دستیار نخست وزیر ژاپن در سفر بایدن از سوی مادر شرمسارش به دلیل دست در جیب کردن به او پاسخ داده شد | ژاپن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از دستیاران ارشد نخست‌وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا، به دلیل قرار دادن دست‌هایش در جیب خود در سفر رسمی به آمریکا عذرخواهی کرد و اعتراف کرد که مادرش او را سرزنش کرده و به او گفته است که از او “شرمنده” است.

سیجی کیهارا، معاون دبیر کابینه، در یوتیوب فاش کرد که مادرش پس از اینکه کیشیدا در بیرون خانه بلر در واشنگتن با دستانش در جیب شلوارش گرفتار شد، کامنت‌هایی را خوانده بود مبنی بر اینکه او «والدینش را رسوا می‌کند».

کیهارا، 52 ساله، با یک تماس تلفنی عصبانی از سوی مادرش که به او گفت “خجالت می کشد” و به او پیشنهاد کرد “جیب هایش را بدوزد” تنبیه شده ظاهر شد.

[اخبار فوری]نخست وزیر کیشیدا پس از نشست سران ژاپن و ایالات متحده به خبرنگاران گفت: “من توانستم رابطه اعتماد شخصی خود را با پرزیدنت بایدن عمیق تر کنم. نشست #ژاپن و آمریکا pic.twitter.com/50PyaP4RIC

— باشگاه اقامت رسمی آساهی شیمبون (@asahi_kantei) 13 ژانویه 2023

این حادثه در 13 ژانویه در جریان سفر پنج کشور کیشیدا به اروپا و آمریکای شمالی، که شامل اولین دیدار او به عنوان نخست وزیر با جو بایدن بود، رخ داد.

کیهارا نشان داده می شود که به سمت بالا نگاه می کند و سپس به کیشیدا خیره می شود که چند متر جلوتر از او ایستاده است. کیهارا بعد از اینکه متوجه می‌شود جلوی دوربین است، شلوارش را مرتب می‌کند و دست‌هایش را مقابلش جمع می‌کند.

اگر روزنامه آساهی شیمبون کلیپی را در حساب توییتر خود منتشر نمی کرد، ممکن بود از این اشتباهات خلاص شود که باعث انتقاد کاربران رسانه های اجتماعی شد.

یکی او را به بد اخلاقی متهم کرد، در حالی که دیگری پیشنهاد کرد که کیهارا، مرد تنومندی که وزن خود را 85 کیلوگرم در پروفایل توییتر خود ذکر کرده است، “نگرش بیشتری نسبت به نخست وزیر داشت”.

کیهارا در دفاع از خود گفت که او “از آن دسته افرادی است که هنگام راه رفتن دست هایش را در جیب خود می گذارد” – اگرچه در جریان حادثه بی حرکت ایستاده بود – و او صرفاً روی اظهارات کیشیدا تمرکز می کرد تا بتواند به طور دقیق در مورد رسانه ها توضیح دهد. نتیجه نشست بایدن

او در یکی از کانال‌های گفتگوی سیاسی یوتیوب گفت: «به این فکر می‌کردم که چگونه روابط دوستانه ژاپن و ایالات متحده را که در اجلاس به نمایش گذاشته شد، منتقل کنم.

نماینده مجلس سفلی اولین سیاستمداری نیست که به دلیل اتخاذ موضع معمولی که در ژاپن در موقعیت‌های اجتماعی و حرفه‌ای بی‌ادب تلقی می‌شود، مورد انتقاد قرار می‌گیرد.

بوریس جانسون با ظاهری بی دست و پا به دلیل اینکه دستانش را در ژاکت کت و شلوار و جیب شلوارش در اجلاس سران ناتو در بروکسل در سال 2022 فرو کرده بود، در حالی که شاهد دست دادن رهبران دیگر و گفتگوهای کوچک بود مورد انتقاد قرار گرفت.

در مارس 2019، یوریکو کوئیکه، فرماندار توکیو، واکنش شدید رسانه‌های اجتماعی را برانگیخت. دستانش را در جیب های ژاکتش گذاشت پس از تبریک به Birhanu Legese، برنده مسابقه مردان در ماراتن توکیو.

یکی از منتقدان می‌گوید: «اگر دست‌هایتان آنقدر سرد است که نمی‌توانید بیرون از جیبتان بگذارید، دستکش بپوشید».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مشتریان انرژی با قیمت ثابت با افزایش هزینه های ثابت با شوک قبض مواجه می شوند | قبوض انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیهزاران خانواری که قراردادهای انرژی با …