اوپن استرالیا علیرغم انتقاد از توپ های کرکی به دانلوپ ادامه می دهد | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تنیس استرالیا قرارداد خود را با تولیدکننده دانلوپ برای پنج سال دیگر تمدید کرد، علی‌رغم انتقاد چندین بازیکن برتر در مورد کیفیت توپ‌ها در اوپن استرالیا امسال.

بازیکنانی مانند رافائل نادال، نواک جوکوویچ و اندی موری از جمله کسانی هستند که از توپ‌ها شکایت کرده‌اند، توپ‌هایی که می‌گویند به سرعت از بین می‌روند و فشار را از دست می‌دهند، نرم‌تر می‌شوند و ضربه زدن به برنده‌ها را دشوارتر می‌کنند.

مخالفان آنها می گویند که وضعیت توپ ها منجر به رالی های طولانی تر شده است، که ممکن است برای تنیس سرگرم کننده باشد، اما منجر به مسابقات طولانی تر و به نوبه خود پایان های بعدی شده است – یک نقطه بحث اصلی در این مسابقات.

TA ابتدا برای تورنمنت 2019 از Wilson به Dunlop تغییر مکان داد و سازنده در آن زمان ادعا کرد که “بازیکنان اغلب توپ های دانلوپ را بهترین در تور می دانند”. با این حال، امسال در ملبورن، شکایات بازیکنان هفته اول بازی را مخدوش کرده است.

علیرغم واکنش شدید بازیکنان، دانلوپ حداقل تا سال 2028 به خدمت در مسابقات آزاد استرالیا ادامه خواهد داد.

سخنگوی TA گفت: “تنیس استرالیا و دانلوپ همکاری خود را برای پنج سال دیگر تمدید کردند.” دانلوپ سابقه طولانی در تولید توپ های تنیس با کیفیت بالا با قوام، دوام و تنوع کمی دارد. دانلوپ پر استفاده ترین توپ در تور بین المللی تنیس است.

رضایت بازیکن حیاتی است و ما به جمع آوری بازخورد از گروه بازی ادامه خواهیم داد و اطمینان حاصل می کنیم که در طراحی، ساخت و فرآیند آزمایش لحاظ می شود.

نادال، بازیکن برتر، توپ‌ها را که به نظر می‌رسد به سرعت پف می‌کنند، نسبت به سال قبل در ملبورن پارک «کیفیت‌تر» توصیف کرد، در حالی که موری آنها را «تخت» نامید. جوکوویچ، قهرمان 9 دوره اوپن استرالیا، گفت که آنها کندتر از قبل بودند و به طور جدی روی بازی تأثیر گذاشتند.

فلیکس اوگر آلیاسیمه از کانادا پس از نشان دادن عدم پرتاب توپ ها به داور در بازی دور دوم خود مقابل الکس مولکان، گفت که وضعیت “دیوانه” و توپ ها “وحشتناک” بود.

جک دریپر، که توسط دانلوپ حمایت مالی می‌شود، می‌گوید: «آنها پرواز زیادی را شروع می‌کنند. سپس یکدفعه آنها کاملاً کرکی می شوند. یکی دو تا از آنها خیلی سریع نرم شدند. من آنها را به داور دادم.”

دانلوپ گفت توپ‌هایی که در هفته گذشته مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، تفاوتی با توپ‌هایی که در سال‌های گذشته استفاده می‌کردند، نداشتند، و کریگ تایلی، مدیر مسابقات، استدلال کرد که شرایط آب‌وهوایی – عمدتاً رطوبت امسال – درک بازیکنان از توپ‌ها را تغییر داده است.

Felix Auger-Aliassime از داور صندلی درباره وضعیت توپ ها سوال می کند.
Felix Auger-Aliassime از داور صندلی درباره وضعیت توپ ها سوال می کند. عکس: داریان ترینر/گتی ایماژ

جان مک انرو، مفسر هفت بار قهرمان گرند اسلم که تبدیل به مفسر شد، این عصبانیت را رد کرد و گفت که بحث بر سر کیفیت توپ «تقریباً هیچ کاری انجام نمی داد».

او به یورو اسپورت گفت: “اما البته، من فقط یک مفسر هستم، بنابراین زمانی که بازیکن بودم، تقریباً در مورد همه چیز عصبانی یا مضطرب می شدید.” اوه خیلی گرم است، خیلی سرد است، خیلی باد می‌وزد، من خیلی دیر بازی می‌کنم، خیلی زود بازی می‌کنم، تنش در راکت من درست نیست، توپ‌ها خیلی سنگین می‌شوند.»

“البته، پس از ضربه زدن این پسرها و دختران به توپ، توپ ها سنگین تر می شوند. چطور راکت هایی با تنش های مختلف می آورید؟ به طوری که بعد از سه یا چهار بازی، اگر در واقع توپ‌ها سنگین‌تر می‌شوند یا فکر می‌کنید سنگین‌تر می‌شوند، از چارچوب با قدرت‌های کمی شل‌تر استفاده کنید.»

وب‌سایت دانلوپ می‌گوید که سازنده از سال 1923 «با وسواس تمام توپ‌های تنیس را که تولید می‌کنیم درست می‌کند».

تنیس، و سطوحی که بازی روی آنها انجام می شود، در طول سال ها تغییرات زیادی را شاهد بوده است. بنابراین، ما هر توپی را با تخصص و اشتیاق خود بسته‌بندی می‌کنیم تا توپی بسازیم که برای هر بازیکنی در هر زمین یکسان رفتار کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …