مقامات می گویند از هر 10 نفر در چین، هشت نفر از اوایل دسامبر به کووید مبتلا شده اند | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات بهداشتی چین اعلام کردند که از زمان لغو محدودیت ها در اوایل دسامبر، حدود 80 درصد از جمعیت چین به کووید-19 مبتلا شده اند.

این رقم که معادل حدود 1.2 میلیارد نفر است، برخی از کارشناسان همه گیر را بر آن داشت تا تخمین بزنند که احتمالاً بیش از 1 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند – بسیار بیشتر از آمار رسمی دولت که حدود 72000 نفر است.

موجی از موارد Omicron پس از پایان ناگهانی سیاست‌های مقابله با کووید صفر توسط دولت در دسامبر گذشته و لغو محدودیت‌ها کمی قبل از شروع سال جدید قمری و جشنواره بهار، چین را فرا گرفت. روز شنبه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین (CDC) اعلام کرد که حدود 80 درصد از جمعیت 1.41 میلیارد نفری این کشور در این موج مبتلا شده اند.

در هفته منتهی به سال جدید قمری، CDC 12658 مورد مرگ و میر را گزارش کرد که به آمار رسمی بیماری همه گیر تقریبا 60000 نفر اضافه شد، که اکثر ناظران معتقدند این رقم بسیار کمتر از رقم واقعی است. تا قبل از افزایش چشمگیر به روز رسانی در اوایل این ماه، آمار رسمی از این موج زیر 60 کشته گزارش شده بود.

افزایش تعداد پرونده ها در دسامبر به سرعت فرآیندهای جمع آوری داده ها را تحت تأثیر قرار داد. همراه با تعریف محدودی از مرگ منتسب به کووید، آمار رسمی به زودی بسیار پایین تر از واقعیت در زمین ظاهر شد و دولت به عدم شفافیت داده ها متهم شد.

پکن این اتهام را رد کرد و از سیاست صفراوی کووید و برچیدن ناگهانی آن دفاع کرد. برخی از مقامات بهداشتی مغایرت داده ها را تایید کرده اند اما گفته اند اکنون زمان تمرکز بر پاسخ بهداشتی است.

نگرانی‌های مربوط به داده‌ها و شفافیت، کارشناسان را به دنبال راه‌های دیگری برای تخمین تأثیر شیوع این بیماری کرده است.

پروفسور رابرت بوی، متخصص بیماری های عفونی اطفال در دانشگاه سیدنی، گفت که احتمال می رود تعداد قربانیان بین 600000 تا 1 میلیون نفر باشد. بوی و دیگر کارشناسانی که با آبان نیوز صحبت کردند، گفتند که ویروس احتمالاً بسیار بیشتر از آنچه قبل از برداشته شدن محدودیت‌ها تایید می‌شد، در حال گسترش است.

او گفت: «چین ممکن بود سیاست صفراوی کووید را در هفته اول دسامبر کنار بگذارد، اما احتمالاً در حال شکست و شکست بودند. در سال 2022، چین برای اولین بار پس از جهش بزرگ به جلو، جمعیت خود را از دست داد – کاهش 850000 نفری. آن‌ها حداقل این تعداد را در هفته‌های آینده کووید از دست خواهند داد، بیشتر افراد بسیار مسن که به طور کامل واکسینه نشده‌اند.»

دکتر شی چن، دانشیار سیاست سلامت و اقتصاد در دانشگاه ییل، گفت که هیچ کس داده های کافی برای سنجش دقیق آمار مرگ و میر در چین ندارد، اما با فرضیات محافظه کارانه که کمترین میزان مرگ و میر در چین را دارد، یعنی 0.11 درصد، نشان می دهد که حدود 1.23 میلیون نفر. مردم مرده بودند

او افزود: «البته، این فرض را بر این می‌گذارد که چین منابع مراقبت‌های بهداشتی مانند کره جنوبی و نیوزلند دارد.»

پروفسور Antoine Flahault، مدیر مؤسسه بهداشت جهانی در دانشگاه ژنو، تخمین خود را بر اساس نرخ مرگ و میر بیش از حد – تعداد مرگ و میر ناشی از همه علل که فراتر از میانگین است – در کشورهای دیگر استوار است که اولین موج های بزرگ کووید را پشت سر گذاشته اند. .

اگر هنگ کنگ را انتخاب کنید، امروزه مرگ و میر بیش از حدی دارید که تقریباً 2000 مرگ در هر میلیون است. اگر این نرخ را به چین تبدیل کنید، به کمی کمتر از 3 میلیون مرگ و میر خواهید رسید.

فلاهولت گفت: “اگر برزیل را در نظر بگیرید، این رقم نزدیک به 4000 در میلیون است، بنابراین دو برابر می شود.”

جیمز ترائر، رئیس واحد مدل‌سازی اپیدمیولوژیک در دانشگاه موناش، نسبت به تخمین‌ها در اوایل موج هشدار داد و خاطرنشان کرد که با توجه به مشکلات جمع‌آوری داده‌ها، مشخص نیست چگونه CDC چین توانسته است این رقم 80 درصد را تولید کند.

در اطلاعیه CDC گفته شده است که سفرهای تعطیلات ممکن است ویروس را در کوتاه مدت بیشتر گسترش دهد، اما به دلیل اینکه تعداد زیادی از آنها قبلاً آلوده شده بودند، “احتمال بازگشت همه گیری در مقیاس بزرگ یا موج دوم اپیدمی در سراسر کشور بسیار اندک است”.

ترائر نسبت به این فکر که موج Omicron سطوح بالایی از ایمنی گله را به همراه دارد، هشدار داد. در استرالیا، تابستان گذشته موج اول بزرگی با BA1 داشتیم، و سپس موج دوم با BA2 در عرض چند ماه به پایان رسید. من فکر نمی‌کنم که آنها نباید چنین تصور کنند، زیرا اعداد در حال کاهش است، نگران نباشند.»

احتمالاً مهمترین چیز از دیدگاه چینی ها در حال حاضر مدیریت بهتر اپیدمی و افزایش منابع برای درمان افرادی است که بیمار می شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اعتراضات در جزایر سلیمان به دلیل برکناری سیاستمدار منتقد کلیدی چین با رأی عدم اعتماد | جزایر سلیمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، نخست‌وزیر یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های …