کسب‌وکارها رویکرد «تفنگ پراکنده» در حمایت از انرژی دولت بریتانیا را محکوم می‌کنند | کسب و کار کوچک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گروه‌هایی که بیش از 100000 شرکت بریتانیایی را نمایندگی می‌کنند، وزرای خود را به اتخاذ رویکرد «تفنگ پراکنده» برای حمایت از کسب‌وکارها با هزینه‌های گاز و برق متهم کرده‌اند، زیرا بیم آن می‌رود که بسیاری از آنها مجبور به تعطیلی در سال جاری به دلیل قبوض غیرقابل دسترس شوند.

در اوایل ماه جاری، جرمی هانت، صدراعظم، تایید کرد که طرحی که برای کاهش ضربه های ماهانه فزاینده برای انرژی طراحی شده است، از آوریل به میزان قابل توجهی کمتر سخاوتمندانه خواهد شد.

در نامه‌ای به وزیر بازرگانی، گرانت شاپس، نهادهای صنعتی از جمله انجمن فروشگاه‌های رفاه (ACS)، فدراسیون کسب‌وکارهای کوچک و مهمان‌نوازی بریتانیا از دولت خواستند تا در رویکرد خود تجدید نظر کند تا به شرکت‌ها اجازه دهد در مورد قراردادهای توافق شده مذاکره مجدد در زمانی که قیمت عمده‌فروشی بنزین به اوج خود رسید. تابستان

تخمین زده شده است که شرکت هایی که قراردادهای انرژی با قیمت ثابت را بین ماه اوت و اکتبر سال گذشته امضا کردند، بر اساس طرح موجود که تا آوریل ادامه دارد، بین 25 تا 55 درصد تخفیف در برق دریافت خواهند کرد. پس از آن، اکثر کسب و کارها تنها 0.7 درصد تخفیف در قبض گاز و 2 درصد تخفیف قبض برق دریافت خواهند کرد.

در نامه ای که توسط آبان نیوز دیده شده است، نهادهای صنعت می گویند: «ما اصرار می کنیم [the business department] و Ofgem تأمین‌کنندگان انرژی را تشویق می‌کنند تا به کسب‌وکارهای آسیب‌پذیر اجازه مذاکره مجدد یا «ترکیب و تمدید» قراردادهای انرژی خود را بدهند تا قیمت‌های عمده‌فروشی بسیار پایین‌تری را که اکنون در دسترس هستند، منعکس کنند.»

آنها استدلال می‌کنند که اگر کسب‌وکارها بتوانند ثابت کنند که قرارداد را با قیمت‌های بالا امضا کرده‌اند، باید حق مذاکره مجدد با تامین‌کنندگان انرژی را داشته باشند و این قرارداد پس از پایان طرح دولتی موجود در پایان مارس به پایان می‌رسد.

قیمت عمده‌فروشی گاز در اواخر سال 2021 شروع به افزایش کرد و پس از حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022 افزایش یافت و در اوت در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد عرضه گاز در زمستان به اوج خود رسید. قیمت گاز در هفته‌های اخیر کاهش یافته است، اما این کاهش هنوز به صورت‌حساب‌های داخلی و تجاری وارد نشده است زیرا تامین‌کنندگان انرژی خود را از قبل خریداری می‌کنند.

جیمز لومان، مدیر اجرایی ACS، گفت: «دولت در تلاش خود برای ارائه راه حلی برای کمک به کسب و کارهایی که نیاز به حمایت فوری در مورد هزینه‌های انرژی دارند، شکست خورده است، در عوض رویکردی را انتخاب کرده است که با تفنگ پراکنده آسیبی به آن وارد نمی‌کند. صورتحساب هزاران مغازه ای که با افزایش شدید قبض انرژی در سال جاری روبرو هستند.

“بدون مداخله فوری برای اجازه دادن به تجارت برای مذاکره مجدد در مورد قراردادهای منصفانه تر، مغازه های محلی مجبور خواهند شد درهای خود را به تعداد زیاد ببندند.”

اما مک‌کلارکین، مدیر اجرایی انجمن بریتانیایی آبجو و میخانه، می‌گوید: «برای بسیاری از کسب‌وکارهای آسیب‌پذیر، تفاوت بین ادامه فعالیت به‌عنوان یک کسب‌وکار بادوام و غیرقابل تحمل است.»

هانت تخفیف را از طریق این طرح در میان نگرانی ها در مورد هزینه خزانه داری کاهش داد. تخمین زده می شود که شش ماه اول این سیاست که در اکتبر معرفی شد، 18 میلیارد پوند هزینه داشته باشد و صدراعظم سقف 5.5 میلیارد پوندی را برای 12 ماه پایانی این طرح تعیین کرده است.

هانت علاوه بر کاهش کمک به مشاغل، ضمانت قیمت انرژی برای مشتریان داخلی را کمتر سخاوتمندانه کرده است. از آوریل، سقف قبض گاز و برق خانگی معمولی از 2500 پوند به 3000 پوند برای 12 ماه آینده افزایش خواهد یافت.

حزب کارگر گفته است که اگر در قدرت باشد، حمایت خود را افزایش خواهد داد. صدراعظم در سایه، ریچل ریوز، روز شنبه در یک سخنرانی برای جامعه فابیان گفت که این حرکت از طریق افزایش مالیات بر سود شرکت‌های انرژی تامین می‌شود، که تخمین می‌زند در صورت بازنگری در سال 2022، 13 میلیارد پوند بیشتر افزایش یابد.

ریوز در پاسخ به این سوال که این حمایت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، به برنامه یکشنبه بی بی سی با لورا کوئنسبرگ گفت: «ما به مدت سه ماه تعهد کرده ایم، اما فکر می کنیم می توانیم 13 میلیارد پوند اضافی از طریق مالیات بادآورده و این اعلامیه که من دریافت کرده ام، جمع آوری کنیم. در مورد منجمد کردن سقف قیمت … هزینه کسری از آن است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

تحقیقات نشان می‌دهد استرالیا به مراقبت‌های بهداشت روانی هدفمند برای جلوگیری از مرگ و میر دانشجویان بین‌المللی بر اثر خودکشی نیاز دارد | دانشگاه های استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، تحقیقات نشان می‌دهد که اگر …