اشلی گاردنر از تصمیم کریکت استرالیا برای بازی در 26 ژانویه انتقاد کرد | تیم کریکت زنان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اشلی گاردنر، ستاره تیم ملی و زن مورواری، از تصمیم کریکت استرالیا برای برنامه ریزی بازی T20 برابر پاکستان برای 26 ژانویه انتقاد کرده است.

گاردنر، دومین زن بومی که برای استرالیا کریکت آزمایشی بازی کرد، گفت روزی که اولین ناوگان در سال 1788 وارد استرالیا شد، “روز صدمه دیده و یک روز ماتم” برای بومیان استرالیا بود و بازی در آن تاریخ خوب نبود. با او

به عنوان بخشی از برنامه اقدام آشتی خود، CA با یک کمیته مشورتی بومی مشورت می کند که تصمیم به برگزاری مسابقه در هوبارت در 26 ژانویه را تصویب کرد. این دومین مسابقه از سری سه بازی T20 استرالیا در برابر پاکستان خواهد بود.

تیم استرالیا قبل از مسابقه مراسمی با پای برهنه انجام خواهد داد و پیراهنی با تم بومیان به تن خواهد کرد تا اولین نفرات استرالیا را جشن بگیرد. انتظار می رود CA جزئیات بیشتر را در روز یکشنبه تایید کند.

اما AAP می‌داند که تصمیم برای انجام بازی در 26 ژانویه برای گروه بازی که گاردنر از سال 2017 عضو ثابت آن بوده است، خوشایند نبود.

«این روز مصیبت است و روز ماتم است» گاردنر توییت کرد. متأسفانه امسال تیم کریکت زنان استرالیا قرار است یک بازی را در 26 ژانویه برگزار کند که مطمئناً برای من به‌عنوان یک فرد خوب نیست، بلکه برای همه افرادی که نمایندگی می‌کنم خوب نیست.»

گاردنر گفت که از مشخصات خود به عنوان یک کریکت باز حرفه ای برای آموزش دیگران در مورد مفاهیم روز استفاده خواهد کرد.

او نوشت: «برای کسانی که درک خوبی از معنای آن روز ندارند، این آغاز نسل‌کشی، قتل‌عام و خلع مالکیت بود. “وقتی برای این بازی وارد میدان می شوم، مطمئناً به زندگی تمام اجداد و مردمم فکر می کنم که از این روز تغییر کرده اند.”

در سال 2021، کالیفرنیا اولین سازمان بزرگ ورزشی استرالیا شد که اصطلاح روز استرالیا را برای توصیف 26 ژانویه به تدریج حذف کرد. اسکات موریسون، نخست وزیر وقت، از این تصمیم انتقاد کرد.

تیم زنان استرالیا آخرین بار در 26 ژانویه 2016 و تیم مردان در سال 2019 بازی کردند، اما بازی های Big Bash اغلب برای این تاریخ برنامه ریزی شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خریداران بریتانیایی علیرغم فروش، هزینه های خود را مهار می کنند زیرا بحران هزینه های زندگی تلفات می دهد | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خرده فروشان هشدار داده اند …