کریس هیپکینز نیوزیلندی متعهد شد که بر روی “همه گیری” تورم و سیستم مالیاتی “عادلانه تر” تمرکز کند | سیاست نیوزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریس هیپکینز، نخست‌وزیر بعدی نیوزلند، وعده داده است که اصلاحات دولتی را برای تمرکز بر «همه‌گیری جهانی تورم» کاهش دهد.

نخست وزیر آینده صبح دوشنبه در صحبت با رسانه ها وعده داد که بر برنامه کاری دولت «حاکم» را اداره کند و اصلاحات ضروری را برای تمرکز بر اقتصاد کاهش دهد. در ماه‌های پایانی سال 2022، جاسیندا آردرن در اعتراف ضمنی به این موضوع که دستور کار قانون‌گذاری مملو از دولت ممکن است به منحرف‌کننده‌ای از افزایش هزینه‌های زندگی تبدیل شده باشد، تعهدات مشابهی را انجام داد – موضوعی اساسی که رای‌دهندگان را نگران می‌کند.

او در یک سری از مصاحبه‌های رادیویی صبح زود گفت: «عموم احساس می‌کنند که ما خیلی سریع انجام می‌دهیم». ما باید روی برخی از آن مسائل مهمی که نیوزلندی‌ها در حال حاضر روی آنها تمرکز کرده‌اند، تمرکز کنیم، از جمله مسائلی مانند هزینه زندگی، تأثیرات همه‌گیری تورم جهانی که در حال تجربه آن هستیم. لحظه،» او به RNZ گفت.

ما فقط باید مطمئن شویم که منابع خود را برای چیزهایی که بزرگترین تفاوت را ایجاد می کنند و مهمترین آنها هستند، به کار می بریم.”

نرخ تورم نیوزلند همچنان بالاست و قیمت مواد غذایی 11.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در دسامبر افزایش یافته است که بزرگترین افزایش در بیش از سه دهه گذشته است.

هیپکینز هنوز نگفته است که کدام سیاست ها با آتش سوزی مواجه خواهد شد – این اولویت ها احتمالاً در روز چهارشنبه، زمانی که نخست وزیر تازه سوگند خورده برای اولین بار با کابینه دیدار خواهد کرد، تعیین می شود.

با این حال، در میان کسانی که احتمالاً با گیوتین روبرو هستند، تلاش برای ادغام نهادهای رسانه ای نیوزلند با بودجه عمومی در یک غول واحد به سبک بی بی سی است. همچنین گمانه‌زنی‌هایی در مورد آینده Three Waters وجود دارد: یک اصلاح در مقیاس بزرگ در زیرساخت‌های قدیمی آب که به یک بحث نیابتی بحث‌برانگیز بر سر هم‌حکوری با مائوری بر دارایی‌های عمومی و حاکمیت بومی در نیوزیلند تبدیل شده است. هیپکینز روز دوشنبه گفت که Three Waters احتمالا ادامه خواهد داشت، زیرا حذف آن منجر به افزایش هزاران دلاری نرخ‌ها خواهد شد.

رهبر آینده همچنین به احتمال تغییرات در سیستم مالیاتی نیوزلند اشاره کرد و گفت: “ما همیشه باید به این نگاه کنیم که چگونه می توانیم سیستم مالیاتی را عادلانه تر کنیم”.

او به مجریان برنامه The AM Show گفت: “من فکر می کنم در مجموع برخی از نیوزلندی ها هستند که شاید سهم خود را به خوبی انجام نمی دهند.” در اوایل دوره آردرن، او مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات زمین بر خانه های خانوادگی یا مالیات بر ثروت را رد کرده بود. منتقدان جناح چپ گفتند که این تصمیمات، همراه با تدابیر سختگیرانه مسئولیت مالی، دولت را در هنگام دستیابی به اصلاحات اجتماعی در مقیاس بزرگ، مانند ساخت انبوه مسکن دولتی، با مشکل مواجه کرده است.

هیپکینز گفت که دولتش به تعهدات مالیاتی حزب کارگر در این دوره – که مالیات جدیدی خارج از نرخ مالیاتی جدید 39 درصد نیست – پایبند خواهد بود، اما گفت که سیستم مالیاتی نیاز به تغییر دارد.

«اکنون افرادی هستند که واقعاً، واقعاً سخت کار می کنند، برخی از آنها ممکن است چندین شغل داشته باشند … آنها کمک زیادی به نیوزلند و رفاه ما می کنند، اما احساس می کنند که نمی توانند پیشرفت کنند. ما به یک سیستم مالیاتی نیاز داریم که این را تشخیص دهد، که در واقع مطمئن شود کسانی که واقعاً تلاش می‌کنند و در شرایط سخت تلاش می‌کنند، واقعاً پاداش آن را احساس می‌کنند.»

هیپکینز به طور رسمی توسط گروه حزب کارگر این آخر هفته انتخاب شد تا پس از استعفای شوکه کننده نخست وزیر در هفته گذشته، جایگزین آردرن شود. او روز چهارشنبه سوگند یاد خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …