مارس زنان هزاران نفر را در سراسر ایالات متحده پس از واژگونی Roe v Wade | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزاران معترض در سراسر ایالات متحده برای اعتراض به پایان حق فدرال سقط جنین – راهپیمایی در پنجاهمین سالگرد تصمیم دادگاه عالی Roe v Wade که در سال 1973 سقط جنین را به عنوان یک حق قانون اساسی اعلام کرد، اما سال گذشته لغو شد، تجمع کردند.

در بیش از 200 رویداد راهپیمایی زنان در 46 ایالت، تظاهرکنندگان تصمیم دادگاه را محکوم کردند، که تصمیم گیری در مورد حمایت، ممنوعیت یا محدود کردن حقوق سقط جنین را به عهده دولت‌ها می‌گذارد. از زمان تصمیم حیرت انگیز سال گذشته از سوی هیئت تحت سلطه محافظه کاران، سقط جنین در 14 ایالت ممنوع یا به شدت محدود شده است، پس از حکم در 24 ژوئن.

ریچل کارمونا، مدیر اجرایی سازمان راهپیمایی زنان که این رویدادهای سراسری را سازماندهی کرد، گفت: «پنجاه سال پس از سالگرد رو در مقابل وید، یک جنبش راست افراطی دادگاه های ما را ربود و حمایت های فدرال برای سقط جنین را حذف کرد.

کارمونا افزود: “اما همانطور که مبارزه به ایالت ها تبدیل می شود، آنها خواهند آموخت که اکثریت قاطع آمریکایی ها در همه ایالت ها از حقوق سقط جنین حمایت می کنند – و زنان برای محافظت از حقوق و زندگی ما مبارزه خواهند کرد.”

تظاهرات شامل هزاران نفر در پله های آزادی میدان در واشنگتن دی سی بود.

فعالان از Harriet’s Wildest Dreams، یک گروه مخالف الغای پلیس با پوشیدن ژاکت های بمب افکن رنگارنگ، راهپیمایی را در واشنگتن رهبری کردند، با شعارهایی مانند: “نه کلیسا، نه ایالت، مردم باید در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند.”

مردم بنری در دست دارند که روی آن نوشته شده بود
راهپیمایی زنان در میدان آزادی در واشنگتن. عکس: آنا مانی میکر/گتی ایماژ

آنها به رهبری جمعیت انبوهی از معترضانی که خیابان‌های مرکز شهر را پر کرده بودند، از میدان آزادی به سمت کاخ سفید راهپیمایی کردند و بنرهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «وازکتومی اجباری: آنها از سقط جنین جلوگیری می‌کنند و قابل برگشت هستند!» و “زنان بیشتر از زن ستیزی می میرند تا سقط”.

سلست هیدالگو، 4 ساله، به همراه دخترش، ریون هیدالگو، 18 ساله، در راهپیمایی شرکت کرد. این اولین تجربه راهپیمایی ریون بود.

او با اشاره به دادگاه‌ها و مجالس مقننه‌ای گفت: «من اینجا هستم زیرا این ناعادلانه است که مردان حقوق ما را بر بدن خودمان سلب می‌کنند.

ساسکیا لودر، 68 ساله، تابلویی در دست داشت که روی آن نوشته شده بود: “من 50 سال است که راهپیمایی کرده ام تا سیاست و مذهب را از مراقبت های بهداشتی زنان دور نگه دارم.” او گفت در روزی که حق فدرال برای سقط جنین لغو شد، ویران شده بود. “من یک پرستارم. هیچ مردی با کت و شلوار یا ردای مشکی نباید بتواند این تصمیمات عمیقا شخصی را از طرف یک زن بگیرد.»

در مدیسون، ویسکانسین، که به عنوان رویداد اصلی یکشنبه تعیین شده است، هزاران معترض با تابلوهایی که روی آنها نوشته شده بود «سقط جنین مراقبت بهداشتی است» و «جسم، روح من، زندگی من، انتخاب من» به خیابان ها سرازیر شدند.

از زمان پایان یافتن حق قانونی سقط جنین در تابستان گذشته، ویسکانسین تحت یک ممنوعیت تقریباً کامل که در دهه 1800 نوشته شده بود، فعالیت می کرد. جاش کال، دادستان کل دموکرات ایالت ویسکانسین و تونی اورز، فرماندار، در دادگاه با این ممنوعیت مبارزه می کنند. قبل از تصمیم دادگاه عالی ژوئن گذشته، سقط جنین در ویسکانسین تا هفته 20 بارداری قانونی بود.

هریس در میان دیگران لبخند می زند
کامالا هریس در مراسمی به مناسبت پنجاهمین سالگرد Roe v Wade. عکس: اکتاویو جونز/رویترز

سازمان دهندگان راهپیمایی زنان، ویسکانسین را برای برجسته کردن انتخابات آتی دادگاه عالی ایالت، که می تواند محوری باشد، انتخاب کردند و معترضان و فعالان را بسیج کند.

“انتخابات آتی دادگاه عالی در ویسکانسین در بهار امسال، توازن قوا را تعیین خواهد کرد [state] سازمان دهندگان گفتند، دادگاه و آینده حقوق سقط جنین در ایالت، و افزودند: «ما مبارزه را به ایالت ها می کشیم. از ویسکانسین، نبراسکا، جورجیا، آریزونا و تگزاس، زنان و متحدان ما از حقوق سقط جنین دفاع می‌کنند، در جایی که هنوز هم پابرجا هستند، و تلاش می‌کنند تا اقداماتی را برای بازپس‌گیری حقوق سقط جنین در مکان‌هایی که سیاستمداران برنامه‌های خود را بر اراده انجام می‌دهند، در صندوق قرار دهند. از مردم.»

این رویدادها پس از تظاهرات سالانه ضد سقط جنین راهپیمایی برای زندگی، که روز جمعه در واشنگتن دی سی برگزار شد، برگزار شد، جایی که هزاران نفر از فعالان ضدانتخاب برای جشن گرفتن موفقیت جنبش شرکت کردند.

به مناسبت پنجاهمین سالگرد حکمرانی برجسته رو و وید، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور، در تالاهاسی، فلوریدا، ایالت دیگری با محدودیت های شدید سقط جنین سخنرانی کرد که اگر جمهوری خواهان ایالتی راه خود را داشته باشند، سخت تر خواهد شد.

مردم تابلوهایی در دست دارند که روی آن نوشته شده است
مشاجره شرکت کنندگان در راهپیمایی زنان با فعالان ضد سقط جنین در مقابل دادگاه عالی. عکس: آنا مانی میکر/گتی ایماژ

«از زمان تأسیس، ما در راهپیمایی رو به جلو بوده‌ایم تا آزادی و آزادی را برای همه تضمین کنیم. این مبارزه اجتناب ناپذیر نخواهد بود، این فقط اتفاق نخواهد افتاد – عزم و اراده استوار و فداکاری می خواهد. بنابراین، امروز، ما در حال مبارزه هستیم.

از آنجایی که جمهوری خواهان مجلس نمایندگان را کنترل می کنند، امید چندانی به قانون فدرال برای حمایت از حقوق سقط جنین در سطح ملی وجود ندارد.

اما هریس افزود: «پرزیدنت بایدن یک یادداشت ریاست جمهوری صادر کرده است. اعضای کابینه و دولت ما اکنون به شناسایی موانع هدایت می‌شوند [abortion] دسترسی داشته باشید و اقداماتی را توصیه کنید تا مطمئن شوید که پزشکان می توانند به طور قانونی تجویز کنند، پزشکان می توانند تجویز کنند و زنان می توانند داروهای ایمن و موثر را تضمین کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …