مدافعان می گویند که اختیارات افسر دادگستری ملل اول کوئینزلند “مشمول و ناکافی” است | حبس بومی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مبارزان عدالت می گویند که افسر جدید دادگستری ملل اول کوئینزلند فاقد استقلال و قدرت برای کاهش موثر نرخ زندانی شدن است.

مرد تنگه تورس، استفان تیلت، بازیکن سابق NRL که قبل از همکاری با بخش‌های دادگستری، بهداشت و مسکن، 20 سال برای پلیس کوئینزلند در سراسر شمال کوئینزلند کار می‌کرد، هفته گذشته به عنوان افسر دادگستری اولین ملل معرفی شد.

این موقعیت در پاسخ به گزارش کارگروه ایمنی و عدالت زنان ایجاد شد، و شانون فنتیمن، دادستان کل کوئینزلند، گفت که این “بیشتر نشان دهنده تعهد ما به پرداختن به نمایندگی بیش از حد مردم ملل اول در سیستم عدالت کیفری است”.

فنتیمن گفت تیلت توسعه یک استراتژی دولت و جامعه را برای رسیدگی به میزان زندانی شدن، که با رهبران و سازمان‌های جامعه ملل اول طراحی می‌شود، رهبری می‌کند و دفتر او مسئول تعامل با جوامع ملل اول در مورد تجربه آنها از سیستم قضایی خواهد بود. .

تیلت از مصاحبه امتناع کرد، اما سخنگوی وزارت دادگستری کوئینزلند گفت که این سمت “کارمند دولتی است و نه صاحب منصب قانونی” و تیلت مستقیماً به معاون مدیر کل خدمات دادگستری گزارش می دهد.

مگی مان، فعال حقوق بومیان عفو ​​بین‌الملل و فرد گونگاری، گفت که انتصاب نقشی که استقلال نداشت «نگران‌کننده و ناکافی» بود.

آنها گفتند: “راه حل های پایان دادن به و از بین بردن حبس افراد ملل اول با معرفی یک سمت منصوب حل نمی شود.” “و من فکر نمی کنم این یکی خاص دندان های زیادی داشته باشد.”

مون گفت که تمرکز باید بر روی پرداختن به دلایل اصلی زندانی شدن بیش از حد باشد، اما دولت کوئینزلند در عوض به طور مداوم به راه حل‌های «واکنشی، سخت‌گیرانه در قبال جرم و جنایت، تیک تاک» رسیده است.

آنها گفتند: «پیشنهادات بی‌شماری و راه‌های واقعی برای رسیدگی به تعداد زیادی از مردم ما که در زندان هستند، بارها به این دولت ارائه شده است، اما هنوز اجرا نشده و رسیدگی نشده است.» “این نقش متفاوت خواهد بود؟”

مون گفت غیرمنطقی است که دولت تلاش کند نرخ زندانی شدن را کاهش دهد و همزمان سیاست‌هایی را دنبال کند که احتمال تماس مردم بومی با سیستم را افزایش دهد.

دولت Palaszczuk قوانین جدیدی را به عنوان بخشی از سرکوب جنایات جوانان در سال 2021 اعلام کرد که به طور نامتناسبی بر کودکان و جوانان بومی تأثیر گذاشته است.

مون گفت: «راه حل‌های پایان دادن و از بین بردن حبس افراد ملل اول با معرفی یک سمت منصوب حل نمی‌شود».

به عنوان یک جامعه باید درک کنیم که این سیستم هایی که ما به شدت به آنها تکیه می کنیم برای جلوگیری از تراژدی ها یا رفتارهای توهین آمیز کار نکرده اند.

مایکل برکمن، نماینده حزب سبزهای کوئینزلند، گفت که ایالت باید به نژادپرستی سیستماتیک در سیستم عدالت کیفری رسیدگی کند. او از دولت پالاسچوک انتقاد کرد که به جای راه حل های مبتنی بر جامعه، یک موقعیت دولتی دیگر را معرفی کرده است.

او گفت: «این موضع جدید مثبت به نظر می رسد، اما اگر در نهایت وابسته به دولتی باشد که در اولویت دادن به سیاست نظم و قانون بر مدارک اساسی و عدالت ملل اول وسواس دارد، کارساز نخواهد بود».

وقتی تنها پاسخ شما به جرم – به ویژه جرایم جوانان – اعمال مجازات های سخت تر و ساختن زندان های بیشتر باشد، نمی توانید به نمایندگی بیش از حد ملل در سیستم حقوقی کیفری رسیدگی کنید.

مدیر اجرایی Sisters Inside، سازمانی که با زنان بومی زندانی کار می کند، Debbie Kilroy، انتصاب یک افسر پلیس سابق را زیر سوال برد تا مشکلی را که به گفته او عمدتاً ناشی از پلیس بیش از حد بوده است، کاهش دهد.

کیلروی گفت که در غیاب هیچ قدرت واقعی، ایجاد این نقش هیچ تغییری را در زمین تضمین نمی کند. او گفت که ایجاد این تغییرات به دولت نیاز دارد تا رویکردی را که در چند دهه گذشته در قبال عدالت و پلیس داشته است، اصلاح کند.

«هیچ گزارش، تحقیق، تحقیق، قرار ملاقات وجود ندارد [new positions] او گفت که همیشه آن را کاهش می دهد.

دولت‌های متوالی، ایالتی و فدرال، بودجه خدمات اجتماعی را برای دهه‌ها از بین برده‌اند و به سیستم زندان متکی بوده‌اند. آنها بر این باورند که این چیزی است که آنها رای می آورد، زیرا به جای گفتگو با جامعه، ترس را در جامعه ایجاد می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مفقود شدن سه انگلیسی پس از زلزله در ترکیه | بوقلمون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر امور خارجه تایید کرد …