آلمان متعهد شد در سالگرد پیمان الیزه «تا زمانی که لازم باشد» از اوکراین حمایت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرانسه و آلمان دوستی چندین دهه خود را با یک روز گفتگو در روز یکشنبه در مورد امنیت، انرژی و چالش های دیگر اروپا جشن می گیرند.

کل کابینه آلمان برای جلسات مشترک در شصتمین سالگرد معاهده الیزه در پاریس است. و 300 قانونگذار از هر دو کشور در دانشگاه سوربن گرد هم می آیند تا معاهده ای را امضا کنند که پایه و اساس اتحادیه اروپا امروزی است.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و اولاف شولز، صدراعظم آلمان، بر دو دور گفتگو در کاخ الیزه نظارت داشتند که بر انرژی، سیاست اقتصادی و دفاع متمرکز بود.

شولز در این مراسم در دانشگاه سوربن گفت: «بیایید از دوستی جدایی ناپذیر خود برای شکل دادن به حال و آینده قاره خود همراه با شرکای اروپایی خود استفاده کنیم.

او گفت که پس از تهاجم روسیه به اوکراین در سال گذشته، پروژه صلح اروپا در “نقطه عطفی” قرار دارد.

امپریالیسم پوتین پیروز نخواهد شد. ما اجازه نخواهیم داد که اروپا به زمانی برگردد که خشونت جایگزین سیاست شد و قاره ما در اثر نفرت و رقابت های ملی از هم پاشید.

وی افزود که آلمان “تا زمانی که لازم باشد به ارائه تمام حمایت های مورد نیاز اوکراین ادامه خواهد داد.”

فرانسه و آلمان تسلیحات قابل توجهی به اوکراین کمک کرده‌اند، اما کیف همچنان به درخواست تانک و سلاح‌های قوی‌تر ادامه داده است.

آلمان یکی از اهداکنندگان اصلی تسلیحات به اوکراین است و دستور بازنگری در ذخایر لئوپارد 2 خود را برای آماده شدن برای چراغ سبز احتمالی داده است. اما برلین در هر مرحله از افزایش تعهدات خود در قبال اوکراین احتیاط نشان داده است.

رئیس‌جمهور مکرون گفت که ارسال تانک‌های لکلرک به اوکراین را رد نکرده است و از وزیر دفاع خود خواسته است تا روی این ایده کار کند.

در همین حال، مسکو هشدار داد کشورهایی که به اوکراین تسلیحات قوی‌تری می‌دهند، در معرض خطر نابودی خود هستند.

ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای ایالتی، گفت که دولت‌هایی که سلاح‌های قوی‌تری به اوکراین می‌دهند، می‌توانند باعث “فاجعه جهانی” شوند که کشورهای آنها را ویران کند.

او گفت: «تامین تسلیحات تهاجمی به رژیم کیف منجر به یک فاجعه جهانی خواهد شد. اگر واشنگتن و ناتو سلاح‌هایی را تهیه کنند که برای حمله به شهرهای صلح‌آمیز و تلاش برای تصرف قلمرو ما همانطور که آنها تهدید می‌کنند استفاده شود، باعث تلافی با سلاح‌های قوی‌تر خواهد شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارینا ویگمن خوشحال است که به بث مید مجروح فرصت بهبودی می دهد | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، …