زنان در نیوساوت ولز می توانند محکومیت های قبلی شرکای خود را تحت عنوان طرح ائتلاف بررسی کنند سیاست نیو ساوت ولز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق طرح پیشنهادی ائتلاف، ساکنان نیوساوت ولز می‌توانند از طریق بررسی با پلیس متوجه شوند که آیا شریک زندگی آنها سابقه خشونت خانگی داشته است یا خیر.

دولت NSW روز دوشنبه فاش کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ایالتی ماه مارس، به افراد دارای رابطه اجازه می دهد تا به سابقه خشونت خانگی شریک زندگی خود دسترسی داشته باشند.

دومینیک پروتت، نخست وزیر، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «این همه برای اطمینان از ایمن بودن زنان در سراسر نیوساوت ولز است.

“با تغییر تکنولوژی، بسیار مهم است که زنان ایمن و امن باشند و به اطلاعات دسترسی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که رابطه ای که در آن قرار دارند ایمن است.”

از طریق طرح حق درخواست، پلیس NSW می‌تواند اطلاعاتی را از طریق تلفن یا از طریق یک پورتال آنلاین در مورد تخلفات خشونت‌آمیز قبلی شریک زندگی‌اش به یک فرد فاش کند.

مقدار اطلاعاتی که برای متقاضی منتشر می‌شود می‌تواند شامل محکومیت‌های خشونت خانگی و همچنین محکومیت برای سایر جرایم خشونت‌آمیز از جمله قتل، قتل، تجاوز جنسی، آسیب به دارایی، تعقیب و ارعاب باشد.

این طرح بر اساس قانون کلر در بریتانیا است و به کسانی که در معرض خطر خشونت خانگی هستند اجازه می دهد تا در مورد روابط خود آگاهانه تصمیم بگیرند.

قانون کلر از نام کلر وود، زنی است که در انگلستان توسط شریک سابق خود که پلیس می دانست خطرناک است، به قتل رسیده است.

نخست‌وزیر گفت: «ما به روش‌های جدیدی برای تفکر و اطمینان از اینکه سیاست‌های امروزی مطابق با تغییرات فناوری هستند، نیاز داریم.

او گفت که نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی زمانی که پورتال آنلاین و خدمات تلفنی در کنار هم قرار گرفته‌اند، در نظر گرفته می‌شود.

طرح مشابهی که در آکسلی، شوالهاون، ساترلند و سنت جورج آزمایش شد، به ساکنان آن مناطق اجازه داد تا تنها با حضور در ایستگاه پلیس به سابقه خشونت خانگی شریک زندگی خود دسترسی داشته باشند.

این طرح ابتدا در سال 2016 اجرا شد و گزارش شد که قبل از تمدید در سال 2018 به بیش از 50 قربانی احتمالی کمک کرده است.

«در آن زمان استقبال بسیار کمی وجود داشت [in 2016]نخست وزیر گفت.

“بسیار واضح است که فناوری ها تغییر می کنند، همانطور که جامعه در این بازه زمانی تغییر کرده است، ما باید مطمئن شویم که به دنبال راه های جدیدی برای انجام کارها هستیم.”

معاون نخست وزیر و وزیر پلیس، پل تول، گفت دوستیابی مدرن تغییر کرده و خطرات بیشتری ایجاد کرده است.

تول گفت: «چشم انداز دوستیابی به طور قابل توجهی تغییر کرده است، به طوری که افراد بیشتری به برنامه های دوستیابی دسترسی دارند و خارج از حلقه های دوستی شناخته شده قرار می گذارند.

“این فرصتی است برای کمک به مردم با چشمان باز به روابط.

“این به آنها اجازه می دهد تا تصمیمات آگاهانه تری در مورد ادامه رابطه، نقل مکان با کسی یا تبدیل کردن او به خانواده خود، به ویژه در جایی که کودکان درگیر هستند، بگیرند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادگاه رواندا راننده سرعت غیر مجاز را 920 دلار به دلیل مرگ روزنامه نگار مبارز جریمه کرد | رواندا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک راننده رواندایی به دلیل …