نیروگاه‌های زغال‌سنگ شروع به کار کردند و مشتریان برای کاهش مصرف انرژی در سرمای بریتانیا پول پرداخت کردند | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ژنراتورهای برق بریتانیا مجبور شده اند برای دومین بار در زمستان امسال نیروگاه های زغال سنگ را گرم کنند، پس از یک دوره مداوم هوای سرد و تولید باد کمتر.

با وجود یک سیستم آب و هوای پرفشار همراه با بادهای ملایم مرتبط که احتمالاً برای چند روز دیگر تسلط خواهد داشت، اپراتور سیستم برق شبکه ملی (ESO) اوایل روز یکشنبه گفت که از Drax خواسته است تا دو واحد زغال سنگ خود را در سایت یورکشایر شمالی خود “گرم کردن” را آغاز کند. و EDF برای اطمینان از عرضه در روز دوشنبه، همین کار را برای یکی در کارخانه West Burton خود در ناتینگهام شایر انجام دهند.

این اپراتور اضافه کرد که خدمات انعطاف پذیری تقاضای زنده خود را نیز بین ساعت 5 تا 18 روز دوشنبه فعال می کند. مشتریان منتخب انگیزه مالی خواهند داشت تا مصرف خود را بین آن ساعت کاهش دهند.

درخواست در مورد نیروگاه ها به دنبال درخواست مشابهی در اواسط دسامبر بود، اگرچه در آن زمان از ایستگاه های زغال سنگ استفاده نمی شد، زیرا اپراتور برق کافی از منابع دیگر تولید می کرد. از حالت عادی عصر دوشنبه،” ESO گفت. ما دستور داده‌ایم که واحدهای برق زغال‌سنگ در صورت نیاز فردا عصر برای افزایش منابع برق در دسترس باشند.

این بدان معنا نیست که منابع برق در خطر است و مردم نباید نگران باشند. اینها اقدامات احتیاطی برای حفظ بافر ظرفیت اضافی مورد نیاز ما هستند.”

تابستان گذشته، در بحبوحه اوج قیمت گاز ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین، ESO به درخواست وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی، درباره قرارداد احتمالی زمستانی با تعدادی از تولیدکنندگان زغال سنگ مذاکره کرد.

به طور کلی، این احتمالاً زمستانی چالش برانگیز برای تامین انرژی در سراسر اروپا خواهد بود. ESO در آن زمان گفت: ما اقدامات گسترده‌ای را برای کاهش اثرات آن برای مصرف‌کنندگان بریتانیایی انجام داده‌ایم و انتظار داریم که در مورد اصلی ما، حاشیه‌ها کافی باشد.

به طور معمول انرژی کافی توسط توربین‌های بادی خشکی و فراساحلی تولید می‌شود، با این حال ESO اعلام کرد که گام‌های احتیاطی را برای اطمینان از روشن ماندن چراغ‌ها با بازگشت کشور به کار در روز دوشنبه برداشته است.

با توجه به اینکه بیشتر بریتانیا از بادهای خفیف و یکشنبه آفتابی سرد لذت می برد، نیروی باد تنها 6.89 گیگاوات را به خود اختصاص داده است که حدود 17.6 درصد از کل تولید شده است.

دو هفته پیش در 10 ژانویه، نیروگاه های بادی بریتانیا سه برابر بیشتر، به طور میانگین 21.69 گیگاوات نیرو تولید کردند و رکورد جدیدی را ثبت کردند.

علیرغم اقدام روز یکشنبه برای آماده سازی واحدهای زغال سنگ برای تولید، داده ها نشان می دهد که نسل بریتانیا در حال سبزتر شدن است. بر اساس گزارش ESO، بیش از 50 درصد از برق کشور در ماه دسامبر از منابع صفر کربن تامین شده است و رکورد دیگری در 30 دسامبر به دست آمد، با اوج 87.2 درصد برق از منابع صفر کربن در یک روز.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …