سران فرانسه و آلمان در بحبوحه تیرگی روابط بر سر جنگ در اوکراین در پاریس دیدار کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سران آلمان و فرانسه روز یکشنبه در پاریس دیدار کردند تا دوستی چند دهه‌ای خود را با وجود تنش‌هایی که در روابط بر سر جنگ اوکراین ایجاد شده است، نشان دهند.

شصتمین سالگرد معاهده الیزه در حالی برگزار می‌شود که کیف از متحدان خود برای جنگیدن با نیروهای روسی تسلیحات قوی‌تری مانند تانک‌ها خواسته است.

برلین تاکنون در برابر درخواست اوکراین برای تانک های لئوپارد 2 مقاومت کرده است و گزارش ها ادعا می کنند که تنها در صورتی آنها را ارسال خواهد کرد که واشنگتن همین کار را انجام دهد.

اما آلمان گفته است که در صورت درخواست ورشو با تمایل لهستان برای تحویل تانک های لئوپارد به اوکراین “مخالفت” نخواهد کرد.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان روز یکشنبه در مصاحبه ای در پاریس با شبکه تلویزیونی LCI فرانسه گفت: «اگر از ما خواسته می شد، با آن مخالفت نمی کردیم».

ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان، گفته است که اگر آلمان با انتقال تانک های لئوپارد به اوکراین موافقت نکند، لهستان آماده است تا “ائتلاف کوچکتری” از کشورها بسازد که این خودروها را بفرستد.

فرانسه قبلاً با ارسال تانک های سبک به اوکراین موافقت کرده و گفته است که به زودی می تواند تانک های سنگین لکلرک را ارسال کند.

گزارش یورونیوز را در پخش کننده ویدیوی بالا مشاهده کنید تا بیشتر بدانید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نورپردازی های کپنهاگ: نمایش نوری سه هفته ای برای پایتخت دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پایتخت دانمارک سه هفته از شب …