ریچارد شارپ، رئیس بی بی سی، خواستار بررسی تضاد منافع احتمالی شد | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس بی‌بی‌سی، ریچارد شارپ، از هیئت مدیره بی‌بی‌سی خواسته است تا هرگونه تضاد منافع احتمالی در مورد نقش خود را بررسی کند، زیرا او به بوریس جانسون کمک کرده است تا وام 800000 پوندی هفته‌ای قبل از اینکه نخست‌وزیر وقت او را برای این شغل معرفی کند، دریافت کند. .

شارپ که در گذشته صدها هزار پوند به حزب محافظه‌کار کمک کرده است، تحت فشار فزاینده‌ای بر سر این ماجرا قرار دارد و حزب کارگر خواستار تحقیق درباره نقش او در مذاکرات تامین مالی جانسون شد. اواخر سال 2020

شارپ روز دوشنبه در یک ایمیل داخلی به کارمندان بی‌بی‌سی گفت: «من درگیر اعطای وام یا تنظیم ضمانت نبودم و هیچ گونه تأمین مالی را ترتیب ندادم. ما چالش‌های زیادی در بی‌بی‌سی داریم و می‌دانم که از حواس‌پرتی‌هایی مانند این استقبال نمی‌شود. کار ما در بی بی سی ریشه در اعتماد دارد. اگرچه انتصاب رئیس بی‌بی‌سی صرفاً مربوط به دولت است، اما من می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که از زمان پیوستن من به بی‌بی‌سی، همه دستورالعمل‌های مناسب در بی‌بی‌سی رعایت شده است.»

شارپ از کمیته نامزدهای بی‌بی‌سی که شامل مدیر کل، تیم دیوی، و نیکلاس سروتا، مدیر مستقل ارشد شرکت است، خواسته است تا بررسی کنند که آیا از زمانی که او به عنوان رئیس در سال 2021 پیوسته است، تضاد منافع وجود داشته است یا خیر.

هیئت مدیره هیچ اختیاری برای مسدود کردن یا برکناری یک صندلی بی‌بی‌سی ندارد.

دفتر کابینه گفته است که انتصاب شارپ “سخت‌انگیز” بوده و بر اساس آیین‌نامه انتصابات عمومی انجام شده است و “تمام فرآیندهای استخدام صحیح دنبال شده است”.

در زمان فرآیند استخدام، شارپ دوست خود، تاجر چند میلیونر کانادایی، سام بلیث – پسرعموی دور جانسون را که پیشنهاد کرده بود به عنوان ضامن نخست وزیر وقت برای یک تسهیلات اعتباری عمل کند، به سیمون کیس، وزیر وقت کابینه و رئیس کابینه معرفی کرد. خدمات مدنی

شارپ که گفت یک جلسه با کیس برای تسهیل معرفی داشته است، گفت: «کاری که من انجام دادم این بود که به دنبال معرفی سم بلیت به مقام مربوطه در دولت بودم.

هر دوی ما توافق کردیم که برای جلوگیری از هرگونه درگیری، دیگر کاری به این موضوع نداشته باشم. از آن جلسه من هیچ دخالتی در هیچ فرآیندی نداشته ام.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …