آیا وام مسکنی وجود دارد که دوستانم بتوانند از آن استفاده کنند تا بدون نیاز به کمک دخترشان نقل مکان کنند؟ | وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

س دوستان من 20 سال پیش به ساحل بازنشسته شدند. آنها اکنون در اواخر دهه 80 زندگی خود هستند و می خواهند برگردند تا در نزدیکی دختر و دو پسر خود زندگی کنند تا از حمایت آنها بهره مند شوند. مشکل این است که خانه فعلی آنها در ساحل احتمالاً به قیمت 400,000 پوند به فروش می رسد، اما خانه های ییلاقی نزدیک خانواده آنها حدود 500,000 پوند قیمت دارند. دختر آنها در حال بحث در مورد گزینه هایی است که چگونه می تواند کمک کند. آیا او می‌تواند وام مسکن (خانه‌ای که مالک آن است تقریباً 440000 پوند است) روی خانه‌اش بگیرد یا برای جبران کمبود والدینش وام بدون وثیقه بگیرد؟ یا آیا دوستان من می توانند نوعی وام، یا آزادسازی سهام یا محصولی با بهره دریافت کنند که بتوانند با حقوق بازنشستگی کوچک مدیریت کنند؟ دوستان من چگونه می توانند مطمئن شوند که در صورت فوت دخترشان یا پرداخت هزینه های خانه مراقبت، بازپرداخت می شود؟
KS

آ با قضاوت بر اساس تعداد ایمیل‌هایی که در طول سال‌ها از یک خواهر یا برادر (از چندین خواهر) داشتم که از نظر مالی توسط والدین یا برعکس کمک مالی دریافت کرده‌ام، مگر اینکه همه ترتیبات در علنی و با مشارکت همه طرف‌های ذینفع انجام شود، همه چیز می‌تواند به راحتی خراب شود. ناگفته نماند تلخ و کینه توز. و هر ترتیبی که وام دهنده – در این مورد، دختر دوستان شما – نیاز به بازپرداخت داشته باشد (حتی اگر در نهایت باشد) می تواند عوارض اضافی و غیر ضروری ایجاد کند.

بنابراین در پاسخ به سوال شما مبنی بر اینکه آیا محصولی وجود دارد که دوستان شما می توانند بدون نیاز به کمک از فرزندان خود استفاده کنند، بله، وجود دارد. به گفته اندی ویکری، یک مشاور واجد شرایط آزادسازی سهام و وام مسکن در Money Release که در امور مالی افراد بالای 55 سال تخصص دارد، آنها می توانند وام مسکن را آزاد کنند. او می‌گوید: «پول نقدی از دارایی فعلی شما، همراه با سهامی که از خانه جدید آزاد می‌کنید [using the equity release mortgage]، به شما به اندازه کافی برای خرید خانه جدیدتان می دهد.”

بنابراین، با استفاده از ماشین حساب «آزادسازی سهام برای خرید ملک» Money Release، و با فرض اینکه دوستان شما 365000 پوند به عنوان سپرده بگذارند و جوان 88 ساله است (پس از کسر – از درآمد فروش 400،000 پوند – کارگزاران املاک و حقوقی هزینه ها و همچنین 25000 پوندی که باید به عنوان مالیات بر زمین تمبر روی ملک جدید به قیمت 500000 پوند بپردازند، آنها برای تکمیل خرید به وام مسکن 135000 پوندی نیاز دارند.

مزیت وام مسکن آزادسازی سهام نسبت به وام مسکن استاندارد مسکونی، مانند نوع وام مسکنی که دختر می تواند بگیرد، این است که نیازی به بازپرداخت ماهانه نیست. این بدان معنا نیست که سود دریافت نمی شود – این است – اما سود متعلقه به مبلغ اولیه وام گرفته شده اضافه می شود، بنابراین مبلغ بدهی هر سال افزایش می یابد. اگر حقوق بازنشستگی دوستان شما به آنها اجازه می دهد تا مقداری سود پرداخت کنند – چه به طور منظم و چه طبق شرایط روحی – مبلغ کلی بدهی کندتر افزایش می یابد.

دوستان شما هر چه تصمیم بگیرند، Vickery می گوید که آنها فقط باید به دنبال یک طرح انتشار سهام باشند که توسط شورای انتشار سهام تایید شده است.

برای یافتن وام مسکن جدید خود به کمک متخصص می خواهید؟ از ابزار آنلاین ما برای جستجوی هزاران معامله از بیش از 80 وام دهنده با سرویس وام مسکن Guardian که توسط L&C پشتیبانی می شود، استفاده کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استارت‌آپ استرالیایی Recharge برنده مناقصه شرکت باتری‌ساز بریتانیایی از بین رفته Britishvolt | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک شرکت استرالیایی نوظهور که هنوز …