تظاهرکنندگان در هامبورگ علیه تهدید درگیری هسته ای در اوکراین تجمع کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

فراخوانی برای صلح پزشکان بین المللی برای پیشگیری از جنگ هسته ای (IPPNW) در حالی که روز یکشنبه در مقابل ساختمان شهرداری هامبورگ تظاهرات کردند، خواستار نابودی تمامی سلاح های هسته ای شدند.

سازمان برنده جایزه صلح نوبل در دهه 80 توسط پزشکان آمریکایی و شوروی علیه مسابقه تسلیحات هسته ای آغاز شد. معترضان اکنون نگران هستند که جنگ در اوکراین خطر استفاده از چنین سلاح هایی را افزایش دهد.

عدم استفاده برای اولین بار از سلاح هسته ای

آنجلیکا کلاوسن، رئیس مشترک پزشکان بین‌المللی برای پیشگیری از جنگ هسته‌ای است و گفت که بازیگران اصلی درگیری کنونی باید مقاصد خود را اعلام کنند:

به ویژه برای بزرگترین کشورهای دارای سلاح هسته ای، روسیه و آمریکا که به طور غیرمستقیم نیز درگیر جنگ هستند، باید اعلام کنند که در این جنگ از سلاح هسته ای استفاده نخواهند کرد. اولین استفاده از سلاح هسته ای وجود ندارد.

این تظاهرات به مناسبت دوسالگی معاهده سازمان ملل برای ممنوعیت استفاده از سلاح های هسته ای برگزار می شود. اعتقاد بر این است که روسیه می تواند سلاح هسته ای تاکتیکی را در اوکراین مستقر کند.

اما کارشناسان در کنفرانسی که منجر به این تظاهرات شد، گفتند چیزی به نام سلاح هسته‌ای کوچک وجود ندارد. فقط سلاح ها نیست که مبارزان را نگران می کند.

آنها همچنین در مورد تهدیدات انرژی هسته ای و آسیب های احتمالی ناشی از حوادث احتمالی از نیروگاه های برق در سراسر جهان صحبت کردند. کارشناسان بین المللی بر ایجاد یک منطقه حفاظتی در اطراف بزرگترین کارخانه اوکراین در Zaporizhzhia فشار می آورند.

لیندا گانتر از Beyond Nuclear International گفت: “برای اعمال نوعی مناطق اطراف آنها به طوری که آنها در معرض خطر اصابت موشک، بمب یا گلوله قرار نگیرند تا این خطر را به حداقل برساند.” این خطر کاملاً به این دلیل است که فروپاشی همچنان ممکن است به دلیل از دست دادن قدرت، خطای انسانی رخ دهد.

گروه دیگری از کارشناسان خطرات سلاح های هسته ای را روز سه شنبه برجسته خواهند کرد.

ویدیو را در پلیر بالا تماشا کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …