اسناد محرمانه بیشتری در خانه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده یافت شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

اف‌بی‌آی روز جمعه خانه رئیس جمهور جو بایدن را در ویلمینگتون در ایالت دلاور بازرسی کرد و اسناد دیگری با علامت‌های طبقه‌بندی شده را پیدا کرد. وکیل رئیس جمهور روز شنبه گفت که برخی از یادداشت های دست نویس وی نیز در اختیار گرفته شده است.

رئیس‌جمهور داوطلبانه به اف‌بی‌آی اجازه ورود به خانه‌اش را داد، اما فقدان حکم بازرسی، ماهیت فوق‌العاده جستجو را کمرنگ نکرد. این شرمندگی بایدن را تشدید کرد که با افشای این موضوع در 12 ژانویه آغاز شد که وکلای رئیس جمهور “تعداد کمی” از سوابق طبقه بندی شده را در دفتر سابق مرکز پن بایدن در واشنگتن کمی قبل از انتخابات میان دوره ای پیدا کردند. از آن زمان، وکلا شش سند طبقه بندی شده را در کتابخانه خانگی ویلمینگتون بایدن از زمان او به عنوان معاون رئیس جمهور پیدا کردند.

اگر چه بایدن گفته است که «هیچ چیزی وجود ندارد»، این اکتشافات به دلیل آماده شدن او برای راه اندازی مجدد مناقصه انتخاباتی به یک مسئولیت سیاسی تبدیل شده است و تلاش های او را برای به تصویر کشیدن تصویری از درستی به مردم آمریکا پس از ریاست جمهوری پرآشوبش تضعیف می کند. سلف، دونالد ترامپ

باب بائر، وکیل شخصی رئیس جمهور گفت، در جریان جستجوی روز جمعه، که نزدیک به 13 ساعت به طول انجامید، FBI 6 مورد را که حاوی اسنادی با علامت های طبقه بندی شده بود، برد. او گفت که این موارد مربوط به دوران حضور بایدن در سنا و معاونت ریاست جمهوری است، در حالی که یادداشت ها مربوط به زمان او به عنوان معاون رئیس جمهور است. با بررسی سوابق توسط وزارت دادگستری، سطح طبقه بندی، و اینکه آیا اسناد حذف شده توسط FBI محرمانه باقی مانده اند یا خیر، بلافاصله مشخص نبود.

جوزف فیتزپاتریک، دستیار دادستان ایالات متحده، روز شنبه تأیید کرد که FBI “یک تفتیش برنامه ریزی شده و توافقی” از اقامتگاه رئیس جمهور در ویلمینگتون را انجام داده است.

رئیس جمهور و بانوی اول جیل بایدن هنگام تفتیش خانه در خانه نبودند. آنها آخر هفته را در خانه خود در ساحل Rehoboth، دلاور سپری می کردند.

بایدن روز پنجشنبه در جریان سفر به کالیفرنیا با خبرنگاران گفت که “کاملاً با هم همکاری می کند و مشتاقانه منتظر است تا این موضوع به سرعت حل شود.”

بایدن گفت: «ما متوجه شدیم که تعداد انگشت شماری از اسناد در مکان اشتباهی ثبت شده است. ما بلافاصله آنها را به آرشیو و وزارت دادگستری تحویل دادیم.»

باید دید که آیا جستجوهای اضافی توسط مقامات فدرال در سایر مکان‌ها ممکن است انجام شود یا خیر. وکلای شخصی بایدن قبلاً اقامتگاه Rehoboth Beach را جستجو کردند و گفتند که هیچ سند رسمی یا سوابق طبقه بندی شده ای پیدا نکردند.

تحقیقات بایدن همچنین تحقیقات وزارت دادگستری را در مورد حفظ اسناد طبقه بندی شده و سوابق رسمی ترامپ پس از ترک قدرت پیچیده کرده است. وزارت دادگستری می‌گوید ترامپ در اوایل سال ۲۰۲۱ پس از خروج از کاخ سفید صدها پرونده طبقه‌بندی‌شده با او را گرفت و ماه‌ها در برابر درخواست‌ها برای بازگرداندن آنها به دولت مقاومت کرد و برای بازیابی آنها باید حکم بازرسی دریافت می‌کرد.

بائر گفت FBI از کاخ سفید درخواست کرده است که قبل از انجام این جست و جو اظهار نظری نکند و وکلای شخصی و وکلای کاخ سفید بایدن در آن حضور داشته باشند. او افزود، اف‌بی‌آی «دسترسی کامل به خانه رئیس‌جمهور داشت، از جمله یادداشت‌های دست‌نویس، پرونده‌ها، اوراق، صحافی‌ها، یادگاری‌ها، فهرست‌های کارها، برنامه‌ها و یادآوری‌های مربوط به دهه‌ها قبل».

اکتشافات سند بایدن و تحقیقات درباره ترامپ که در دست بازرس ویژه جک اسمیت است، تفاوت قابل توجهی دارند. بایدن در هر مرحله با تحقیقات وزارت دادگستری همکاری می کند – و جستجوی روز جمعه داوطلبانه بود – اگرچه هنوز سوالاتی در مورد شفافیت او با مردم وجود دارد.

برای اینکه جرمی مرتکب شده باشد، شخص باید بدون مجوز اسناد را «آگاهانه حذف کند» و قصد دارد آنها را در «مکان غیرمجاز» نگه دارد. بایدن گفته است که از کشف اسناد طبقه بندی شده در مرکز پن بایدن “تعجب” کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارگران خط تلفن 2.5 میلیون دلاری ائتلاف را برای کارفرمایان کنار می گذارند | رفاه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت کارگر خط تلفن بحث …