سال جدید قمری، چین را از زیر ضایعه کووید بیرون می آورد | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردم سراسر چین در سال جدید قمری با گردهمایی‌های خانوادگی و بازدید جمعیتی از معابد پس از لغو سیاست سختگیرانه‌اش برای مقابله با کووید صفر توسط دولت، که بزرگترین جشن جشن از زمان شروع همه‌گیری سه سال پیش است، شرکت کردند.

سال نو قمری مهمترین تعطیلات سالانه در چین است. هر سال به نام یکی از 12 علامت زودیاک چینی در یک چرخه تکراری نامگذاری شده است که امسال سال خرگوش است. در سه سال گذشته جشن‌ها در سایه همه‌گیری خاموش بود.

با کاهش بیشتر محدودیت‌های کووید-19، بسیاری از مردم در نهایت می‌توانند اولین سفر خود را به شهرهای خود انجام دهند تا بدون نگرانی از مشکلات قرنطینه، قرنطینه‌های احتمالی و تعلیق سفر به خانواده‌های خود بپیوندند. جشن‌های عمومی بزرگ‌تر نیز برای آنچه به عنوان جشنواره بهار در چین شناخته می‌شود، با پایتخت میزبان هزاران رویداد فرهنگی – در مقیاس بزرگ‌تر از یک سال پیش، بازگشت.

وو زونیو، اپیدمیولوژیست ارشد مرکز کنترل بیماری های چین گفت: جابجایی گسترده مردم ممکن است باعث گسترش ویروس در مناطق خاصی شود. او در رسانه های اجتماعی نوشت، اما افزایش گسترده کووید-19 در دو یا سه ماه آینده بعید است زیرا حدود 80 درصد از جمعیت 1.4 میلیارد نفری کشور طی موج اخیر مبتلا شده اند.

در پکن، بسیاری از عبادت کنندگان نماز صبح را در معبد لاما اقامه کردند، اما به نظر می رسید که جمعیت در مقایسه با روزهای قبل از همه گیری کمتر باشد. سایت بودایی تبتی به دلایل ایمنی به 60000 بازدیدکننده در روز اجازه می دهد و نیاز به رزرو قبلی دارد.

در پارک تائورانتینگ، علیرغم اینکه مسیرهای پیاده‌روی آن با فانوس‌های سنتی چینی تزئین شده بود، هیچ نشانه‌ای از غرفه‌های غذایی شلوغ معمول سال نو وجود نداشت. نمایشگاه معبد پرطرفدار در پارک باداچو این هفته بازخواهد گشت، اما رویدادهای مشابه در پارک دیتان و پارک دریاچه لانگتان هنوز برنگشته است.

در هنگ کنگ، مردم برای سوزاندن اولین چوب های بخور سال به بزرگترین معبد تائوئیستی شهر، وونگ تای سین، هجوم آوردند. مراسم پرطرفدار این سایت در دو سال گذشته به دلیل بیماری همه گیر به حالت تعلیق درآمد.

به طور سنتی، جمعیت زیادی قبل از ساعت 11 شب در شب سال نو قمری جمع می‌شوند و همه سعی می‌کنند اولین نفر یا جزو اولین‌ها باشند تا عودهای خود را در غرفه‌های جلوی سالن اصلی معبد بگذارند. نمازگزاران معتقدند کسانی که اولین کسانی هستند که عودهای خود را قرار می دهند، بیشترین شانس را برای اجابت دعای خود خواهند داشت.

فردی هو که شنبه شب از معبد دیدن کرد، خوشحال بود که می تواند شخصاً به این مراسم بپیوندد.

هو گفت: “امیدوارم اولین چوب بخور را بگذارم و دعا کنم که سال جدید صلح جهانی را به ارمغان بیاورد، اقتصاد هنگ کنگ شکوفا شود و همه‌گیری از ما دور شود و همه ما بتوانیم یک زندگی عادی داشته باشیم.” “من معتقدم این چیزی است که همه آرزو دارند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از فلپ بلیط، مجله طرفداران اسپرینگستین تعطیل شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، نیویورک — مجله و وب سایتی …