اسپانیا شبکه استثمار پناهندگان اوکراینی را منحل کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس اسپانیا روز یکشنبه اعلام کرد که یک شبکه غیرقانونی را که از پناهندگان اوکراینی بهره برداری می کرد، منهدم کرده است.

اوکراینی‌هایی که از تهاجم شدید روسیه فرار می‌کردند در محل‌های اسکان موقت «انباشته» شدند و توسط این گروه جنایتکار در کارخانه‌های تنباکوی مخفی کار کردند.

گارد مدنی اسپانیا در بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که این شبکه متهم به قاچاق “مقدار زیادی” تنباکو و تبدیل آن به سیگارهای تقلبی است که در سراسر اسپانیا و کشورهای همسایه فروخته می شد.

در بخشی از این تحقیقات که با کمک یوروپل، آژانس پلیس اروپا انجام شد، بیست و هفت نفر دستگیر شدند.

ده تن تنباکو و 3.5 میلیون پاکت سیگار به ارزش نزدیک به 37.5 میلیون یورو کشف و ضبط شد.

به گفته پلیس، این سه کارخانه که در منطقه شراب‌سازی لاریوخا، سویا و والنسیا واقع شده‌اند به «فناوری پیشرفته» مجهز شده‌اند و می‌توانند روزانه 540000 بسته سیگار تولید کنند.

این شبکه اوکراینی هایی را استخدام می کرد که به طور نامنظم به اسپانیا آمده بودند یا پس از شروع درگیری در ماه فوریه به عنوان پناهجو وارد اسپانیا شده بودند.

این بیانیه ادامه می‌دهد که این اوکراینی‌ها در کارخانه‌ها زندگی می‌کردند، “در پیش ساخته‌ها انباشته شده بودند و نمی‌توانستند از تاسیسات خارج شوند تا دیده نشوند، ساعت‌های طولانی کار می‌کردند.”

رهبران این شبکه “مقدار هنگفتی” پول شستند و “یک زندگی لوکس” را در استراحتگاه توریستی مجلل ماربلا در کوستا دل سول انجام دادند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ریشی سوناک به جای ندیم زهاوی به عنوان رئیس حزب محافظه کار در «تغییر کوچک» | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس گزارش‌ها، ریشی سوناک …