دادگاه درباره انتشار شواهد “منفجره” در پرونده متهم قاتل اردوگاه ویکتوریا تصمیم می گیرد | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردی که متهم به قتل دو کمپینگ در منطقه‌ای دورافتاده از کوهستان ویکتوریا بود، روز دوشنبه به دادگاه بازمی‌گردد و تصمیمی در مورد انتشار مواد و شواهد “منفجره” احتمالاً از سوی کارآگاه مسئول تحقیقات گرفته می‌شود.

گرگ لین، خلبان سابق خطوط هوایی، متهم به قتل راسل هیل 74 ساله و کارول کلی 73 ساله است که در مارس 2020 هنگام کمپینگ در دره Wonnangatta در شرق ملبورن ناپدید شدند.

لین، 56 ساله، هفته گذشته با دادگاه ملبورن برای یک جلسه دادرسی متعهد روبرو شد، که مشخص می کند آیا شواهد کافی برای محاکمه او وجود دارد یا خیر.

جلسه رسیدگی روز دوشنبه ادامه دارد.

انتظار می رود که مدارک سه شاهد از جمله خبرچین پلیس و کارشناس بازسازی پلیس شنیده شود.

قاضی برت سونت ابتدا در مورد درخواست حکم سرکوب حکم خواهد داد. دادگاه روز جمعه شنید که وکیل لین، درموت دان کی سی، درخواست دستوری برای سرکوب محتوای تمام مصاحبه ها و اظهارات لین به پلیس داده است.

این دستور با مخالفت دادستان مواجه نشد، اما وکلای چندین رسانه علیه آن استدلال کردند.

دان گفت که این احتمال وجود دارد که رسانه‌ها محتوای مصاحبه‌ها را “انفجاری” بدانند، اما گزارش در مورد محتوای آنها می‌تواند به روند آتی علیه لین لطمه بزند.

دان در اوایل هفته به دادگاه گفت که یک چالش قانونی برای قابل پذیرش بودن مصاحبه‌های پلیس محتمل است.

کارآگاه، سن کان ابی جاستین، که همراه با همکارش، اولین پلیسی بود که با لین درباره کمپینگ‌ها صحبت کرد، شواهدی ارائه کرد که لین را بدون اطلاع او در جولای 2020 ضبط کرده است.

دان در دادگاه گفت که لین اولین اظهارات خود را پس از آن مکالمه به پلیس ارائه کرد. او بعداً طی چند ساعت به طور رسمی توسط پلیس مصاحبه شد.

لین در نوامبر 2021 دستگیر و متهم به قتل شد. بقایای هیل و کلی به زودی پس از آن پیدا شد.

از جمله مطالبی که در جریان جلسه ارتکاب به رسانه ها منتشر شد، خلاصه پلیس بود، که سونت هشدار داد که مروری بر پرونده پلیس ارائه می دهد اما تمام شواهد آنها را شامل نمی شود.

او گفت که بسیاری از خلاصه‌ها توسط لین مورد اعتراض قرار گرفت، که انتظار می‌رفت در پایان جلسه اعتراف به بی‌گناهی کند.

طبق خلاصه، پلیس ادعا می کند که لین ماه ها بعد به صحنه جنایت بازگشت و سعی کرد اجساد هیل و کلی را بسوزاند، در یکی از چندین تلاشی که برای پنهان کردن جرم ادعا شده انجام داد.

در خلاصه داستان آمده است که پلیس از دستگاه های ضبط برای جمع آوری شواهد بیشتر استفاده کرد، از جمله اینکه لین ظاهراً در مورد مرگ هیل و کلی در خانه و هنگام کمپینگ با خود صحبت کرده است.

بیانیه یک افسر پزشکی قانونی پلیس که همچنین در رسانه ها منتشر شد نشان می دهد کارآگاهان در حال تحقیق در مورد قتل دوگانه ادعایی از افسر خواسته اند تا بررسی کند که آیا این قتل پس از یک سناریوی خاص رخ داده است یا خیر: اینکه لین ممکن است توسط یک پهپاد توسط هیل و کلی به پرواز در آمده باشد. و قبل از عقب نشینی به اردوگاه خود در مورد آن با آنها مقابله کرد. ظاهراً هیل سپس اسلحه لین را از ماشینش برداشت، این جفت برای کنترل اسلحه کشتی گرفت و باعث شد آن را تخلیه کند و به کلی شلیک کند، و همانطور که درگیری پیش می رفت، لین با چاقو به هیل ضربه زد.

هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی وقوع قتل های ادعایی در خلاصه پلیس موجود نبود.

این جلسه همچنین از چندین شاهد شنیده شده است که در زمان ناپدید شدن هیل و کلی در منطقه کار می کردند یا اردو زده بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بررسی واقعیت بایدن قبل از وضعیت اتحادیه

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، آنچه آقای بایدن گفت اتفاقاً هزار میلیاردر …