunthorpe است، روشی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای که توانایی بریتانیا را برای ادامه تولید اولیه فولاد به جای تکیه بر ضایعات بازیافتی حفظ می‌کند.

صنعت فولاد چندین سال است که خواستار حمایت از کربن زدایی شده است. حزب کارگر متعهد شده است که 3 میلیارد پوند برای ارتقای صنعت هزینه کند.

شارلوت برومپتون-چایلدز، افسر ملی GMB، یکی از اتحادیه های کارگری فولاد، گفت: «هر گونه سرمایه گذاری در صنعت فولاد تحت محاصره بریتانیا استقبال می شود.

“اما در نهایت این یک گچ چسبنده است – برای رسیدگی به مسائل گسترده تر در صنعت: هزینه های فاجعه بار انرژی و یک محیط تجاری بین المللی به شدت ناهموار.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …