کریس هیپکینز رسما به عنوان نخست‌وزیر بعدی نیوزلند تایید شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

کریس هیپکینز، وزیر آموزش و پرورش روز یکشنبه پس از اعلام استعفای غیرمنتظره جاسیندا آردرن، نخست وزیر جدید نیوزیلند، رسماً به عنوان نخست وزیر بعدی این کشور تایید شد.

پس از پنج سال و نیم ریاست، برنامه آردرن برای کناره گیری بسیاری را شوکه کرد. رهبران جهان و رقبای سیاسی از آن زمان به دلیل رهبری او در سخت ترین لحظات کشور از جمله قتل عام کرایست چرچ در مارس 2019 و همه گیری کووید-19 ستایش کردند.

هیپکینز 44 ساله کارمل ساپولونی را به عنوان معاون خود انتخاب کرده است. او اولین فردی از میراث جزیره اقیانوس آرام است که این موقعیت را به دست آورده است.

هیپکینز پس از اینکه تنها نامزدی بود که برای جایگزینی آردرن وارد رقابت شد، از حمایت یکپارچه قانونگذاران حزب کارگر برخوردار شد.

هیپکینز روز چهارشنبه رسماً در نقش جدید خود سوگند یاد خواهد کرد. او کمتر از 9 ماه قبل از رقابت در انتخابات عمومی سخت در ماه اکتبر، با نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حزب او از مخالفان محافظه‌کار عقب مانده است، کمتر از 9 ماه فرصت دارد.

فقدان نامزدهای دیگر برای رقابت رهبری نشان می‌دهد که قانون‌گذاران حزب پشت سر هیپکینز تجمع کرده‌اند تا از رقابتی طولانی و هرگونه نشانه‌ای از عدم اتحاد پس از خروج آردرن جلوگیری کنند.

هیپکینز گفت: «ما دولت بسیار محکمی را ارائه خواهیم داد که بر روی مسائلی که برای نیوزلندی‌ها مهم است و مربوط به زمانه‌ای است که اکنون در آن هستیم، متمرکز باشد.» «سال 2017 پنج و یک بود نیم سال پیش و از آن زمان تاکنون اتفاقات زیادی افتاده است.»

کریستوفر لوکسون، رهبر اپوزیسیون به خبرنگاران گفت که از طریق پیامک به هیپکینز تبریک گفته است. اما لوکسون گفت که هیپکینز و سپولونی بخشی از دولتی بودند که در انجام کارها “به طرز چشمگیری شکست خورده است” و پس از تغییر رهبری، بیشتر به همین شکل خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نفوذ دیپلماتیک استرالیا در آسیا با افزایش منافع پولیس محلی در خارج از کشور | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آخرین رتبه بندی …