روز ملی لاله ها در آمستردام غوغایی رنگارنگ ایجاد می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

هزاران نفر روز شنبه در آمستردام هلند گرد هم آمدند تا گل لاله ملی این کشور را جشن بگیرند.

برای این مناسبت، پرورش دهندگان لاله باغی رنگارنگ متشکل از 200000 غنچه رنگارنگ در میدان موزه پلین ایجاد کردند که با الهام از جزئیات نقاشی یوهانس ورمیر “معشوقه و خدمتکار” ساخته شده بود.

این گل نام خود را از نقاشی یوهانس ورمیر، “دختری با گوشواره مروارید” گرفته است.

ایرنه شوتن اسکیت باز هلندی که دختر کلااس شوتن، تهیه کننده برتر گل لاله است، مهمان ویژه این روز بود. او با شکستن رکورد 20 ساله المپیک با زمان 3:56.93 در ماده 3000 متر اسکیت سرعت زنان در بازی های المپیک زمستانی پکن 2022 به مدال طلا دست یافت.

روز ملی لاله معمولاً در سومین شنبه ژانویه برگزار می شود و هر ساله باغبانان حرفه ای و آماتور و همچنین صدها نفر از تولیدکنندگان محتوای دیجیتال را به خود جذب می کند.

“عالی است، جای عالی برای بودن است. گل های زیادی، مردم شاد. عالی!” یکی از حاضران، یان ویلم، گفت.

اولین بار ماست دوستم در مورد آن به من گفت و انتظار در صف کاملاً ارزشش را داشت. این واقعاً خوب است، ما عاشق گل هستیم و چه راهی برای گذراندن یک شنبه، درست است؟” بازدیدکنندگان Veronica Manzano و Rosanna Segrettan گفتند.

در طول فصل، تولیدکنندگان هلندی بین 1.7 تا 1.9 میلیارد گل لاله رشد می کنند که به بیش از 100 کشور در سراسر جهان صادر می شود.

موزه ملی یا Rijksmuseum نزدیک، میزبان نمایشگاه Vermeer در 10 فوریه 2023 است که 27 نقاشی او را گرد هم می آورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اندی فارل تضمین می کند که جانی سکستون آماده و آماده برای سفر به پاریس است | شش ملت 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اندی فارل هرگونه نگرانی در مورد …