کوردا و پگولا به مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا در یک روز موفق برای ایالات متحده | اوپن استرالیا 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکشنبه موفقی برای آمریکایی‌ها در اوپن استرالیا بود زیرا سباستین کوردا در اولین مرحله یک چهارم نهایی گرند اسلم حضور پیدا کرد، در حالی که جسیکا پگولا برای سومین سال متوالی در ملبورن به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.

کوردا با کسب سه امتیاز آخر مسابقه، جایگاه خود را به دست آورد تا هوبرت هورکاچ، بازیکن شماره 10 را با نتایج 3-6، 6-3، 6-2، 1-6، 7-6 (10-7) پشت سر بگذارد.

کوردا که پدرش پتر در سال 1998 اوپن استرالیا را برد، گفت: “اینها سخت ترین امتیازها برای کسب … آن سه امتیاز آخر هستند.” “آنها به نوعی وحشیانه هستند.”

این بازیکن 22 ساله در راهروی منتهی به دادگاه در راد لاور آرنا، دستیابی به نشانه‌هایی را که نشان‌دهنده عناوین کسب شده توسط پدرش و مربی آندره آغاسی است، نشان داده است.

کوردا گفت: “هر بار که از کنار آن رد می شوم، همیشه … یک مشت کوچک می کنم.” “به نوعی باعث می شود احساس کنم آنها با من هستند، به نوعی. من همیشه می دانم که آنها تماشا می کنند. هر دو برای من خیلی خاص هستند. آنها یک تن به من کمک کردند.»

مادر کوردا نیز یک تنیس باز حرفه ای بود و دو خواهر بزرگترش گلف حرفه ای بازی می کنند. آنها با وجود 16 ساعت اختلاف زمانی بین ساحل شرقی ایالات متحده و ملبورن، در طول مسابقات اوپن استرالیا، تلویزیون را از ایالات متحده دنبال می کردند.

کوردا در مورد پدر و مادرش گفت: «من همین الان با آنها تماس گرفتم. “آنها سعی می کنند به رختخواب بروند.”

این پیروزی به دنبال پیروزی دور سوم کوردا در برابر دانیل مدودف، قهرمان US Open 2021، نایب قهرمان ملبورن پارک در هر دو سال گذشته بود.

کوردا نفر 29 برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی با کارن خاچانوف نفر هجدهم روبرو خواهد شد.

کوردا یکی از چهار مرد آمریکایی بود که به همراه بن شلتون، جی جی ولف و تامی پل – که همگی در روز دوشنبه بازی می‌کنند – به دور چهارم راه یافتند – از زمانی که چهار نفر در سال 2004 در استرالیا حضور داشتند، بیشترین سهم را برای این کشور داشتند.

کوردا گفت: “عالی است.” ما گروه بزرگی داریم. فکر می‌کنم می‌توانیم در چند سال آینده کارهای خاصی انجام دهیم.»

پگولا در مراحل بعدی اوپن استرالیا چهره آشناتری است. بعد از اینکه ایگا شویتک، بازیکن شماره 1، توسط النا ریباکینا مبهوت شد، رتبه سوم اکنون بالاترین رتبه باقی مانده در قرعه کشی زنان است. پگولا روز یکشنبه با نتیجه 7-5 و 6-2 باربورا کرجیچیکووا را شکست داد. او اکنون قصد دارد اولین نیمه نهایی گرند اسلم دوران حرفه ای خود را کسب کند.

“من قطعا می خواهم به یک نیمه برسم. نیمه اول من خواهد بود. منظورم این است که من یک شوت عالی در اینجا دارم.» پگولا گفت. “من احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنم، احساس می کنم تجربه بیشتری در این موقعیت دارم. فکر می‌کنم مطمئناً در آن تورنمنت‌ها شاید کمی بیشتر از گذشته احساس آرامش می‌کنم.

من بهترین بازی را نسبت به سایر مسابقات یک چهارم نهایی گرند اسلم انجام داده ام. که فکر می کنم کمک می کند. فکر می کنم تجربه بیشتری از ورود به اینجا احساس می کنم. فکر می کنم برد امروزم به من اعتماد به نفس زیادی می دهد.”

او بعد از اینکه بلاروسی در سه ست ژو لین را شکست داد، با ویکتوریا آزارنکا قهرمان دو دوره اوپن استرالیا بازی خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اندی فارل تضمین می کند که جانی سکستون آماده و آماده برای سفر به پاریس است | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اندی فارل هرگونه نگرانی در مورد …