بایدن پس از خروج ران کلین، جف زینتز را به عنوان رئیس ستاد جدید منصوب می کند – گزارش ها | جو بایدن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جو بایدن پس از اینکه روز شنبه مشخص شد که ران کلاین، رئیس کنونی رئیس جمهور آمریکا قصد کناره گیری از سمت خود را دارد، جف زینتز، یکی از مقامات ارشد سابق برای هماهنگی پاسخ ایالات متحده به همه گیری ویروس کرونا را به عنوان رئیس دفتر جدید خود معرفی خواهد کرد. رسانه های آمریکایی گزارش می دهند.

واشنگتن پست روز یکشنبه گزارش داد، زینتز در آوریل گذشته از سمت خود در کاخ سفید که مربوط به بیماری همه گیر بود، کنار رفت، اما از پاییز بازگشته بود و به کلین قبل و بعد از انتخابات میان دوره ای نوامبر کمک می کرد و اکنون این سمت را به عهده خواهد گرفت.

این بزرگترین تغییر در دایره داخلی مشاوران بایدن از زمان روی کار آمدن او در دو سال پیش خواهد بود، در حالی که ثبات نسبی در تیم کاخ سفید و کابینه روسای دپارتمان های او وجود داشت، بر خلاف سلف خود، دونالد ترامپ، که جابجایی سریع داشت. دستیاران ارشد و رهبران دولت از طریق استعفا و اخراج در دوره پر هرج و مرج او به عنوان رئیس جمهور.

طبق گزارش روز شنبه نیویورک تایمز، کلاین در هفته های آینده جدایی خود را اعلام خواهد کرد.

کلاین “دو سال سخت.” روز جمعه توییت کردبه مناسبت دومین سالگرد تحلیف بایدن. «خیلی کار باید انجام شود. اما پیشرفت بسیار زیاد.»

خروج قریب‌الوقوع کلاین به دنبال دوره‌ای است که رئیس ستاد برای تامین اولویت‌های قانونی بایدن، از جمله لایحه زیرساخت‌های دوحزبی و قانون کاهش تورم در سال گذشته، که پس از 18 ماه مذاکرات اغلب شکنجه‌آمیز بین کاخ سفید و اکثر قانون‌گذاران به دست آمد، کار کرد. به ویژه سناتور جو مانچین از ویرجینیای غربی.

اخیراً، بایدن به دلیل ادعای مدیریت نادرست اسناد فدرال و همچنین فشارهای تازه از جانب جمهوری خواهان در اکثریت جدید خود در مجلس نمایندگان مورد بررسی قرار گرفته است. انتظار می‌رود که رئیس جدید ستاد باید از پیروزی‌های بایدن تا کنون دفاع کند و همچنین بر پیشروی احتمالی برای انتخاب مجدد رئیس‌جمهور 80 ساله نظارت کند.

کلاین که 61 سال سن دارد، سابقه طولانی در محافل سیاسی دموکرات دارد و قبل از ریاست جمهوری بایدن برای بیل کلینتون، ال گور و باراک اوباما کار می کرد.

زینت در دوران دولت اوباما وارد سیاست واشنگتن شد و پیش از این عمدتاً در بخش خصوصی کار می کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بلیط قطار بریتانیا می تواند مانند صندلی های خطوط هوایی در تغییر ریل قیمت گذاری شود | حمل و نقل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بلیت‌های قطار در بریتانیا می‌توانند …