سیاست‌های جدید محیطی خصمانه نشان می‌دهد که درس‌های ویندراش «یاد نگرفته‌اند» | مهاجرت و پناهندگی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته کارشناسان مهاجرت، برنامه وزارت کشور برای تقویت مجدد سیاست های محیطی خصمانه «کاملاً بی اعتبار» نشان می دهد که دولت از رسوایی ویندراش درس نگرفته است.

وزارت کشور روز یکشنبه اعلام کرد که یک کارگروه برای سرکوب مهاجرت غیرقانونی در حال تشکیل است. علاوه بر مسدود کردن دسترسی افراد بدون وضعیت مهاجرت به بانک، قصد دارد راه‌های جدیدی برای بررسی وضعیت مهاجرت افراد در هنگام استفاده از مدارس یا NHS بیابد.

رابرت جنریک، وزیر مهاجرت، یک گروه بین‌بخشی را رهبری می‌کند تا بسیاری از خدمات را برای افراد فاقد وضعیت محدود کند. تشدید دسترسی به مسکن اجاره‌ای، حساب‌های بانکی، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش، گواهینامه‌های رانندگی و بودجه عمومی همگی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ژاکلین مک کنزی، که نماینده بسیاری از قربانیان اصلی ویندراش بود و شریک شرکت حقوقی Leigh Day است، گفت: «محیط خصمانه هرگز واقعاً از بین نرفت، اما برای ظواهر ظاهری، زبان تغییر کرد. اما شنیدن از سرگیری رسمی این ایده ها ناراحت کننده است.»

وی افزود: با توجه به اینکه رسوایی ویندراش هنوز حل نشده است، اکنون زمان آن نیست که دولت سیستم‌ها و سیاست‌هایی را که کاملاً بی‌اعتبار شده‌اند، بازگرداند.

جنریک گفت: «کار غیرقانونی صدمات بی‌شمار را به جوامع وارد می‌کند، فریب کارگران صادق را می‌زند، افراد آسیب‌پذیر را در معرض خطر قرار می‌دهد و از بیت المال کلاهبرداری می‌کند. تیم های اجرایی مهاجرت ما در تلاش هستند تا افرادی را که قوانین ما را نقض می کنند به دست عدالت بسپارند. سرکوب این جنایت و توانمندسازی مجریان قانون برای حذف مهاجران غیرقانونی اولویت ماست.»

با این حال، بیست و یک اتحادیه کارگری نیز دولت را متهم کرده اند که با بازگشت به سیاست های خصمانه محیط زیست، اجازه استثمار بیشتر از کارگران مهاجر و افراد غیرقانونی را داده است.

یونیسون، بزرگترین اتحادیه کارگری بریتانیا، و اتحادیه PCS، بزرگترین اتحادیه بخش عمومی، از جمله کسانی هستند که به دولت نامه نوشتند و مدعی شدند که سیاست‌های آن، همراه با طرح‌های ویزای موقت، کارگران مهاجر را در معرض خطر سوء استفاده قرار می‌دهد. .

مک‌کنزی در مورد آخرین لفاظی‌ها گفت: «یک بار دیگر، یک وزیر کشور می‌خواهد بازیگران غیردولتی را در موقعیت جاسوسی و انتقال اطلاعاتی که به صورت محرمانه نگه می‌دارند قرار دهد. با این استدلال که نیاز به بررسی کار غیرقانونی وجود دارد، دولت این ایده را مطرح می کند که مهاجران شغل مردم بریتانیا را می دزدند، اما هیچ مدرک یا داده ای برای حمایت از ادعای آنها ارائه نکرده است.

قدرت تعلیق حساب های بانکی در پی رسوایی ویندراش متوقف شد. یک ناظر دولتی در سال 2017 متوجه شد که از هر 10 نفر یک نفر به دلیل چک مهاجرتی ناموفق از داشتن حساب بانکی خودداری می کند، به اشتباه از دسترسی به آنها محروم شده است.

تصمیم برای بازگرداندن چک ها توسط ریشی سوناک در ماه گذشته اعلام شد، زمانی که او متعهد شد که پرونده های عقب افتاده در پرونده های پناهندگی را بهبود بخشد.

دانیل سوهگ، مدیر گروه حقوق بشر Stand For All، گفت: «این اقدامات تنها منجر به سلب امنیت مردم می‌شود و منجر به سوق دادن بیشتر به موقعیت‌های مخاطره‌آمیز می‌شود، که می‌تواند آنها را در معرض آسیب‌پذیری غیرقانونی و حتی استثمار قرار دهد. وقتی میزان خطای شما به اندازه دفعه قبل که این نوع اقدامات انجام شد، دارید، نتیجه اجتناب‌ناپذیر سلب حق رای افراد بی‌گناه است.»

سوهگه گفت که آخرین اعلامیه تلاشی برای انحراف از مشکلات جدی پیش روی کشور، مانند بحران هزینه زندگی و چالش های موجود در NHS بود.

او گفت: «این یک حرکت ناامیدکننده است که سعی کنیم با مسائل واقعاً مهم برخورد نکنیم، در حالی که به نظر می‌رسد در حال انجام نوعی اقدام هستیم». طعنه آمیز این است که مهاجرت برای حل مسائل ضروری است، مانند کمبود نیروی انسانی، که دولت از این فضای خصمانه تازه برای اجتناب از صحبت کردن در مورد آن استفاده می کند.

استفان کیناک، وزیر مهاجرت در سایه، گفت: «محافظه‌کاران هر بار که لفاظی‌های خود را افزایش می‌دهند، در نهایت اوضاع را بدتر می‌کنند. آنها سیستم پناهندگی ما را شکسته اند – همانطور که با این واقعیت نشان داده شده است که آنها در جلوگیری از ربوده شدن کودکان مهاجر از هتل ها توسط باندهای جنایتکار شکست خورده اند و 79 نفر هنوز تنها در یکی از هتل های ساسکس مفقود شده اند. هرج و مرج آنها جنایت و استثمار را تغذیه می کند. ما از رسوایی ویندراش می دانیم که نمی توان به آنها برای اعمال ضمانت های مناسب اعتماد کرد. آنها همچنین نتوانستند کارفرمایانی را که از کارگران مهاجر استثمار می کنند، سرکوب کنند، زیرا نتوانستند مرجع اجرایی واحدی را که در سال 2019 وعده داده بودند ایجاد کنند. مانیفست – که اتحادیه های کارگری و کارگری خواستار آن شده اند.

راب مک‌نیل، معاون رصدخانه مهاجرت در دانشگاه آکسفورد، گفت: «بسیاری از سیاست‌های اصلی «محیط خصمانه» که یک دهه پیش توسط ترزا می ارائه شد، هنوز پابرجا هستند – تحریم‌ها علیه مالکانی که به مهاجران غیرقانونی اجاره می‌دهند و به عنوان مثال، به کارفرمایانی که کارگران را بدون اثبات وضعیت قانونی آنها استخدام می کنند. همچنین شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه بسیاری از اقدامات تنبیهی در واقع از مهاجرت غیرقانونی جلوگیری می کند یا مهاجران غیرقانونی را مجبور به ترک بریتانیا می کند.

«تحلیل بازرس ارشد مستقل مرزها و مهاجرت دولت شواهدی را نشان داد که برخی از این سیاست‌ها به طور کاملاً قانونی به تبعیض علیه بسیاری از مهاجران و جوامع اقلیت در بریتانیا کمک کرده است. یکی از نتایج این رسوایی ویندراش بود.

برای اظهار نظر با وزارت کشور تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مفقود شدن سه انگلیسی پس از زلزله در ترکیه | بوقلمون

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیر امور خارجه تایید کرد …