کمیسر امنیت الکترونیک استرالیا می گوید: آزار و اذیت سایبری کودکان در «سطوح نگران کننده» | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته کمیسر امنیت الکترونیک استرالیا، قلدری آنلاین در میان کودکان به “سطوح نگران کننده ای” می رسد. این آژانس در حال بررسی نزدیک به 1700 شکایت آزار و اذیت سایبری است و از شرکت های رسانه های اجتماعی خواسته است تا بیش از 500 بار در سال محتوای توهین آمیز را حذف کنند.

کمیسیون eSafety همچنین فاش کرد که برای اولین بار از قدرت های تقویت شده خود برای صدور اخطارهای کاربر نهایی استفاده کرده است که می تواند قلدرها را مجبور به توقف اقدامات خود یا عذرخواهی از قربانیان کند.

این آژانس می‌گوید همزمان با توسعه این فناوری‌ها، به سرویس‌های هوش مصنوعی و متاورس مانند ChatGPT نیز توجه دارد و قصد دارد اقدامات بیشتری را علیه شرکت‌های جهانی مانند فیس‌بوک و واتس‌اپ انجام دهد تا تشویق به سرکوب استثمار جنسی از کودکان شود.

دوشنبه یک سال از زمانی که قانون ایمنی آنلاین به کمیسیون امنیت الکترونیکی اختیارات جدیدی برای رسیدگی به آزار اینترنتی کودکان داد، می گذرد. این قانون مدت زمانی را که به پلتفرم‌های آنلاین برای پاسخگویی به اخطارهای حذف eSafety داده می‌شود تا 24 ساعت کاهش می‌دهد و همچنین به کمیسیون اختیارات جدیدی می‌دهد تا از کاربران فردی بخواهد اقدامات خاصی را انجام دهند.

وب‌سایت کمیسیون امنیت الکترونیکی می‌گوید که می‌تواند با استفاده از اخطار کاربر نهایی، از شخصی که مطالب مزاحم سایبری را پست می‌کند بخواهد آن را در یک بازه زمانی مشخص حذف کند، از قلدری بیشتر جلوگیری کند یا از قربانی خود عذرخواهی کند. عدم رعایت اخطار کاربر نهایی می تواند منجر به دستورات دادگاه یا مجازات های مدنی شود.

جولی اینمن گرانت، کمیسر امنیت الکترونیکی، گفت که در 12 ماه پس از تغییر قانون ایمنی آنلاین، بازرسان آژانس او ​​بیش از 1680 شکایت مربوط به آزار و اذیت سایبری را بررسی کردند و بیش از 500 درخواست غیررسمی برای پلتفرم‌های آنلاین برای حذف محتوا ارائه کردند.

او گفت: «ما شاهد افزایش لحن و لحن این محتوای آزار سایبری مبتنی بر جوانان به سطوح نگران کننده هستیم.

اینمن گرانت گفت که شکایات قلدری در 12 ماه گذشته به “جهش پس از همه گیری” ادامه داده است و نسبت به سال قبل 69 درصد افزایش داشته است.

کارشناسان ایمنی و آموزش کودکان بر این باورند که تأثیرات این بیماری همه‌گیر، از جمله کودکانی که از راه دور از طریق دستگاه‌های الکترونیکی مطالعه می‌کنند، به این معناست که جوانان بیشتر از رسانه‌های اجتماعی برای حفظ ارتباط با همسالان خود استفاده می‌کنند و به نوبه خود منجر به بروز بیشتر آزار و اذیت سایبری می‌شود.

کمیسیون eSafety به طور مشخص نمی‌گوید از کدام پلتفرم‌ها برای محتوای قلدری استفاده شده است، یا چه تعداد تحقیقات مربوط به هر پلتفرم انجام شده است، اما شکایات مربوط به همه شرکت‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، اسنپ‌چت و تیک‌توک قابل درک است.

بیشتر شکایات مربوط به قلدری کودکان از کودکان دیگر بود، اما تعداد کمی از آنها بزرگسالانی بود که کودکان را قلدری می کردند.

Inman Grant همچنین گفت که کمیسیون eSafety اولین اخطارهای کاربر نهایی خود را صادر کرده است و از افراد خواسته است که اقدام کنند. با استناد به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، کمیسیون نمی‌گوید دقیقاً چه تعداد یا به چه دلایلی صادر شده است، اما فهمیده می‌شود که تعداد کمی وجود داشته است و همه قبل از نیاز به اقدامات بیشتر حل شده‌اند.

اعلان‌های کاربر نهایی ممکن است از طریق مدرسه یا والدینش به کودک ارسال شود.

Inman Grant گفت که کمیسیون اخطارهای حقوقی بیشتری را برای شرکت‌های بزرگ فناوری تحت انتظارات اولیه ایمنی آنلاین این قانون صادر خواهد کرد و از آنها می‌خواهد اقدامات بیشتری در مورد بهره‌کشی جنسی از کودکان انجام دهند. او گفت که در حال بررسی کدهای صنعتی اضافی برای تنظیم نحوه واکنش پلتفرم ها به محتوای غیرقانونی و مضر است.

eSafety همچنین توجه خود را به «پیش‌بینی روندهای فناوری» و فناوری‌های نوظهور معطوف کرده و برای تشویق شرکت‌های جدیدتر به توسعه ویژگی‌های ایمنی برنامه‌ریزی می‌کند. Inman Grant گفت که این موارد شامل موتورهای توصیه‌گر و الگوریتم‌هایی است که توسط شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی برای پر کردن فیدهای خبری استفاده می‌شوند و همچنین سرویس‌های جدیدی که محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند.

او گفت: «ما فرصتی داریم که چشم‌انداز فناوری را به طور مثبت شکل دهیم تا احتمال آسیب‌های مربوط به متاورز، هوش مصنوعی مولد و محیط‌های کوانتومی را کاهش دهیم، که همگی در آینده نزدیک ما در حال ظهور هستند.»

این امر به eSafety کمک می‌کند تا زمانی که این فناوری‌ها به بلوغ و اشباع کامل می‌رسند، یک تنظیم‌کننده زیرک و پیش‌بینی‌کننده باشد.»

هوش مصنوعی مولد – مانند ربات متنی ChatGPT و مولدهای هنری مانند DALL-E – یک دسته فناوری در حال رشد است. هنرمندان، نویسندگان و معلمان نگرانی‌هایی را درباره پتانسیل آن برای تحقیر هنر، بی‌ارزش کردن خلاقیت و تسهیل تقلب در مدرسه مطرح کرده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …