راهپیمایی های زنان در سراسر کشور در پنجاهمین سالگرد Roe v Wade – زنده | رو و وید

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

پاپی نور

پاپی نور

حدود 12ساعت 30 بعدازظهر، معترضان در میان شعارهای «بدن ما، انتخاب ما» و «وقتی حقوق سقط جنین مورد حمله قرار می‌گیرد، چه کار کنیم؟» به سمت کاخ سفید حرکت کردند. بایستید و مبارزه کنید!»

حوالی ساعت 12:45 بعدازظهر، معترضان در بیرون کاخ سفید گرد هم آمدند و باب مارلی را با شعارهای «من معتقدم که ما پیروز خواهیم شد» سر دادند.

پاپی نور

پاپی نور

یک تظاهرات کوچک متقابل متشکل از کمتر از یک دوجین نفر در بیرون پله های میدان آزادی در دیسی ظهر امروز، با سر دادن شعارهای نژادپرستانه و جنسیتی در مورد برده داری، هزاران نفر بر Dسی برای راهپیمایی در پنجاهمین سالگرد قانونی شدن روئه، نیم سال پس از برچیده شدن حق قانون اساسی.

جسیکا ناول، 19، از گروه ضد سقط جنین Students For Life می‌گوید که از اعتراض متقابل که فکر نمی‌کرد منعکس‌کننده جنبش باشد، ناراحت بود.

من با طرفداران انتخاب باور ندارم، اما این رفتار منزجر کننده است و انجیل نیست. خدا همه ما را دوست دارد.»

راهپیمایی های زنان 50 سال از زمان Roe v Wade برگزار می شود

سلام به خوانندگان وبلاگ زنده آبان نیوز، ما در حال حاضر چندین رویداد خبری در حال توسعه را پوشش می دهیم و این وبلاگ قرار است شما را در مورد راهپیمایی زنان که اکنون در واشنگتن دی سی و برخی مکان های دیگر در ایالات متحده در جریان است، ارزیابی کند.

و کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، در تالاهاسی، فلوریدا، در یک سخنرانی مهم به مناسبت پنجاهمین سالگرد تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1973 که حق فدرال سقط جنین در آمریکا را اعطا کرد، صحبت می کند. .

Roe v Wade در ژوئن گذشته توسط دادگاه عالی که اکنون تحت سلطه محافظه کاران است، سرنگون شد.

در اینجا چیزی است که اتفاق می افتد:

  • در بیش از 200 رویداد مارس زنان در 46 ایالت، تظاهرکنندگان از تصمیم دادگاه عالی ابراز تاسف می کنند که اکنون تصمیم گیری در مورد قانونی کردن سقط جنین را به هر ایالت واگذار می کند. از زمان صدور حکم در 24 ژوئن، سقط جنین در 14 ایالت ممنوع یا به شدت محدود شده است.

  • اعتراضات شامل صدها نفر بود که پیش از راهپیمایی در پله های آزادی پلازا در واشنگتن دی سی جمع شده بودند.

  • در مدیسون، ویسکانسین، جایی که یک رویداد کلیدی در حال وقوع است، هزاران معترض در خیابان‌های اطراف ساختمان کاپیتول ایالت، با تابلوهایی که روی آن نوشته شده است «معمولاً بدن ما را ممنوع کنید» و «خون ما روی دستان شماست» سیل می‌آیند.

  • کامالا هریس اکنون در فلوریدا در مورد نبرد جاری برای حقوق باروری صحبت می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …