“همبستگی ضروری است”: یونان خواستار کمک اتحادیه اروپا در زمینه مهاجرت است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که آتن حصار مرزی گسترده خود را با ترکیه گسترش می دهد، یونان روز شنبه از اتحادیه اروپا خواست برای کمک بیشتر در مورد مهاجرت کمک کند.

تاکیس تئودوریکاکوس، وزیر حفاظت از شهروندان، در صحبت با سفرای اتحادیه اروپا، به علاوه سفرای بریتانیا و سوئیس، خواستار حمایت بیشتر مالی و لجستیکی شد و اشاره کرد که مرز یونان همچنین مرز خارجی اتحادیه است.

یک مقام یونانی روز شنبه گفت که یونان در سال 2022 از ورود غیرقانونی حدود 260000 مهاجر جلوگیری کرد و 1500 قاچاقچی را دستگیر کرد.

آتن به طور گسترده متهم است که مردم را به محض رسیدن به خاک یونان در اقدامی به نام پس‌بکس اخراج می‌کند. آنها بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی هستند – جلوگیری از پناهندگان از جستجوی حمایت – و اغلب شامل درجات بالایی از خشونت و زور هستند.

«وظیفه [of protecting the border] تئودوریکاکو گفت: به حمایت افکار عمومی اروپا، خود اتحادیه اروپا و اعضای تشکیل دهنده آن به صورت جداگانه نیاز دارد. موضع ثابت ما این است که کشورهای عضو پذیرش اول نمی توانند تنها مقصد اروپایی (مهاجران) باشند.

وی افزود: “باید همبستگی بین کشورهای عضو و تقسیم عادلانه وظایف وجود داشته باشد… هماهنگی نزدیک ضروری است.”

مقامات یونانی مدت‌ها است که شکایت دارند که مدیریت مهاجرت توسط کشورهای ثروتمند اروپایی به کشورشان واگذار شده است، به طوری که اکثر مهاجران مایل به رفتن به بریتانیا، فرانسه و آلمان هستند، اما از انجام این کار جلوگیری شده است.

متیو لاج سفیر بریتانیا گفت: «اولویت ما حفاظت از جان و حیثیت انسانی است که توسط شبکه‌های قاچاق جنایتکار به خطر افتاده است… حتی اگر دیگر عضو اتحادیه اروپا نیستیم، اما از نزدیک با هم همکاری می‌کنیم».

یونان دیوار مرزی فولادی پنج متری ایجاد کرده است که آن را از طریق رودخانه اوروس از ترکیه جدا می کند.

در حال حاضر مار بیش از 27 کیلومتر است، اگرچه آتن در حال گسترش دیوار به میزان 35 کیلومتر است، با هدف نهایی گسترش آن تا پوشش بیشتر 192 کیلومتری مرز.

یونان ترکیه را متهم می کند که با ترغیب مهاجران به عبور از مرز برای تحت فشار قرار دادن آتن و بروکسل، آنها را به تسلیحاتی درآورده است.

آنکارا، محل زندگی 5 میلیون مهاجر، در مقابل یونان را به عقب نشینی خشونت آمیز متهم می کند که جان مهاجران را به خطر می اندازد.

تئودوریکاکو گفت که آژانس حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا، فرانتکس، 400 مرزبان دیگر در یونان – 250 نفر از آنها در ماه فوریه – به نیروهای 1800 نفری موجود اضافه خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جام جهانی T20 زنان: راهنمای 10 تیم در آفریقای جنوبی | دنیای زنان بیست 20

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، انگلستان زمان غرق شدن یا شنا …