سه سال بعد از ووهان: ترس فروکش می کند اما احتیاط در مهد کووید باقی می ماند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سه سال در «زمین صفر» مشکوک همه‌گیری کووید، بسته و ساکت باقی می‌ماند.

بلافاصله پس از اولین گزارش این ویروس مرموز، بازار ماهی ووهان بسته شد و شهر 11 میلیونی ساکن قرنطینه شد.

اما زندگی اکنون برای بسیاری در سراسر جهان به حالت عادی بازگشته است و پس از تقریباً سه سال قرنطینه طاقت‌فرسا و آزمایش‌های گسترده اجباری، پکن ماه گذشته سیاست تندرو صفر کووید را لغو کرد.

در ووهان، زندگی نیز با باز شدن محدودتر می‌شود، اما یادآوری‌های خفته مانند بیمارستان اورژانسی که با عجله ساخته شده است، همچنان وجود دارد، و برای شهروندان، تروما هنوز در خاطره است.

مردی گفت: «در چند سال گذشته انجام کاری آسان نبوده است، همه افراد در کار و زندگی با سطوح مختلفی از سختی روبرو بوده اند.»

یکی از زنان توضیح داد: “البته که ما ترسیده بودیم.” “امسال اولین بار بود که مردم به طور گسترده آلوده شدند. سال گذشته و در طول سه سال گذشته هیچ کس مبتلا نشد. سال جدید البته بهتر خواهد بود. ما اکنون از ویروس نمی ترسیم. ما نداریم. آن ترس دیگر در قلب ما وجود دارد.”

ترس فروکش می کند اما احتیاط باقی می ماند

زمانی که مقامات چینی برای بستن بازار غذاهای دریایی و حیات وحش Huanan وارد عمل شدند، ویروس جدید در حال گسترش در سراسر چین و به ناچار در جهان بود.

تصاویر تکان دهنده از بیمارستان‌های ووهان از یک بحران بهداشت جهانی که در دهه‌ها، اگر نگوییم قرن‌ها دیده نشده بود، پیش‌بینی می‌کرد.

امروز، ووهان با ورود به سال جدید نسبتاً عادی به نظر می‌رسد، اما تلفات همه‌گیری بسیار مشهود است و در میان افزایش تازه موارد ابتلا در سراسر کشور، این نگرانی وجود دارد که این کابوس ممکن است هنوز تمام نشده باشد.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

داشبورد انرژی: چگونه برق در بریتانیا تولید می شود؟ | انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،