جنگ اوکراین: تهدیدهای “فاجعه جهانی”، “فساد” در وزارت دفاع اوکراین، موضع تانک برلین مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

متحد پوتین هشدار داد که سلاح های جدید برای کیف باعث “فاجعه جهانی” خواهد شد

یکی از متحدان نزدیک رئیس جمهور ولادیمیر پوتین روز یکشنبه گفت که تحویل تسلیحات تهاجمی به کیف با غیرقابل دفاع کردن استدلال های ضد استفاده از سلاح های هسته ای به فاجعه جهانی منجر خواهد شد.

ویاچسلاو ولودین، رئیس دوما – مجلس سفلی روسیه – هشدار داد که حمایت ایالات متحده و ناتو از اوکراین، جهان را به سمت یک “جنگ وحشتناک” سوق می دهد.

او تحویل تسلیحات با برد بلندتر را که می تواند به خاک روسیه ضربه بزند، اشاره کرد.

ولودین در تلگرام گفت: «اگر واشنگتن و کشورهای ناتو سلاح‌هایی را تهیه کنند که برای حمله به شهرهای غیرنظامی و تلاش برای تصرف سرزمین‌های ما، همانطور که آنها تهدید می‌کنند، به اقدامات تلافی جویانه با استفاده از سلاح‌های قوی‌تر منجر می‌شود».

“این استدلال که قدرت های هسته ای قبلا از سلاح های کشتار جمعی در درگیری های محلی استفاده نکرده اند غیرقابل دفاع است. زیرا این کشورها با وضعیتی مواجه نشده اند که امنیت شهروندان و تمامیت ارضی کشور را تهدید کند.”

ولودین، 58 ساله، از سال 2016 رئیس دوما بوده است و پیش از این نقشی بلندپایه در دولت ریاست جمهوری داشته است. او به عنوان یکی از اعضای شورای امنیت پوتین به طور منظم به رئیس جمهور دسترسی دارد.

او گفت: «تحویل تسلیحات تهاجمی به رژیم کیف منجر به یک فاجعه جهانی خواهد شد.

وزارت دفاع اوکراین اتهامات فساد را رد کرد

وزارت دفاع اوکراین امضای قراردادهای نظامی با قیمت های متورم روز یکشنبه را تکذیب کرد و اتهامات فساد در کشوری که اختلاس در آن شایع است را رد کرد.

این اظهارنظر در پی گزارش رسانه‌ها در اوکراین است که وزارتخانه را متهم به موافقت با قراردادهایی برای تأمین غذای سربازان در خط مقدم با «دو تا سه» برابر قیمت معمولی می‌کند.

به گزارش سایت خبری ZN.UA، قرارداد مورد بحث برای سال 2023 بالغ بر 320 میلیون یورو است.

وزارت دفاع اوکراین با رد این ادعاها به عنوان “نادرست” گفت: “وزارت محصولات مربوطه را طبق رویه های تعیین شده توسط قانون خریداری می کند.”

این سازمان مدعی شد که این گزارش ها “دستکاری عمدی” بوده و هشدار داده است که تحقیقاتی را در مورد “انتشار” اطلاعات “گمراه کننده” آغاز خواهد کرد که “در یک دوره خاص به منافع دفاع آسیب می رساند”.

این وزارتخانه ادعا کرد که «تحمل صفر در برابر فساد» را نشان داده است و افزود «بررسی‌ها قبل از امضای قراردادها انجام می‌شود».

قرار است روز دوشنبه یک “جلسه اضطراری” در این وزارتخانه برگزار شود تا روشن شود و ببینیم آیا مقاماتی قوانین را زیر پا گذاشته اند یا خیر.

در رسوایی دیگری در آخر این هفته، دفتر ملی مبارزه با فساد اوکراین (NABU) معاون اول وزیر جامعه و توسعه سرزمینی را روز شنبه به ظن اختلاس دستگیر کرد.

NABU در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که Vasyl Lozynkiï ظاهراً 370,000 یورو برای “تسهیل انعقاد قرارداد برای خرید تجهیزات و ژنراتورها با قیمت های متورم” دریافت کرده است.

لهستان نگرش برلین به جنگ اوکراین را «غیرقابل قبول» می‌داند

نخست وزیر لهستان امتناع برلین از تامین تانک های سنگین به کیف را در روز یکشنبه به ویژه در زمانی که روسیه در حال حمله است، “غیرقابل قبول” خواند.

ماتئوش موراویسکی به خبرگزاری PAP گفت: «نگرش آلمان غیرقابل قبول است. نزدیک به یک سال از شروع جنگ می گذرد. ​​مردم بی گناه هر روز می میرند. بمب های روسی در شهرهای اوکراین ویران می کنند. اشیاء غیرنظامی مورد حمله قرار می گیرند، زنان و کودکان به قتل می رسند.

اظهارات وی دو روز پس از نشست پنجاه کشور در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان بیان شد.

متحدان اوکراین از تحویل تسلیحات جدید قابل توجهی به اوکراین خبر دادند اما علیرغم درخواست های مکرر کیف، در مورد تحویل تانک های سنگین به توافق نرسیدند.

نخست وزیر لهستان گفت که منتظر “اعلامیه روشن” از سوی برلین برای صدور مجوز صادرات تانک های جنگی لئوپارد 2 است.

ورشو، مانند بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا، این تانک ساخت آلمان را دارد، اما ابتدا باید برای ارسال آن‌ها بر اساس قراردادهای مجوز، موافقت برلین را دریافت کند.

لهستان اعلام کرده است که آماده تحویل 14 پلنگ به کیف است و نشان داده است که در حال مذاکره با پانزده کشور دیگر در این زمینه است.

موراویسکی گفت: اگر برلین از تامین کیف پول خودداری کند، “ما ائتلاف کوچکی از کشورهای آماده برای اهدای برخی از تجهیزات مدرن و تانک های مدرن خود را تشکیل خواهیم داد.”

بریتانیا بر اوکراین فشار می آورد تا رویای تانک خود را برآورده کند

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه این کشور روز یکشنبه گفت که بریتانیا همچنان خواهان یک توافق بین المللی برای ارائه تانک های لئوپارد 2 به اوکراین است که کیف می گوید برای شکست روسیه به آن نیاز دارد.

کارشناسان دفاعی این تانک ها را مناسب ترین تانک ها برای اوکراین می دانند.

کلورلی در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: «البته، من دوست دارم اوکراینی ها به وسایلی مانند لئوپارد 2 و همچنین سیستم های توپخانه ای که توسط ما و دیگران ارائه شده است مجهز شوند.

من به گفتگوها با متحدان و دوستان ناتو خود ادامه خواهم داد تا اهدای بهترین تجهیزات نظامی به اوکراین را برای کمک به آنها در دفاع از خود در برابر این تهاجم وحشیانه تسهیل کنم.»

کلورلی در پاسخ به این سوال که آیا آلمان به اندازه کافی برای کمک به اوکراین انجام می دهد یا خیر، گفت که می خواهد ببیند “همه تا جایی که می توانند پیش می روند، اما هر کشوری از اوکراین به گونه ای حمایت می کند که برای آنها مناسب تر است.”

حزب سوسیال دموکرات اولاف شولتز صدراعظم آلمان به طور سنتی نسبت به دخالت نظامی بدبین است و نسبت به تشدید بیشتر درگیری در اوکراین محتاط است.

سخنگوی کرملین روز جمعه گفت که کشورهای غربی که تانک‌های اضافی به اوکراین می‌دهند، روند درگیری را تغییر نمی‌دهند و بر مشکلات مردم اوکراین می‌افزایند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارینا ویگمن خوشحال است که به بث مید مجروح فرصت بهبودی می دهد | تیم فوتبال زنان انگلیس

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارینا ویگمن، سرمربی تیم ملی انگلیس، …