ممنوعیت حمام برای جوانان تراجنسیتی برای بررسی دادگاه عالی آماده شده است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – هنگامی که دادگاه عالی در سال 2019 استدلال هایی را درباره حقوق کارگران همجنس گرا و ترنسجندر شنید، به نظر می رسید که قضات روی حمام ها متمرکز شده اند.

در مجموع، پنج قاضی به بررسی سوالات مربوط به اینکه چه کسی می‌تواند از کدام حمام استفاده کند، پرداختند، اگرچه حمام‌ها در پرونده‌های قبل از آنها وجود نداشت.

قاضی سونیا سوتومایور با طرح یک موضوع فرضی گفت: «بیایید از موضوع دشوار اجتناب نکنیم.

او افزود: “بنابراین سوال سخت این است: چگونه با آن کنار بیاییم؟”

دیوید دی کول، وکیل اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا که وکالت یک زن تراجنسیتی را برعهده دارد، متحیر به نظر می رسید.

او گفت: “این یک سوال است، قاضی سوتومایور.” “در این مورد این سوال نیست.”

عدالت پابرجا بود او گفت: «وقتی پرونده را به نفع شما تصمیم گرفتیم، آن وقت این سؤال اجتناب ناپذیر است.»

این دادگاه با رای 6 به 3 به نفع کارگران تصمیم گرفت که آیا یک قانون حقوق مدنی فدرال از کارگران LGBTQ در برابر تبعیض شغلی محافظت می کند. اما قضات هنوز به سؤالی که قاضی سوتومایور آن را اجتناب ناپذیر می‌داند، رسیدگی نکرده‌اند. تصمیم دادگاه تجدید نظر فدرال در آتلانتا در ماه گذشته ممکن است آن را تغییر دهد.

نظر اکثریت قاضی نیل ام. گورسوچ در سال 2020 در مورد تبعیض در محل کار، برای بسیاری از افراد، یک پیروزی گسترده و غافلگیرکننده برای حقوق تراجنسیتی ها بود. اما او زحمت کشید و گفت که حکم به یک معنا محدود است.

او نوشت: «ما قصد نداریم به حمام، رختکن یا هر چیز دیگری از این دست بپردازیم،» و افزود که اینها «سوالاتی برای موارد آینده هستند، نه اینها».

در مخالفت، قاضی ساموئل A. آلیتو جونیور اکثریت را به دلیل لگد زدن قوطی در جاده تنبیه کرد.

او نوشت: «ممکن است دادگاه بخواهد از این موضوع پرهیز کند، اما این موضوع برای بسیاری از افرادی که نسبت به خلع لباس یا استفاده از سرویس‌های بهداشتی در حضور افرادی که آنها را اعضای جنس مخالف می‌دانند خودداری می‌کنند، نگران کننده است.»

از آن زمان، دادگاه عجله ای برای رسیدگی به آنچه قانون در مورد افراد تراجنسیتی و حمام دارد، نداشته است. در سال 2021 درخواست تجدید نظر یک حکم به نفع یک پسر تراجنسیتی در ویرجینیا را رد کرد که می خواست از حمام پسران در دبیرستان خود استفاده کند، به عنوان مثال، به دلیل مخالفت های قاضی آلیتو و کلارنس توماس.

قضات ممکن است از رسیدگی به این پرونده امتناع کرده باشند، زیرا بین دادگاه های تجدیدنظر فدرال که یکی از معیارهای اصلی اعطای بازنگری است، اختلاف نظر وجود نداشت. در سال 2017، دادگاه تجدید نظر فدرال در شیکاگو نیز به نفع یک پسر تراجنسیتی رای داد.

چشم‌انداز قانونی در 30 دسامبر تغییر کرد، زمانی که دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای ناحیه یازدهم در آتلانتا با رای 7 به 4 رای داد که درو آدامز، پسر تراجنسیتی، حق استفاده از حمام پسران را ندارد. یک دبیرستان دولتی در فلوریدا قضات اکثریت همگی توسط روسای جمهور جمهوری خواه منصوب شدند، شش نفر از آنها توسط دونالد جی. ترامپ. مخالفان همگی توسط دموکرات ها منصوب شدند.

تصمیم جدید، در صورت درخواست تجدیدنظر، ممکن است دست قضات را وادار کند و آنها را ملزم به تصمیم گیری درباره موضوعی کند که از آن اجتناب کرده اند.

دو طرف در تصمیم مدار یازدهم تقریباً هیچ نقطه مشترکی پیدا نکردند و به نظر می رسید که از کنار یکدیگر صحبت می کنند.

قاضی باربارا لاگوآ در نوشتن برای اکثریت گفت که موضوع ساده بود: هیئت مدرسه آزاد بود که دانش آموزان را مجبور کند از حمام هایی استفاده کنند که با “جنس بیولوژیکی” آنها مطابقت دارد، که او آن را به عنوان “جنس بر اساس ساختار کروموزومی و آناتومی در بدو تولد” تعریف کرد. ”

در مخالفت، قاضی جیل پرایور گفت که این تعریف با علم پزشکی مدرن در تضاد است، به ویژه به دلیل در نظر نگرفتن «اولویت دو مؤلفه بیولوژیکی به ویژه، هویت جنسیتی و جنسیت عصبی».

قاضی پرایور بر آسیبی که به گفته او سیاست هیئت مدرسه برای درو وارد کرده است، تمرکز کرد، که “مجبور شد یک راهپیمایی تحقیرآمیز و شرم آور را تحمل کند – از حمام پسران گذشته و به یک حمام “بیطرف جنسیتی” تک غرفه وارد شود.

قاضی آدالبرتو جردن در مخالفت خود نوشت که سیاست هیئت مدیره مدرسه خودسرانه است، زیرا مقامات گفته بودند که برای تعیین جنسیت دانش آموزان به اسناد ارائه شده در زمان ثبت نام اتکا کرده اند. پس از ثبت نام درو، او گواهی تولد و گواهینامه رانندگی مبنی بر مرد بودنش را گرفت که هیئت مدیره مدرسه آن را رد کرد. اما مقامات گفتند که اگر یک دانشجوی جدید ارائه می داد، همان مدارک را می پذیرفتند.

قاضی جردن نوشت: «آن دانش آموز تراجنسیتی که همان نگرانی های ایمنی و حریم خصوصی را ارائه می دهد که هیئت مدرسه ادعا می کند درو انجام می دهد، با این وجود مجاز به استفاده از حمام پسران خواهد بود.

قاضی پرایور نوشت که درو در شش هفته اول سال اول خود در دبیرستان آلن دی نیس در خارج از جکسونویل، فلوریدا، بدون اعتراض از حمام پسران استفاده کرده است. وارد غرفه می‌شود، در غرفه را قفل می‌کند، از سرویس بهداشتی استفاده می‌کند، غرفه را ترک می‌کند، دست‌هایش را می‌شوید و از دستشویی خارج می‌شود.»

در بحث دیوان عالی سال 2019، آقای کول، وکیل ACLU، به قضات گفت که دلیل خوبی وجود دارد که فکر کنیم تراجنسیتی‌ها می‌توانند بدون هیچ حادثه‌ای از حمام‌هایی استفاده کنند که با هویت جنسی آنها مطابقت دارد.

او گفت: «امروز وکلای ترنسجندر در این دادگاه حضور دارند. وکلای مرد تراجنسیتی در این دادگاه وجود دارند که از کد لباس مردانه پیروی می‌کنند و به اتاق مردان می‌روند – و کد لباس دادگاه و سرویس‌های بهداشتی تفکیک جنسیتی پایین نیامده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارینا ویگمن خوشحال است که به بث مید مجروح فرصت بهبودی می دهد | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، …