آب و هوای انگلستان: پروازهای هیترو لغو شد زیرا مه یخبندان باعث اختلال در سفر شد | آب و هوای انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ده‌ها پرواز از بزرگترین فرودگاه بریتانیا لغو شده‌اند زیرا مه یخبندان باعث اختلال در شبکه‌های حمل و نقل شده است. پیش‌بینی‌ها هشدار دادند که بیشتر مناطق جنوب شرقی انگلیس با ورود هوای سرد دچار تاخیر در سفر خواهد شد.

اداره هواشناسی گفت منطقه ای که از لندن تقریبا تا هامبر امتداد دارد در معرض خطر است و هشدار زردی صادر کرد – کمترین شدت. به گفته آنها، بخش‌هایی از جنوب شرقی انگلیس، از جمله بیشتر آنگلیا شرقی و شهرستان‌های محلی، و همچنین بسیاری از شرق میدلندز، احتمالاً تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

با این حال، شمال اسکاتلند یکشنبه شب از دمای یخ زدگی نجات یافت. در تغییر الگوهای آب و هوایی سنتی، دما در Kinlochewe در ارتفاعات به 10.1 درجه سانتیگراد رسید، در حالی که در Santon Downham، Suffolk به 9.5 درجه سانتیگراد کاهش یافت.

هیترو سردترین شب خود را از دسامبر 2010 و سردترین شب ژانویه خود را از سال 1987 با کاهش دما به -8.4 درجه سانتیگراد ثبت کرد.

بریتیش ایرویز گفت مه یخبندان به این معنی است که هواپیماهای کمتری می توانند فرود بیایند و حرکت کنند. یکی از سخنگویان گفت: «مانند سایر خطوط هوایی، برنامه ما تحت تأثیر تداوم شرایط آب و هوایی یخبندان در سراسر لندن قرار گرفته است.

ما از مشتریانی که پروازهایشان آسیب دیده است عذرخواهی کرده‌ایم و هر کاری که می‌توانیم انجام می‌دهیم تا آنها را در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسانیم. ما به مشتریان توصیه می کنیم برای آخرین اطلاعات پرواز، ba.com را بررسی کنند.

بی بی سی گزارش داد که بریتیش ایرویز حدود 80 پرواز را لغو کرده است.

یکی از سخنگویان هیترو گفت: امروز صبح دید ضعیف در فرودگاه و در سراسر جنوب شرق پیش بینی می شود. در حالی که ممکن است تغییرات جزئی در برنامه امروز به دلیل آب و هوا ایجاد شود، ما می خواهیم به مسافران اطمینان دهیم که همکاران ما با همکاری نزدیک با شرکای هواپیمایی و کنترل ترافیک هوایی ما کار می کنند تا آنها را در اسرع وقت با خیال راحت از سفر خود دور کنند.

ما مسافران را تشویق می کنیم تا برای آخرین اطلاعات با خطوط هوایی خود تماس بگیرند.

این سخنگو افزود که تا اواخر صبح، مه تا حد زیادی از بین رفته و فرودگاه به طور عادی کار می کند.

اداره Met Office در توییتی نوشت: «چه تضاد امروز صبح. در شمال غربی بریتانیا از در خارج می‌شوید و می‌توانید دستکش‌ها را کنار بگذارید… هرچند یخ‌خراش‌ها در جنوب شرقی آماده هستند.»

به گفته آن دوشنبه سرد و صاف با مقداری مه یخبندان در شرق و جنوب شرق انگلیس آغاز شده است. در شمال و غرب کشور هوا ابری همراه با اندکی باران خفیف خواهد بود.

انتظار نمی‌رود که دمای هوا تا اواسط روز در لندن به بالای صفر برسد و بعید است در اواخر روز به بالای 4 درجه سانتیگراد برسد، در حالی که در اواسط بعد از ظهر در ایرلند شمالی می‌تواند به 10 درجه سانتیگراد برسد.

روز یکشنبه شرایط آب و هوایی متفاوتی در سراسر بریتانیا داشت زیرا هوای ملایم تری به بخش های شمالی و غربی منتقل شد، در حالی که مناطق جنوبی و شرقی سرد ماندند.

دمای هوا روز یکشنبه در Achnagart در ارتفاعات اسکاتلند به 10.9 درجه سانتیگراد رسید. اما این کشور با 15 میلی متر باران نیز مرطوب ترین نقطه کشور بود.

دما در بنسون در آکسفوردشایر به -9.7 درجه سانتیگراد کاهش یافت، در حالی که Weybourne در نورفولک با 7.4 ساعت آسمان صاف آفتابی ترین مکان در بریتانیا بود.

یکشنبه شب، خدمات امداد و آتش نشانی کمبریج شایر از رانندگان خواست تا مراقبت بیشتری را انجام دهند زیرا شرایط یخبندان احتمالا “برای چند روز” باقی خواهد ماند.

آتش نشانی لندن به مردم گفت که هنگام استفاده از آتش باز مراقب باشند تا گرم بمانند: «در خطر استفاده از چوب های تصفیه شده روی آتش نباشید. آنها نه تنها می توانند دود سمی تولید کنند، بلکه احتمال بیشتری دارد که هنگام سوختن اخگرها را تف کنند که می تواند به اجسام مجاور آتش بزند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر …