اتحادیه کشاورزان می گوید رئیس تسکو در «جهان موازی» به دلیل افزایش قیمت ها | تسکو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتحادیه کشاورزان بریتانیا، رئیس تسکو را متهم به زندگی در “جهان موازی” کرده است، زیرا او گفت که شرکت های مواد غذایی ممکن است از تورم به عنوان بهانه ای برای افزایش قیمت ها بیش از حد لازم استفاده کنند.

آمار رسمی تورم ماه دسامبر که در هفته گذشته منتشر شد، نشان داد که قیمت مواد غذایی 16.8 درصد بیشتر از سال قبل بوده است که شدیدترین نرخ تورم مواد غذایی از سپتامبر 1977 به بعد تخم مرغ، شیر و پنیر است.

جان آلن، رئیس تسکو، در پاسخ به سوال تلویزیون بی‌بی‌سی روز یکشنبه که آیا تولیدکنندگان مواد غذایی از فقیرترین افراد جامعه بهره می‌برند، گفت که این “کاملاً ممکن است”.

او گفت این خرده‌فروش که بزرگترین سوپرمارکت بریتانیا با 27.5 درصد سهم از بازار مواد غذایی است، «بسیار سخت» تلاش می‌کند تا افزایش قیمت‌ها را که فکر می‌کند غیرقانونی است و «تعدادی از عرضه‌کنندگان» را «اختلاف» کرده است، به چالش بکشد.

مینت باترز، رئیس اتحادیه ملی کشاورزان، گفت که از اظهارات آلن “کمی مبهوت” شده است.

او روز دوشنبه به رادیو بی‌بی‌سی گفت: «تقریباً مثل این بود که او در یک جهان موازی زندگی می‌کرد.

او گفت: «ما شاهد قیمت عمده‌فروشی گاز هستیم که 650 درصد بیشتر از سال 2019 است و تورم هزینه‌ای که در پشت آن بی‌سابقه بوده است و هرگونه افزایش قیمت را تا به امروز کاهش داده است».

آلن گفت “مذاکرات بسیار قوی” بین تسکو و تعدادی از تامین کنندگان وجود داشته است و به اختلاف سال گذشته با غول مواد غذایی ایالات متحده کرافت هاینز اشاره کرد.

ما تابستان گذشته سوپ هاینز و کچاپ گوجه‌فرنگی هاینز را نداشتیم، زمانی که آنها سعی کردند در آن مرحله افزایش قیمت زیادی داشته باشند. این در نهایت حل شد.»

“ما با تامین کنندگان دیگر اختلاف پیدا کرده ایم. بنابراین، فکر می‌کنم، ما بسیار تلاش می‌کنیم تا افزایش هزینه‌ها را به چالش بکشیم.»

در اوایل این ماه، زمانی که تسکو گزارش داد که معاملات کریسمس بهتر از حد انتظار بود، کن مورفی، مدیر اجرایی، گفت که این گروه قیمت‌ها را به میزان کمتری نسبت به کل بازار افزایش داده است.

او گفت: “ما در حال مبارزه (با تامین کنندگان) هستیم تا قیمت ها را برای مشتریان پایین نگه داریم و این یک مبارزه مداوم است، اما ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم.”

او با اشاره به طرح “قفل قیمت” آن که قیمت بیش از 1000 محصول برند و برند خود را تا عید پاک حفظ می کند، گفت: “این یک ثابت برای و برای است، اما مقداری مشارکت نیز در آن دخیل است.”

او گفت: «تامین کنندگان ما تشخیص می دهند که باید از حجم نیز محافظت کنند… آنها می خواهند از سهم بازار خود محافظت کنند، آنها می خواهند برای انجام این کار با ما همکاری کنند.

مورفی گفت تسکو در گفتگوی مداوم با تامین کنندگان است.

ما فقط سعی می کنیم مطمئن شویم که فقط افزایش قیمت ها قابل توجیه است و بقیه چیزها کاهش یا متوقف می شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …