تامین‌کنندگان انرژی در مورد بریتانیایی‌هایی که مجبور به استفاده از کنتورهای پیش‌پرداخت شده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرند | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت‌های انرژی قرار است توسط رگولاتور Ofgem مورد بررسی قرار گیرند، پس از اینکه تعداد خانوارهایی که مجبور به پرداخت صورت‌حساب‌هایشان به کنتورهای پیش‌پرداخت شده‌اند به شدت افزایش یافته است.

اگر ثابت شود که افزایش تعداد خانه‌هایی که مجبور به استفاده از کنتورهای پیش‌پرداخت می‌شوند نشان می‌دهد که شرکت‌ها مراقبت‌های لازم را از خانوارهای آسیب‌پذیر انجام نمی‌دهند، می‌تواند اقدام قانونی انجام دهد.

این اقدام Ofgem که طبق گزارش بی‌بی‌سی تعرفه‌های اجتماعی ارزان‌تر را نیز برای برخی از خانواده‌های کم درآمد در نظر می‌گیرد، پس از آن صورت می‌گیرد که گرانت شاپس، وزیر بازرگانی، به تامین‌کنندگان گفت که این عمل را متوقف کنند وگرنه با “نام بردن و شرمساری” مواجه خواهند شد.

Shapps به تامین کنندگان انرژی نامه نوشته و به آنها گفته است که برای کمک به مشتریان آسیب پذیر به اندازه کافی انجام نمی دهند و باید مشاوره اعتباری یا بدهی ارائه دهند و نصب پیش پرداخت آخرین راه حل است.

اوایل این ماه، آبان نیوز فاش کرد که طبق داده‌های Citizens Advice، سال گذشته 3.2 میلیون نفر – معادل یک نفر در هر 10 ثانیه – پس از اتمام اعتبار پیش‌پرداخت، در خانه‌های سرد و تاریک باقی ماندند.

به گزارش بی‌بی‌سی، جاناتان برلی، مدیر اجرایی Ofgem، روز دوشنبه سخنرانی خواهد کرد و نگرانی خود را در مورد افزایش تعداد خانوارها که «بعضی اوقات حتی بدون اینکه از آن اطلاعی داشته باشند» به کنتورهای پیش‌پرداخت تغییر دهند، بیان خواهد کرد.

او در سخنرانی در موسسه دولتی می گوید: «تعداد نصب اجباری کنتورهای پیش پرداخت بسیار زیاد است. “این به سادگی قابل قبول نیست که مشتریان آسیب پذیر در زمستان در تاریکی و سرما رها شوند.”

Brearley خواهد گفت که Ofgem قرار است یک بازنگری در سطح صنعت را در مورد فرآیند تعویض پیش پرداخت که توسط تامین کنندگان انرژی اجرا می شود، راه اندازی کند.

“[The review will focus] به طور خاص در مورد قطع خود، سوئیچینگ از راه دور و نصب های اجباری و شرکت های چک و تعادل هر تصمیمی برای قرار دادن مشتری در یک متر پیش پرداخت دارند. اگر متوجه شویم که آنها در این روند دقت لازم را انجام نداده اند، اقدامات قانونی بیشتری را علیه آنها انجام خواهیم داد.»

طبق قوانین موجود، شرکت‌های انرژی مجاز به نصب اجباری کنتورهای پیش‌پرداخت یا تغییر کنتور هوشمند خانگی از راه دور به تعرفه پیش‌پرداخت بدون بررسی کمک‌های مالی پیشنهادی یا انجام ارزیابی‌های مناسب، از جمله شناسایی هر گونه آسیب‌پذیری، نیستند.

با این حال، رگولاتور قدرت قانونی برای ممنوعیت کامل عرضه کنندگان را از انتقال مشتریان به کنتورهای پیش پرداخت ندارد.

صدها هزار مشتری در ماه‌های اخیر، اغلب ناخواسته و بدون ارائه پشتیبانی، پس از ناکام ماندن از افزایش پرداخت‌های انرژی، به کنتورهای پیش‌پرداخت گران‌تری روی آورده‌اند.

هفته گذشته، اسکاتلند پاور، که نزدیک به 5 میلیون مشتری دارد، گفت که بازپرداخت بدهی های معوق از افرادی که به مترهای پیش پرداخت منتقل شده اند را متوقف کرده است. بریتیش گاز گفت که دیگر مشتریان کنتورهای هوشمند را از راه دور به تعرفه پیش پرداخت در زمستان امسال تغییر نخواهد داد، مگر اینکه آنها درخواست کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از کلچه تا گرونک: ظهور غیرقابل توقف حزب-برادر تنگ پایان | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیووقتی نوبت به کارمندان در موقعیت …