آیا عفونت مجدد کووید باعث افزایش خطرات سلامتی خواهد شد؟ کارشناسان مطمئن نیستند | ویروس کرونا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مطالعه اخیر بیان می کند که عفونت مجدد کووید-19 می تواند خطرات بیشتری برای سلامتی افراد در درازمدت ایجاد کند – در مقایسه با یک بار ابتلا به کووید – با این حال برخی از متخصصان بیماری های عفونی در ایالات متحده موافق نیستند که شواهدی وجود دارد که نشان می دهد عفونت های مکرر خطرناک تر هستند.

موضوع تأثیر عفونت‌های مکرر در ایالات متحده در حال تبدیل شدن به موضوعی حیاتی است زیرا همه‌گیری کووید-19 اکنون در بحبوحه کاهش گسترده هرگونه فاصله‌گذاری اجتماعی یا محدودیت‌هایی که بسیاری از مردم دو یا چند بار به این ویروس مبتلا شده‌اند، رو به پایان است. .

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله Nature Medicine که به پایگاه داده مراقبت های بهداشتی وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده مراجعه کرده است، دومین یا بیشتر عفونت کووید خطر مرگ، بستری شدن در بیمارستان و پیامدهای نامطلوب سلامتی مختلف از جمله دیابت و اختلالات عصبی را افزایش می دهد.

«عفونت مجدد به این معنا پیامد دارد که اگر دوباره به کووید مبتلا شوید، حتی اگر قبلاً آن را داشته‌اید و حتی اگر واکسینه شده باشید، باز هم می‌تواند شما را در بیمارستان بستری کند، که هنوز در برخی موارد می‌تواند منجر به مرگ شود.» دکتر زیاد العلی، نویسنده این مطالعه که به عنوان اپیدمیولوژیست بالینی در دانشگاه واشنگتن و به عنوان رئیس تحقیقات در سیستم بهداشت و درمان کهنه سربازان سنت لوئیس کار می کند، گفت.

اما دکتر سلین گاندر، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی و سردبیر کایزر هلث نیوز، از جمله کسانی است که می گوید مصونیت از اولین عفونت به این معنی است که عفونت بعدی خطر کمتری برای چنین پیامدهایی دارد.

گاندر گفت: “هیچ چیزی در مورد عفونت مجدد خطرناک تر از عفونت اصلی وجود ندارد، و در غیر این صورت، عفونت مجدد خطر کمتری خواهد داشت زیرا شما در زمان عفونت مجدد مقداری ایمنی دارید.”

بحث در مورد خطرات عفونت مجدد – که کارشناسان می گویند احتمالاً ادامه خواهد داشت – می تواند تعیین کند که مردم چه اقدامات احتیاطی را در برابر کووید انجام می دهند و آیا مردم نگران بی مورد در زمانی هستند که بیماری همه گیر قبلاً بر سلامت روان تأثیر گذاشته است یا خیر.

العلی گفت، محققان VA تصمیم گرفتند این مطالعه را انجام دهند زیرا بیمارانی که قبلاً آلوده شده بودند با این “هوای شکست ناپذیری در مورد آنها” به کلینیک های محلی می آمدند. برخی رسانه ها در واقع شروع به معرفی این بیماران به عنوان “فوق ایمنی” کردند. ”

برای تعیین اینکه آیا این معتبر است، محققان نتایج سلامتی را در بین بیش از 440000 شرکت‌کننده بدون عفونت مجدد کووید با حدود 40000 شرکت‌کننده که حداقل یک بار عفونت مجدد داشتند، مقایسه کردند. آنها دریافتند که عفونت مجدد باعث افزایش خطر مرگ و میر و پیامدهای نامطلوب سلامتی در مرحله حاد و شش ماه پس از عفونت می شود.

العلی گفت، به این ترتیب، وقتی مردم به این فکر می کنند که آیا ارزش دارد اقدامات احتیاطی برای محافظت از خود در برابر عفونت مجدد انجام دهند، “پاسخ به آن بله است”.

اما سایر متخصصان بیماری های عفونی مشکلات بالقوه ای را در این مطالعه می بینند. به عنوان مثال، جمعیت بیماران VA عمدتاً مسن تر و مرد هستند.

جان مور، استاد میکروبیولوژی و ایمونولوژی در کالج پزشکی ویل کورنل، گفت: «آنچه ممکن است در یک پایگاه داده با افراد مسن تر و بیمارتر ظاهر شود، لزوماً برای افراد جوان تر و سالم تر اعمال نمی شود.

مور گفت که این توجه مهم است، زیرا این مطالعه می تواند ترس و اضطراب بیشتری را در عموم مردم ایجاد کند، به ویژه در افراد سالمی که “از بیدار شدن در صبح تا خوابیدن در شب نگران سلامتی خود هستند”.

یک زن در 3 دسامبر در بازار گراند سنترال در لس آنجلس در میان جمعیتی از مردم ماسک می پوشد.
یک زن در 3 دسامبر در بازار گراند سنترال در لس آنجلس در میان جمعیتی از مردم ماسک می پوشد. عکس: کارولین برهمن/EPA

مور گفت: «اگر به دلیل خواندن اطلاعاتی که نشان می‌دهد اگر چندین بار مبتلا به کووید شوید، به طور خودکار مبتلا به کووید خواهید شد، دچار اضطراب می‌شوید، «فکر نمی‌کنم این مفید باشد».

بر اساس مطالعه ای که در اسرائیل انجام شد و در مجله BMJ منتشر شد، همچنین شواهد جدیدی، شاید دلگرم کننده، وجود دارد که نشان می دهد علائم طولانی مدت کووید ناشی از عفونت های خفیف به جای اینکه منجر به مشکلات مزمن سلامتی در میان اکثریت قریب به اتفاق مردم شود، ظرف یک سال برطرف می شوند.

مور گفت: «بسیاری از این موارد قطعاً ظرف یک سال حل شدند، که عالی نیست – من سعی نمی‌کنم این را به حداقل برسانم». اما نشانه‌های فزاینده‌ای وجود دارد که برای اکثر مردم، برای زندگی مناسب نیست، که چیز خوبی است.

العلی اذعان می کند که این مطالعه بیشتر مردان مسن تر، سفیدپوست را دنبال می کرد، اما گفت که برآوردهای آن برای این ویژگی ها تنظیم شده است. وی همچنین خاطرنشان می کند که 10 درصد شرکت کنندگان زن و 12 درصد زیر 38 سال بودند.

در مورد نگرانی در مورد این مطالعه که باعث ترس های غیرمنطقی می شود، العلی گفت که فکر می کند “دانستن بهتر از ندانستن است”.

او گفت: “من از عدم اطمینان بسیار بیشتر می ترسم.” “با داشتن دانش واقعی، با دانستن عواقب آن، در واقع می توانید اقداماتی را برای محافظت از خود، محافظت از خانواده خود بر اساس آموزش انجام دهید.”

اما براون فکر می‌کند که مطالعه قطعی در مورد تأثیر عفونت‌های مجدد انجام نشده است، تا حدی به این دلیل که بسیاری از آنها در طول موج Omicron رخ داده‌اند و زمان کافی برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها وجود نداشته است.

مور گفت: «به همین دلیل است که فکر می‌کنم ما باید با احتیاط رفتار کنیم. نمی توان گفت که این یک واقعیت ثابت است و بنابراین سطح اضطراب را در افرادی که بی جهت نگران سلامتی خود هستند افزایش می دهد.

ساکنان ایالات متحده اکنون باید اقدامات احتیاطی را در نظر بگیرند – یا اصلاً آنها را در نظر نگیرند – پس از اینکه جو بایدن همه‌گیری را پایان یافته و در جامعه‌ای که افراد بسیار کمتری از ماسک استفاده می‌کنند، اعلام کرد.

جاستین لسلر، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه کارولینای شمالی، گفت: هنگام تصمیم‌گیری درباره نحوه پاسخگویی به گزارش‌هایی مانند مطالعه VA، مهم است که بدانیم عفونت‌های مجدد همچنان خطرناک هستند.

با این حال، این به این معنا نیست که بگوییم آنها از خرید اولیه ریسک بیشتری دارند [Covid] در دوران قبل از واکسن؛ آنها نیستند.

لسلر گفت، افرادی که در معرض خطر بالای کووید هستند یا اطرافیان افرادی که در معرض خطر قرار دارند باید “احتیاط کنند و از ابزارهایی که در اختیار دارند برای ایمن ماندن استفاده کنند.” با این حال، من فکر می کنم که باید در برابر اقداماتی که مردم مایل به انجام آن در طولانی مدت هستند، به عنوان دوره های متناوب بالا، متعادل شود. [Covid] انتقال به احتمال زیاد در آینده ادامه خواهد داشت.»

العلی توصیه می کند که مردم “اقدامات عقل سلیم” مانند استفاده از ماسک هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را انجام دهند. او همچنین توصیه کرد از “تجمعات غیر ضروری و بسیار بزرگ” خودداری شود.

او در پاسخ به این سوال که چنین رویدادی چه خواهد بود، گفت: “مردم باید خودشان تصمیم بگیرند، آیا آن کنسرت واقعا ارزشش را دارد؟”

او افزود: «در پایان، این واقعاً در مورد تحمل خطر برای آن فرد است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …