“زمان حساسی است”: لستر پس از ناآرامی های پاییز به دنبال پاسخ است | لستر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چهار ماه از ناآرامی های گسترده در خیابان های شرق لستر می گذرد، و اگرچه آرامش در خیابان ها برقرار شده است، اما احساس ناآرامی همچنان وجود دارد.

رخسانا حسین، کارمند اجتماعی، گفت: «فکر نمی‌کنم هرگز بتوانیم به حالت عادی برگردیم. “این من را به یاد کووید می اندازد زمانی که همه در مورد “عادی جدید” صحبت می کردند. من فکر می‌کنم اکنون در لستر به یک وضعیت عادی جدید رسیده‌ایم، زیرا تغییرات قابل‌توجهی در آنچه جامعه امنیت را درک می‌کند، داشته‌ایم.»

تصاویر درگیری های خشونت آمیز در خیابان ها، آسیب دیدن خودروها و پرتاب بطری ها در سراسر جهان پخش شد و گمانه زنی های زیادی را در رسانه های اجتماعی در مورد علل ایجاد کرد.

کمیسیون های عالی هند و پاکستان هر دو بیانیه هایی در محکومیت خشونت صادر کردند، در حالی که وزیر کشور، سوئلا براورمن، پس از عواقب از لستر بازدید کرد و قول داد که از “قوی کامل قانون” استفاده شود.

در اوایل این ماه، پلیس لسترشایر اعلام کرد که از زمان این اختلال نزدیک به 100 نفر را دستگیر کرده است که برخی از افراد قبلاً زندانی شده اند، و آنها اغلب از مردم درخواست می کنند تا به آنها کمک کنند تا مجرمان احتمالی را شناسایی کنند.

در این ماه آنها تصاویری از 10 مردی که در رابطه با این اختلال به دنبال آنها هستند منتشر کردند و گفتند که تصاویر بیشتری در هفته های آینده منتشر خواهد شد.

اما در حالی که از ماه سپتامبر تاکنون هیچ گزارش دیگری از حوادث خشونت‌آمیز گزارش نشده است و خیابان‌های شرق لستر به حالت عادی بازگشته است، بسیاری هنوز نگران هستند که وضعیت شکننده باشد.

“من فکر می کنم در حال حاضر زمان حساسی است. این چیزی نیست که اکنون در گذشته باشد. ریتا پاتل، یکی از اعضای شورای کارگری بخش راشی مید، گفت: بسیار احمقانه است که فکر کنیم، “اوه، این یک قسمت بود و اکنون همه چیز از بین رفته است.”

هنوز اختلاف نظر گسترده ای در میان جوامع مختلف منطقه در مورد آنچه منجر به خشونت شده است وجود دارد.

برخی معتقد بودند که ناسیونالیسم هندو، معروف به هندوتوا، از خارج به جامعه وارد شده و به تضاد با جامعه مسلمان دامن زده است، چیزی که بسیاری از افراد جامعه به شدت آن را انکار می کنند.

«هندوتوا این آدم خوار است. دیشیتا، یکی از ساکنان هندو در شرق لستر، که ترجیح داد نام خانوادگی خود را نیاورد، گفت: همه به این کلمه می پردازند و مردم در حال پریدن هستند. من قربانیانی را می شناسم که حتی نمی توانند آن را تلفظ کنند. آنها هیچ ایده ای ندارند که این چیست.»

دیشیتا افزود: «من فکر می‌کنم آنچه از لحاظ فیزیکی روی زمین اتفاق می‌افتد، اکنون به سطح فکری اجتماعی، یعنی سطح روایت‌سازی رفته است.

برخی دیگر ادعا می‌کنند که این در نتیجه تشدید درگیری‌های سرزمینی بوده است، که طبق گزارش‌ها باعث شده است که خانواده‌های هندو در بازگشت به خانه‌های خود در منطقه اکثریت مسلمان احساس ناامنی کنند، در حالی که هر دو طرف خشونت را از سوی طرف دیگر گزارش کرده‌اند.

این یکی از دلایلی است که چرا تحقیقات زیادی در مورد خشونت و علل آن به دستور شهردار لستر، سر پیتر سولسبی انجام شده است.

اما تعدادی از گروه‌های هندو اعلام کردند که این بررسی را تحریم می‌کنند، پس از اینکه اعلام شد این بازبینی توسط آکادمیک دکتر کریس آلن از دانشگاه لستر رهبری می‌شود، که قبلاً در توییتر درباره ناآرامی‌ها پست کرده بود و افراط‌گرایی اسلام‌گرا را رد کرده بود.

آلن متعاقباً از این نقش کناره‌گیری کرد، اما رهبران جامعه هندو اخیراً به براورمن نامه نوشتند و گفتند که ایمان خود را به این فرآیند از دست داده‌اند و از آنها خواسته‌اند تا برای اطمینان از اینکه بازبین اصلی مغرضانه نیست، توجه بیشتری شود.

پاتل قبول کرد که وضعیت به خوبی مدیریت نشده است. آنها وضعیت را اشتباه ارزیابی کردند. اگر می‌خواهید خصومت و تضاد بیشتری ایجاد کنید، این راه انجام آن بود،» او گفت که در صورت عدم انجام یک تحقیق کامل و منصفانه، شهر «معماران نابودی خودمان» خواهد بود.

او گفت: “من نمی خواهم آینده شهر و جوامع اینجا به این بستگی داشته باشد که آیا ما تحقیقی داشته ایم یا نه.” اما نگرانی من این است که هنوز کارهای ناتمام، ناگفته‌هایی وجود داشته باشد که باید گفته شود، و در زمانی واقعاً ناگوار دوباره مطرح می‌شوند، مگر اینکه این بار به درستی همه چیز را روی تخت بگذاریم.»

همچنین این احساس وجود دارد که لستر به تنهایی با این مشکل کنار آمده است و دولت تمایلی به دخالت ندارد.

شارمن رحمان، عضو شورای شهر لستر گفت: «ما در آن زمان از وزیر کشور خواستیم که به لستر بیاید، اما فکر می‌کنم از آن زمان دولت یک گام به عقب برداشته است، آنها فقط کمی دست‌های خود را از آن شسته‌اند. بخش استونی گیت مطمئناً از منظر شورا، هیچ حمایتی در آینده صورت نگرفته است.»

این بررسی احتمالاً به نقش پلیس در زمان ناآرامی اصلی در سپتامبر، زمانی که بسیاری از افسران برای تشییع جنازه ملکه به لندن اعزام شده بودند، و در ماه‌های پیش از آن را بررسی می‌کند.

در تابستان ادعاهایی مبنی بر حمله و حمله در جامعه وجود داشت و مردم گزارش داده اند که ساکنان احساس ناامنی می کنند و می خواهند امور را به دست خود بگیرند.

حسین گفت: «از میان جوانانی که با آنها صحبت کرده‌ام، بسیاری از آنها واقعاً نسبت به مقامات، سازمان‌ها، گروه‌هایی از مردم که احساس می‌کردند باید کاری انجام می‌دادند و کاری در مورد آن انجام نمی‌دادند، بسیار عصبانی هستند.

ما باید گفتگو کنیم تا بفهمیم مردم از چه چیزی می‌ترسند و احساس می‌کنند از چه چیزی محافظت می‌کنند. زیرا اگر بتوانید بفهمید که آنها از چه چیزی محافظت می کنند، می توانید با آن از آنها حمایت کنید. اکثریت موافقند که دستگیری ها و محکومیت ها مشکلات اساسی را که در وهله اول منجر به وقوع ناآرامی شده است را حل نمی کند.

پاتل گفت: ما باید به عنوان مردم لستر آینه ای برای خودمان نگه داریم. چالش این نیست که من به تو نگاه کنم، بلکه من به خودم نگاه می کنم. من چه نقشی در این اتفاق بازی کردم؟»

شما می‌توانید افرادی را که چاقو حمل می‌کنند و با کلاف بیرون می‌رفتند کنار بگذارید، اما ما شرایطی را ایجاد کردیم که این اتفاق افتاد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

راگبی بازان آرژانتینی به دلیل قتل یک نوجوان به حبس ابد محکوم شدند | آرژانتین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، هشت بازیکن آماتور راگبی به …