نقشه بلادرنگ تیمز واتر تخلیه فاضلاب خام را تایید می کند | آلودگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شهر بازاری فیرفورد که در تپه‌های کاتسوولد قرار دارد، شاید بیشتر به خاطر کلیسایش که تنها مجموعه کامل پنجره‌های شیشه‌ای رنگی قرون وسطایی را در انگلستان دارد، شناخته شده است.

اما به لطف یک پدیده مدرن تر، یک نقشه دیجیتال تعاملی تولید شده توسط تیمز واتر، شهر گلوسسترشایر، با خانه های سنتی آهکی رنگی عسلی، به دلیل سرریز فاضلاب خام پیوسته، فوران و جاری خود بیشتر شناخته می شود.

از صبح روز چهارشنبه طوفان طوفان حاصل از فاضلاب شهرک، پساب تصفیه نشده رقیق شده را به مدت 625 ساعت در جریانی از پساب که برای اولین بار در 23 دسامبر سال گذشته شروع شد، به رودخانه سنگ آهکی زیبا و جوشان کولن تخلیه می کرد.

برای اندرو دوهرتی، یک ساکن محلی و عضو شورای منطقه لیبرال دموکرات، نقشه دیجیتالی تخلیه فاضلاب به او چیز جدیدی نمی گوید. دوهرتی با ایستادن در کناره‌های کولن، روبروی لوله سرریز که پساب رقیق‌شده تصفیه‌نشده را برای ۶۲۵ ساعت به داخل رودخانه می‌ریزد، گفت که مشکل طولانی‌مدت بوده و به دلیل عدم سرمایه‌گذاری تیمز واتر در طول سالیان متمادی است.

او گفت: «کارهای عقب افتاده جدی برای انجام دادن وجود دارد. «اینها سرچشمه های تیمز هستند. به معنای واقعی کلمه همه چیز از اینجا شروع می شود، اینجا در Cotswolds و با این حال این چیزی است که اتفاق می افتد. این چیزی نیست که باید در دهه سوم قرن بیست و یکم اتفاق بیفتد.

رود کولن، رودخانه ای سنگ آهک که زمانی به دلیل ظاهر شفاف و فراوانی ماهی قزل آلا معروف بود، تنها رودخانه کوتس ولد نیست که به طور مداوم فاضلاب خام را طی صدها ساعت از کارخانه های تصفیه آب تیمز تخلیه می کند.

اندرو دوهرتی، عضو شورای منطقه، در کنار رودخانه کولن
اندرو دوهرتی، یکی از اعضای شورای منطقه، در حالی که پساب رقیق‌شده تصفیه‌نشده در حال ریختن به رودخانه کولن برای ۶۲۵ ساعت، در تخلیه‌ای که از ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲ آغاز شد، تصویر شده است. عکس: گریم رابرتسون/آبان نیوز

بر اساس نقشه تیمز، چند مایلی دورتر، کارخانه تصفیه آمپنی سنت پیتر از 20 دسامبر به مدت 656 ساعت پساب تصفیه نشده را به درون نهر آمپنی می ریزد. اوایل این هفته متوقف شد، اما از چهارشنبه دوباره تخلیه شد.

دیوید رینگر، نایب رئیس Flyfishers Cotswold گفت: “ده سال پیش این یک نمونه زیبا از جریان ماهی قزل آلای وحشی بود.” اما ضربه مضاعف انتزاع بیش از حد توسط تیمز واتر در تابستان، و تخلیه طوفان زمستانی از آمپنی، احتمالاً بدترین آثار نشت در این منطقه است، به این معنی است که دیگر وجود ندارد.

آگاهی عمومی در مورد مقیاس تخلیه فاضلاب خام تیمز واتر از طریق طوفان، از زمانی که این شرکت در این ماه نقشه دیجیتال خود را برای شناسایی تخلیه‌ها در زمان وقوع آنها ارائه کرد، به شدت افزایش یافته است.

نقشه تیمز واتر پاسخی بود به فشار مبارزانی مانند اش اسمیت، فعال آب از گروه Windrush Against Wwage Polution، چند مایلی دورتر در غرب آکسفوردشایر، و اخیراً به قانون محیط زیست، که وظیفه جدیدی را بر شرکت های آب تحمیل کرده است. برای انتشار تقریباً زمان واقعی اطلاعات در مورد عملکرد سرریز طوفان.

نقشه انتشار بیدرنگ فاضلاب تیمز واتر، در 11 ژانویه 2023
نقشه انتشار بیدرنگ فاضلاب تیمز واتر، در 11 ژانویه 2023، جریانهای فاضلاب وارد شده را به آبراههای منطقه تحت کنترل شرکت نشان می دهد. عکس: لئون نیل/گتی

سرریزها در سیستم فاضلاب برای جلوگیری از برگشت پساب به خواص در شرایط استثنایی مانند هنگام بارندگی شدید وجود دارد. اما شواهد از فعالانی مانند اسمیت و دانشگاهی پیتر هاموند، نشان داده است که شرکت های آب به طور معمول از تخلیه طوفان در مدیریت آب خود استفاده می کنند.

داده‌های شرکت‌های آب نشان داد که در سال 2021، آنها فاضلاب خام را از طریق طوفان 372533 بار، بیش از 2.75 میلیون ساعت به رودخانه‌ها تخلیه کردند.

طغیان رودخانه های کولن و دیگر رودخانه های کاتسوولد تا هفته گذشته، چند روز پس از پایان دوره باران شدید ادامه یافت. دوهرتی توضیح داد که این به این دلیل است که با بالا آمدن سطح آب، آب زیرزمینی به لوله‌های فاضلاب وارد می‌شود و سرریزها برای روزها پس از پایان باران به کار خود ادامه می‌دهند.

او گفت: “لوله های فاضلاب طولانی در همه جا وجود دارد و از طریق لوله های فاضلاب است که آب وارد می شود.” می‌توانید لوله‌ها را خط بکشید و لوله‌ها را آب بندی کنید، اما انجام این کار هزینه دارد و ما تمایلی به سرمایه‌گذاری زیادی در منطقه‌ای مانند این نداریم، زیرا ما جمعیت بسیار روستایی، نسبتاً کوچکی هستیم.»

ریزش خشک، که در صورت قطع باران بیش از حد اتفاق می افتد، طبق قوانین سازمان محیط زیست مجاز نیست. هاموند گفت که یکی از دلایل رایج نشت خشک، نفوذ آب زیرزمینی از طریق شکاف ها و درزهای لوله های انتقال فاضلاب است.

شواهد او مبنی بر اینکه شرکت‌های آب در انگلیس حداقل 10 برابر بیشتر از آنچه آژانس از آن مطلع بود مسئول نشت فاضلاب غیرقانونی هستند، تحقیقاتی را توسط Ofwat و EA در مورد تخلیه بالقوه غیرقانونی فاضلاب خام توسط شش شرکت آب از جمله تیمز آغاز کرد.

برای اسمیت، یک ماهی‌گیر و کارآگاه بازنشسته پلیس، نقشه جدید آب تیمز شفافیت خوبی را ارائه می‌کند اما چیزی را تغییر نمی‌دهد. “این علاقه زیادی به آنچه اتفاق می افتد ایجاد کرده است، قابل توجه است. باید بر شرکت‌های آب غیرشفاف‌تر فشار بیاورد تا همین کار را انجام دهند. اما هیچ چیز تغییر نکرده است، رودخانه ها هنوز به عنوان توالت استفاده می شوند.

در ویتنی، شهری در رودخانه ویندراش، صدها ساعت نشت مداوم فاضلاب خام از پایان سال گذشته تاکنون توسط نقشه آب تیمز آشکار شده است. از صبح روز چهارشنبه، تصفیه خانه در ویتنی پساب خام رقیق شده را به مدت 607 ساعت و 20 دقیقه در نهر کولول، که به ویندراش تغذیه می کند، ریخته بود.

اسمیت با فرو بردن یک دوربین زیر آب در رودخانه، به قارچ فاضلابی که ریشه گیاهان را می پوشاند، یا جدا می شود و در جوی ابری جاری می شود، اشاره می کند. زیر پل عابر پیاده نزدیک ورودی دریاچه ویتنی و پارک کانتری، بوی فاضلاب مشخص است.

اسمیت گفت: «این یک بخش سالم از آب بوده است. در سال 2016، زمانی که 1700 ماهی در اینجا کشته شدند، ماهی کشته شد، بنابراین این یک قطعه آب سالم بوده است. امروز 1700 ماهی دیگر در اینجا وجود ندارد که بخواهند بکشند، بنابراین آلودگی که اکنون اتفاق می افتد به عنوان یک رویداد آلودگی جدی طبقه بندی نمی شود.

تیمز واتر گفت: “برنامه سرمایه گذاری فعلی ما که به طور کامل تامین می شود، افزایش قابل توجهی در ظرفیت تصفیه در بسیاری از سایت های ما ایجاد خواهد کرد. این شامل ارتقاء 8.5 میلیون پوندی کار فاضلاب ویتنی است که آغاز شده است و ظرفیت تصفیه سایت را تا 60 درصد افزایش می دهد و انتظار می رود در اوایل سال 2024 تکمیل شود. کارهای فاضلاب فیرفورد و آمپنی سنت پیتر نیز افزایش قابل توجهی در تصفیه دریافت خواهند کرد. ظرفیت ها

ما کاملا متعهد به حفاظت و تقویت رودخانه‌های خود و جوامعی هستیم که آنها را دوست دارند، و می‌خواهیم تخلیه فاضلاب رقیق‌شده را در اسرع وقت غیرضروری کنیم.

ما اولین شرکتی هستیم که این هشدارها را برای آب‌های داخلی ارائه می‌کنیم… ما می‌خواهیم با این رویکرد شفاف به داده‌ها پیشروی کنیم، و هشدارها از طریق یک پلت فرم داده باز برای اشخاص ثالث، مانند گروه‌های شنا و محیط زیست، در دسترس خواهند بود. استفاده کنید.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشتریان انرژی با قیمت ثابت با افزایش هزینه های ثابت با شوک قبض مواجه می شوند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیهزاران خانواری که قراردادهای انرژی با …