اردوغان ترکیه از برگزاری انتخابات در 14 می خبر داد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز 14 ماه مه را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری بعدی این کشور اعلام کرد و تایید کرد که رای دهندگان ترکیه به پای صندوق های رای می روند. یک ماه زودتر نسبت به آنچه قبلاً پرچم گذاری کرده بود.

این اعلامیه روز شنبه در جریان کنفرانس جوانان در استان بورسا در شمال غربی این کشور اعلام شد. در ویدئویی از این مراسم که یکشنبه منتشر شد، اردوغان – که به دنبال انتخاب مجدد است – شنیده می‌شود که می‌گوید: «خدا را شکر می‌کنم که قرار است راه خود را با شما، جوانان ارزشمندمان که برای اولین بار رای می‌دهید، شریک شویم. در انتخاباتی که در 14 اردیبهشت برگزار می شود».

اردوغان ابتدا به برگزاری انتخابات در 14 مه هفته گذشته اشاره کرده بود، اما روز یکشنبه گفت که در 10 مارس فراخوان رسمی خواهد داد و پس از آن بوقلمونشورای عالی انتخابات برای انتخابات آماده خواهد شد.

اردوغان 68 ساله از سال 2003 – ابتدا به عنوان نخست وزیر و سپس از سال 2014 به عنوان رئیس جمهور – بر سر کار آمده است، اما امسال انتظار می رود که در حالی که کشور با تورم فزاینده و اقتصاد آشفته دست و پنجه نرم می کند، با انتخابات سخت و فشرده روبرو شود. هنوز مشخص نیست که چه نامزدی رسماً با او رقابت خواهد کرد، اما نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اردوغان از برخی رقبای احتمالی عقب است.

اگر هیچ نامزدی بیش از 50 درصد آرا را به دست نیاورد، دور دوم رای گیری در 28 می برگزار می شود.

انتخابات امسال باید در 18 ژوئن برگزار می شد، اما اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه (AKP) پیشنهاد کردند که این تاریخ برای جلوگیری از همزمانی با تابستان و تعطیلات مذهبی تغییر کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

از کلچه تا گرونک: ظهور غیرقابل توقف حزب-برادر تنگ پایان | NFL

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دبلیووقتی نوبت به کارمندان در موقعیت …