با افزایش فشار حزب کارگر بر سر امور مالیاتی، آینده ندیم زهاوی تهدید می شود | ندیم زهاوی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آینده سیاسی ندیم زهاوی یکشنبه شب در معرض تهدید فزاینده ای قرار گرفت، زیرا حزب کارگر به شدت برای یافتن پاسخ درباره مسائل مالیاتی او تلاش کرد و همکاران دولتی حمایت کمی از وضعیت اسفناک او ارائه کردند.

پس از یک تعطیلات آخر هفته که پرسش‌ها در مورد موقعیت مالیاتی رئیس حزب محافظه‌کار غالب بود، حزب کارگر قصد خود را نشان داد که مناقشات را به ریشی سوناک منتقل کند و از نخست‌وزیر خواست توضیح دهد که آیا در زمان منصوب کردن زاهاوی به کابینه خود از این موضوع اطلاع دارد یا خیر.

با این حال، مشخص است که شماره 10 استدلال می‌کند که سوناک فقط می‌دانست که اعتقاد بر این است که زاهاوی جریمه‌ای را به عنوان بخشی از توافق هفت رقمی به HMRC پرداخت کرده است، زمانی که آبان نیوز این را در روز جمعه گزارش داد.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه، پخش برنامه صبح یکشنبه را در تلاش برای منحرف کردن سؤالات در مورد زهاوی گذراند و در یک نقطه گفت که او نتوانسته جزئیات بیشتری را بداند زیرا در آخر هفته مشغول «کمی استراحت و انجام برخی کارها بود». خريد كردن”.

حتی حامی او، رهبر سابق حزب محافظه کار، ایین دانکن اسمیت، روز یکشنبه از زاهاوی خواست تا جزئیات بیشتری در مورد تسویه حساب مالیاتی ارائه دهد.

زهاوی، که در نقش خود به عنوان رئیس حزب در کابینه شرکت می کند، روز شنبه پذیرفت که با HMRC بر سر سهام خود در شرکت نظرسنجی که او یکی از بنیانگذاران آن، YouGov است، به توافق رسیده است.

او ظاهراً تأیید کرد که مقامات مالیاتی در زمانی که صدراعظم بوریس جانسون بود، تحقیقاتی در مورد امور او انجام داده و بنابراین کنترل کلی سیاست مالیاتی را در دست داشت. زهاوی گفت که HMRC به این نتیجه رسید که مرتکب خطای “بی دقتی اما نه عمدی” شده است، اما جزییات کمی ارائه کرد.

آنجلا راینر، معاون رهبر حزب کارگر، گفت که سوناک “اکنون باید از آنچه که در مورد امور مالیاتی ندیم زهاوی و نگرانی های مطرح شده با شماره 10 می دانست و چه زمانی می دانسته است.”

او گفت: “کل این قسمت اعتماد عمومی را مخرب می کند، با اینکه صدراعظم مسئول امور مالی کشور از مردم می خواهد مالیات خود را بپردازند در حالی که ظاهراً خودش در انجام این کار کوتاهی کرده است.”

سوناک که پس از رسوایی‌های دوران بوریس جانسون و هرج‌ومرج اقتصادی لیز تراس با تعهد به احیای یکپارچگی و حرفه‌ای بودن وارد رتبه 10 شد، به‌ویژه مایل است هفته‌ها را برای پاسخ دادن به سؤالات زاهاوی سپری نکند.

در حالی که موضع رسمی باقی می ماند که زهاوی باید و در سمت خود باقی می ماند – هوشمندانه او را “وزیر بسیار بسیار موثر” خواند که قرار نبود استعفا دهد – احساس فزاینده ای از همکاران وجود دارد که به دنبال فاصله گرفتن از این مناقشه هستند.

قابل درک است که از آنجایی که توافق قبل از تصدی سمت سوناک به عنوان نخست وزیر انجام شده بود، زمانی که زهاوی توسط تیم اصول اخلاقی و اخلاقی دفتر کابینه قبل از اعلام کابینه جدید مورد بررسی قرار گرفت، به شماره 10 تنها گفته شد که هیچ مشکل باقی مانده ای وجود ندارد که مانع انتصاب او شود. .

اما دانکن اسمیت گفت که باور نمی‌کند زاهاوی فریبکار بوده است و به یکشنبه بی‌بی‌سی وان با لورا کوئنسبرگ گفت: «من همیشه در مورد این چیزها معتقدم که هر چه زودتر بتوانید حقایق واقعی را فاش کنید، بهتر است به جای اینکه آنها بیایند. در فازها به او می‌گفتم اگر اینجا بود، هر کاری که باید انجام دهی، حالا همه چیز را بیرون بیاور و آن را روشن کن.»

در حالی که سوناک از گزارش های قبلی رسانه ها در مورد امور مالیاتی زهاوی اطلاع داشت، گفته می شود قبل از گزارش روز جمعه آبان نیوز و بیانیه روز بعد زهاوی از جزئیات دیگری مطلع نیست.

در مصاحبه با رسانه ها در صبح یکشنبه، کلورلی گفت که او نیز چیزی فراتر از گزارش زهاوی نمی داند.

کلورلی در برنامه یکشنبه سوفی ریج به اسکای گفت: “تنها اطلاعاتی که می دانم این اطلاعاتی است که او در بیانیه خود آورده است.” اکنون، می دانید، ندیم یک کارآفرین بسیار بسیار موفق بود. همانطور که او در بیانیه خود گفت، توافقنامه برجسته ای با HMRC داشت که اکنون حل و فصل شده است. من جزئیات بیشتری ندارم.»

کلورلی در مورد اینکه آیا زهاوی زمانی که صدراعظم بود، از ژوئیه تا سپتامبر سال گذشته مورد بازجویی قرار گرفت یا نه، گفت: “من جزئیات بیشتری در مورد زمان بندی، در مورد جزئیات، آنچه در بیانیه او وجود دارد، نمی دانم.”

بر اساس گزارشی در سان در روز یکشنبه، زاهاوی قرار بود در فهرست افتخارات سال جدید میلادی نشان شوالیه دریافت کند، اما به دلیل نگرانی از وضعیت مالیاتی او مسدود شد.

رئیس سابق اجرایی HMRC، سر ادوارد تروپ، بعداً به رادیو بی بی سی گفت که اگرچه سازمان افتخارات را مسدود نمی کند، اما رتبه بندی قرمز، کهربایی یا سبز را به امور مالیاتی افراد می دهد.

او گفت: «آنها تصمیم نمی‌گیرند که افتخار یا همتای داده شود، اما اطلاعات را به کسانی که تصمیم می‌گیرند، می‌دهند که خودشان قضاوت می‌کنند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وکیل تگزاس که در سفر شکار سال 2006 توسط دیک چنی مورد اصابت گلوله قرار گرفت در سن 95 سالگی درگذشت | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک وکیل تگزاس که به …